JUŻ W KIOSKU

Wigilijnych spotkań czar

2021-12-18 15:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Gwiazda błyszczy nad stajenką, drogę światłem znaczy

Każdy człowiek dobrej woli Boga dziś zobaczy...

To już za chwilę, ale zanim zasiądziemy do kolacji wigilijnych w naszych domach spotkamy się z opłatkiem w pracy i szkole.

fot. OHP Starachowice

Niemal w przeddzień świąt Bożego Narodzenia podopieczni starachowickiego OHP wraz z nauczycielami i gośćmi spotkali się przy wigilijnym stole. rozpoczęto programem artystycznym, w jasełkach młodzież w należyty, subtelny sposób oddała klimat i nastrój najpiękniejszego w kulturze chrześcijańskiej święta Bożego Narodzenia. Akcje przedstawienia o Narodzeniu Pańskim wzbogacały kolędy i pastorałki w pięknej wokalnej interpretacji dziewcząt z „Kameleona”. Urokliwa i skromna scenografia uzupełniała harmonie widowiska, które wprowadzało obecnych w niezapomniany świąteczny nastrój.

Po przedstawieniu kierownik OSiW OHP Lucyna Prokop złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Ksiądz Dariusz Jarliński odczytał fragment Pisma Świętego o Narodzeniu Pańskim. Podkreślił znaczenie wspaniałej atmosfery świątecznej, którą zawsze spotyka w starachowickim ośrodku OHP. Reprezentująca komendanta ŚWK OHP Dominika Darowska - Nowak wraz z kierownik OSiW OHP w Starachowicach Lucyną Prokop wręczyły nagrody dla 10 najaktywniejszych uczestników ośrodka, laureatów grudniowych konkursów oraz dla dwóch młodych matek w ramach akcji „Życie jest cudem”. Następnie na ręce przedstawicielki ŚWK OHP zostały przekazane wyroby kulinarne przygotowane przez starachowickich kucharzy w ramach akcji pilotowanej przez wychowawcę Mieczysława Rosińskiego „Murem za polskim mundurem”, dla pograniczników. 

Wśród gości znaleźli się kierownik zespołu kształcenia i wychowania ŚWK OHP - Dominika Darowska-Nowak, dyrektor Niepublicznej Szkoły Branżowej Maria Janiec, zastępca dyrektora ZSZ nr 3 w Starachowicach Lizeta Krzoska, dyrektor WORD Agnieszka Kuś, duszpasterz OHP Dariusz Jarliński, kadra, absolwenci i młodzież OSiW OHP w Starachowicach.

Redakcyjnie gratulujemy dziewczętom z zespołu Kameleon za wyśpiewanie nagrody głównego organizatora i patrona imprezy - Starosty Myślenickiego Józefa Tomali. Konkurs z powodu pandemii odbywał się wirtualnie, co nie stanęło na przeszkodzie do sukcesu. Na przeglądzie "Kameleon" zaprezentował pastorałkę "Złota Jerozolima".

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Gagatki i dziadki poszły w las

2022-10-02

Gagatki i dziadki poszły w las

Dystans od kilku do kilkudziesięciu kilometrów, dziadki, gagatki, ognisko, kiełbaski i mnóstwo świetnej zabawy. Sprawcą całego zamieszania jest natomiast Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach.
Wernisaż Małgorzaty Markowskiej

2022-10-01

Wernisaż Małgorzaty Markowskiej

W poniedziałek, 23 września, odbył się wernisaż absolwentki starachowickiego Ogniska Plastycznego - Małgorzaty Markowskiej.
Weronika Nowak ze Starachowic Miss Supertalent of the World 2022

2022-09-29

Weronika Nowak ze Starachowic Miss Supertalent of the World 2022

I to jest sukces, starachowiczanka wygrała międzynarodowy konkurs.
Zaproszenie na wernisaż prac Antoniny Jasztal

2022-09-27

Zaproszenie na wernisaż prac Antoniny Jasztal

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Filia w Starachowicach z okazji Tygodnia Książek Zakazanych zaprasza na wernisaż prac Antoniny Jasztal pt. „Librorum prohibitorum”.
W 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

2022-09-26

W 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

We wtorek (27 września br.) na polanie przed kaplicą św. Jacka w Wąchocku odbędą się uroczyste obchody 83. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, organizowane przez wąchockie i starachowickie koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, a także Hufiec ZHP Starachowice, pod honorowym patronatem Starosty Starachowickiego i Burmistrza Miasta i Gminy Wąchock.
Wiewiórka tematem przewodnim XIII Festynu Ekologicznego

2022-09-25

Wiewiórka tematem przewodnim XIII Festynu Ekologicznego

„Wiewiórka – mały mieszkaniec parku i lasu” – to hasło, które przyświecało tegorocznej edycji Festynu Ekologicznego „Zaginiony świat naszej Ziemi”, zorganizowanej przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach pod patronatem Starosty Starachowickiego i Prezydenta Miasta Starachowice. 
Światło Daniela

2022-09-24

Światło Daniela

Fotografia ma wiele twarzy - sukcesu, kariery ale może być także motywacją i ratunkiem. Tak było w przypadku Daniela Domagały, artysty zrzeszonego w Starachowickim Towarzystwie Fotograficznym.  
Planetarium Kopernika zawita do Starachowic

2022-09-23

Planetarium Kopernika zawita do Starachowic

By poczuć się jak astronom, wystarczy podnieść głowę i spojrzeć w niebo. Jak wyglądają najbardziej znane gwiazdozbiory? Gdzie ich szukać? Czy warto? Jest okazja, by się przekonać! Rozpoczął się rok szkolny, więc Planetobus z Centrum Nauki Kopernik z mobilnym planetarium na pokładzie znów przemierza Polskę wszerz i wzdłuż, by szerzyć wiedzę o astronomii. I tak już w najbliższy poniedziałek i wtorek (26 i 27 września) pojawi się na IX Festiwalu Nauki w Starachowicach w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura.
Nosferatu w Bibliotece. Zaproszenie

2022-09-23

Nosferatu w Bibliotece. Zaproszenie

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na projekcję filmu z 1922 r. pt. „Nosferatu – symfonia grozy”, w reżyserii F.W. Murnaua. Spotkanie z cyklu Biblioteka Filmów odbędzie się w poniedziałek (26 września br.) o godz. 17:00 w Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5. Wstęp wolny.
Niezwykle Stylowy Wieczór w Ekomuzeum

2022-09-21

Niezwykle Stylowy Wieczór w Ekomuzeum

Już w najbliższą sobotę (24 września) o godz. 16.00 w Kinie Kotłownia starachowickiego Muzeum Przyrody i Techniki odbędzie się niezwykle Stylowy Wieczór.