JUŻ W KIOSKU

Weekend z procentami na drogach powiatu

2021-08-17 10:36:17

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W trakcie minionego weekendu, na drogach powiatu starachowickiego policjanci zatrzymali 8 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Doszło również do 9 kolizji drogowych.

archiwum policji

W trakcie minionego weekendu na terenie powiatu starachowickiego policjanci zatrzymali aż ośmiu kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownice znajdując się pod wpływem alkoholu, trzech z nich kierowało rowerem.

- W jednym przypadku, w piątek (13 sierpnia) popołudniu w Starachowicach, 61-letnia kierująca toyotą doprowadziła do kolizji z 32-letnią kierującą smartem. Sprawczyni odjechała z miejsca zdarzenia, natomiast poszkodowana nie odpuściła i pojechała za nią, gdzie przy następnej ulicy udało się zatrzymać sprawczynię. Na miejsce zostali wezwani policjanci. Okazało się, że 61- latka znajdowała się w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jej organizmie. Kobieta jechała wraz ze swoją 15-letnią wnuczką. 61-latka została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Będzie odpowiadała za kolizję drogową oraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości - relacjonuje sierż. szt. Paweł Kusiak, rzecznik prasowy KPP w Starachowicach. - W kolejnym przypadku w nocy z piątku na sobotę (13/14 sierpnia) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w miejscowości Brody chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem bmw. Pomimo wydanego sygnału do zatrzymania przez umundurowanego policjanta kierujący nie zatrzymał się. Policjanci po pościgu zatrzymali 35-latka w miejscowości Kuczów.Okazało się że mężczyzna miał kilka powodów do tego, aby uniknąć spotkania z funkcjonariuszami. 35-latek posiada dwa zakazy prowadzenia pojazdów oraz znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie - dodaje rzecznik.

Od piątku do niedzieli (13 - 15 sierpnia) na terenie powiatu starachowickiego doszło do 9 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali również trzech kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

- Przypominamy, że policjanci codziennie zwracają uwagę na przestrzeganie przepisów i zasad ruchu drogowego, w tym na stan trzeźwości kierujących, przestrzegania dozwolonych limitów prędkości, korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz właściwego przewożenia dzieci w pojazdach - informuje Paweł Kusiak.

/komunikat prasowy KPP w Starachowicach/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Nie był w służbie, a zatrzymał nietrzeźwego kierującego

2021-09-23

Nie był w służbie, a zatrzymał nietrzeźwego kierującego

W środowy (22 września) poranek, funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej komendy, w czasie wolnym od służby zatrzymał wspólnie z pracownikami sklepu nietrzeźwego kierującego. 
Starachowicka drogówka podsumowała weekend. Kolejni kierowcy z promilami

2021-09-21

Starachowicka drogówka podsumowała weekend. Kolejni kierowcy z promilami

Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach podsumowała weekendowe (17-19 września) zdarzenia na drogach powiatu starachowickiego. Pomimo apeli, wciąż są kierowcy, którzy decydują się wsiąść do samochodu pod wpływem alkoholu.
Nocny pożar budynku mieszkalnego na osiedlu Bugaj

2021-09-18

Nocny pożar budynku mieszkalnego na osiedlu Bugaj

To była niespokojna noc. Przed godziną 2 w nocy (17/18 września), strażacy dostali zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego na osiedlu Bugaj w Starachowicach. 
Kierowca i pasażer usłyszeli zarzuty. W internecie opublikowano nagranie z poniedziałkowego  wypadku na strefie

2021-09-17

Kierowca i pasażer usłyszeli zarzuty. W internecie opublikowano nagranie z poniedziałkowego wypadku na strefie

W internecie opublikowano nagranie z momentu wypadku, do którego doszło w poniedziałkowe (13 września) popołudnie na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach. 
Próba oszustwa

2021-09-16

Próba oszustwa "na policjanta". Senior nie dał się nabrać

Na "policjanta", "wnuczka" czy "synową", fałszywego "żołnierza" lub "chore dziecko". Metody oszustw są różne i mimo nagłaśniania spraw, wciąż udaje się oszukać wiele osób. W środę (15 września), do jednego z mieszkańców Starachowic zadzwonił fałszywy "policjant”. Na szczęście, przestępcy nie udało się osiągnąć celu. 
Poszukiwany kierował „na zakazie”... z narkotykami w organizmie i kieszeni

2021-09-14

Poszukiwany kierował „na zakazie”... z narkotykami w organizmie i kieszeni

Surowe konsekwencje czekają 33-latka z powiatu starachowickiego, który w nocy z niedzieli na poniedziałek (12/13 września) kierował oplem, mimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany oraz posiadał przy sobie narkotyki. Miał je również w organizmie.  
Z promilami za kierownicą. Policja podsumowała weekend

2021-09-14

Z promilami za kierownicą. Policja podsumowała weekend

Podczas trzech weekendowych (10 - 12 września) dni, na drogach powiatu starachowickiego policjanci zatrzymali łącznie 11 kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Natomiast w poniedziałkowy (13 września) poranek, aż 6 osób mających promile w organizmie zdecydowało się wsiąść za kierownicę.
Dwie osoby w szpitalu, rozbite auta, pijany za kierownicą

2021-09-13

Dwie osoby w szpitalu, rozbite auta, pijany za kierownicą

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe (13 września) popołudnie na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach. 
[AKTUALIZACJA] 85-latka odnaleziona

2021-09-11

[AKTUALIZACJA] 85-latka odnaleziona

Jak informowaliśmy we wcześniejszym komunikacie, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach poszukiwali zaginionej 85-letniej mieszkanki Starachowic. Kobieta została szczęśliwie odnaleziona!