JUŻ W KIOSKU

Wieczór wspomnień w osińskim Centrum Twórczości Ludowej

2022-11-08 18:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Wieczór wspomnień oraz promocja książki odbyły się w niedzielny wieczór 6 listopada w Centrum Twórczości Ludowej w Osinach.
Na spotkanie zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich „Osinianki” przybyli wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn z małżonką, ksiądz Jacek Celuch proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej, Zofia Siwiec dyrektor Szkoły Podstawowej im. Gustawa Kwiecińskiego w Osinach, Mieczysław Strycharski radny z Osin, Marcin Gibała prezes OSP w Osinach, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Osinianki”, członkowie Osińskiego Stowarzyszenia Pasjonatów Rękodzieła „Kuźnia Arcydzieł”, mieszkańcy Osin.
Spotkanie rozpoczęła piosenką Wioletta Kwapisz. Wieczór wspomnień poświęcony zmarłym w 2022 roku znanym osobom z Osin poprowadziła Małgorzata Spadło, pracownik Centrum Twórczości Ludowej w Osinach. Wspominano Krystynę Tomkowską dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janiny
Bonio w Trębowcu, Annę Piętak, członkinię KGW „Osinianki” oraz Jacka Królaka nauczyciela, regionalistę i byłego dyrektora Szkoły Podstawowej w Osinach.
Zebrani obejrzeli prezentacje multimedialne na temat tych, których już nie ma wśród nas. Prezentację na temat Krystyny Tomkowskiej przygotowała Regina
Wieczorek; prezentację na temat Anny Piętak przygotowały Maja i Emilia Piętak, a prezentację na temat Jacka Królaka przygotowały Aneta Stasiak i
Iwona Cholewińska. Zaduszkowe wspomnienia były przeplatane wierszami i piosenkami w wykonaniu Julii Jabłońskiej i Wioletty Kwapisz.
Druga część niedzielnego spotkania była poświęcona promocji książki „Godki świętokrzyskie i inne utwory” autorstwa Ireny Zakrzewskiej, członkini KGW „Osinianki”. Rozmowę z autorką na temat inspiracji i etapów powstawania książki poprowadziła Dorota Bębas, także członkini KGW „Osinianki”. Autorka podziękowała za słowa zachęty i wsparcia w trakcie pisania a także za pomoc ze strony wójta gminy Mirosława Seweryna w czasie finalizowania wydania książki. Spotkanie promocyjne zakończył koncert w wykonaniu „Osinianek” z akompaniamentem Piotra Gąsowskiego instruktora muzycznego zespołu. Były też kwiaty, gratulacje i życzenia dla Ireny Zakrzewskiej. Obecni na spotkaniu mogli otrzymać egzemplarz książki z dedykacją autorki.
 
/G. Mirzec?
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Poradnia kardiologiczna w Mircu już niedługo

2022-12-02

Poradnia kardiologiczna w Mircu już niedługo

Poczyniono pierwsze kroki do uruchomienia w mirzeckim Ośrodku Zdrowia poradni kardiologicznej.  Do połowy grudnia do placówki ma trafić urządzenie do wykonywania badań USG.
Mirzeckie pasieki na kulinarnym szlaku

2022-11-25

Mirzeckie pasieki na kulinarnym szlaku

Miody - któż ich nie lubi. Nawet ja (co jednak nie przepadam) doceniam smak miodku prosta z ula, wychodzę z założenia, że taka odrobinka jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Wieść niesie, że najlepsze miody są w Gminie Mirzec...
Mirzeckie obchody Święta Niepodległości

2022-11-10

Mirzeckie obchody Święta Niepodległości

11 listopada w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w centrum Mirca odsłonięta zostanie rzeźba upamiętniająca postać Jadwigi Prendowskiej. Uroczystość wpisuje się w ogólnopolski program obchodów 160. rocznicy Powstania Styczniowego.
Mirzecka kwesta z rekordem

2022-11-08

Mirzecka kwesta z rekordem

Mieszkańcy Gminy Mirze wykazali się ogromną wrażliwością i szacunkiem do przeszłości. Podczas kwesty na starym cmentarzu w Mircu zebrano 13 074,20 zł. Zbiórkę zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy Zabytków Parafii św. Leonarda w Mircu.
Rozbudowa oraz przebudowa budynku byłej szkoły w Gadce na przedszkole i żłobek

2022-11-08

Rozbudowa oraz przebudowa budynku byłej szkoły w Gadce na przedszkole i żłobek

Niszczejąca szkoła w Gadce w gm. Mirzec od lat była solą w oku osób na szczeblach władzy, nadszedł jednak czas, by podejść do tematu zadaniowo. Gmina Mirzec zdobyła fundusze i w straszącej szkole otworzyć żłobek i przedszkole.
Pamiętali o zasłużonych zmarłych

2022-11-05

Pamiętali o zasłużonych zmarłych

Dopóty będą żyć, dopóki będziemy o nich pamiętać - Gmina Mirzec nie zapomina o tych, którzy mieli wkład w rozwój małej ojczyzny i w przeddzień Święta Zmarłych na ich grobach pojawiły się kwiaty i znicze.
Strażacy z Tychowa z własnym sztandarem

2022-10-26

Strażacy z Tychowa z własnym sztandarem

Ochotnicza Straż Pożarna z Tychowa Starego ma za sobą 90 lat pięknej i ofiarnej służby. Z tej okazji jednostka otrzymała sztandar. 
Zmiana ruchu przy mirzeckim cmentarzu

2022-10-28

Zmiana ruchu przy mirzeckim cmentarzu

Zmieniona organizacja ruchu w rejonie cmentarza w Mircu obowiązywać będzie od 29 października do 2 listopada. Szczegóły w załączniku.  
Srebro w międzynarodowym konkursie dla uczniów z Mirca

2022-10-21

Srebro w międzynarodowym konkursie dla uczniów z Mirca

I znów będzie o filatelistach, ale nie sposób o nich nie pisać skoro wciąż zdobywają nagrody. Dziś gratulujemy im międzynarodowego sukcesu.
Złote gody w gminie Mirzec

2022-10-11

Złote gody w gminie Mirzec

Wyjątkowa uroczystość odbyła się w mirzeckim Dworku Modrzewiowym. W czwartek 6października jubileusze pożycia małżeńskiego świętowały pary małżonków z długoletnim stażem.