JUŻ W KIOSKU

We wtorek kolejna zbiórka krwi

2023-02-20 09:09:23

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Już we wtorek (21 lutego) w starachowickim Urzędzie Miejskim odbędzie się kolejna zbiórka krwi organizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Jak zwykle liczymy na aktywne zaangażowanie mieszkańców naszego miasta przy oddawaniu tego najcenniejszego z darów. Na Państwa pomoc liczy między innymi 4-letni Antek.

fot. pixabay.com

Wtorkowa zbiórka krwi w Urzędzie Miejskim to już czwarta w tym roku akcja potwierdzająca wielkie serca naszych mieszkańców. Odbędzie się ona tradycyjnie w Sali Konferencyjnej „Olimpia”. Akcja rozpocznie się o godzinie 9.00, a rejestracja będzie prowadzona do godziny 13.00.

Zbiórki krwi odbywają się w budynku Urzędu Miejskiego przez cały rok. Ich organizacja jest efektem doskonałej współpracy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach z władzami naszego miasta.

Zbiórka we wtorki

Akcja „Podaruj Krew” odbywa się w starachowickim Urzędzie Miejskim przez cały rok. W tym roku odbyły się już trzy takie zbiórki. Najbliższa zbiórka (21 lutego) będzie już czwartą zbiórką. Na marzec zaplanowane zostały dwa kolejne spotkania: 7 i 21 marca. Wszystkie zbiórki odbywają się we wtorki.

- Starachowiczanie mają wielkie serca. W trakcie starachowickich zbiórek otrzymujemy wiele przykładów potwierdzających te słowa. Krew to bezcenny dar, którym chętnie dzielą się mieszkańcy naszego miasta, w tym także pracownicy urzędu. Wszystkim za to serdecznie dziękuję – powiedział prezydent Marek Materek.

Pomoc dla Antka

Podczas najbliższych zbiórek krwi będzie można oddać krew między innymi dla 4-letniego Antka, dzielnego starachowiczanina, u którego w ubiegłym roku zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczna typu B. Przed okrutną diagnozą Antek chodził do Przedszkola Miejskiego nr 10. Teraz czeka go leczenie i liczy na wsparcie dobrych ludzi.

Każdy, kto chce oddać krew dla Antka, może to zrobić podczas urzędowych zbiórek krwi. Wystarczy, by przy rejestracji podać dane małego pacjenta: Antoni Maryan, Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Kielcach, grupa 0Rh+.

/źródło: UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Śnieg na poboczach

2023-12-10

Śnieg na poboczach

Mieszkaniec alei Armii Krajowej zwraca uwagę na niefektywnośc odśnieżania tej ulicy. 
Wieczór dobroci

2023-12-09

Wieczór dobroci

Ludzie dobrej woli zebrali się w sobotę 9 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach na charytatywnej imprezie "Świąteczne Kolędowanie". Celem spotkania była zbiórka pieniędzy na leczenie  ponad 2,5 - letniej Amelii Tuz, nowej podopiecznej starachowickiej Fundacji "Zdążyć przed Panem Bogiem" .
 E- Van o starachowickich korzeniach

2023-12-09

E- Van o starachowickich korzeniach

Zasięg 350 kilometrów, tona ładowności, trzy rodzaje zabudowy i opcjonalnie napęd na 4 koła. Tak w skrócie prezentuje się polska elektryczna ciężarówka, będąca dziełem inżynierów spółki Autobox Innovations ze Starachowic przy współpracy z warszawską spółką Ennovation Technology. Prototyp pokazano 5 grudnia br. w zakładzie produkcyjnym w Makowie Mazowieckim.
Charytatywna akcja świąteczna

2023-12-09

Charytatywna akcja świąteczna

Malowanie bombek i ich licytacja to elementy świątecznej akcji charytatywnej, do udziału, w której zaprasza Stowarzyszenie Dolina Kamiennej przy współpracy z Fundacją „Promyk Uśmiechu”.
Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

2023-12-08

Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

W starachowickiej Szkole Podstawowej nr 11 powstała nowoczesna ekopracownia. W oficjalnym otwarciu udział wzięli: prezydent miasta Marek Materek, dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ryszard Gliwiński, zastępca prezydenta Marcin Gołębiowski oraz dyrekcja placówki wraz z uczniami.
Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

2023-12-07

Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

Zarząd Dróg Powiatowych przeprowadzi modernizację trzech przejść dla pieszych: dwóch w ciągu ulicy Długiej oraz jednego na ulicy Piłsudskiego. Dla większego bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w tym dla pieszych, na przejściach i w ich obrębach zaprojektowano różne elementy oznakowania i dodatkowe oświetlenie. Przejścia dla pieszych nie będą wyniesione. 
Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

2023-12-07

Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej radni zwrócili uwagę na potrzebę organizacji konsultacji społecznych z mieszkańcami. Jako przykład dobrych praktyk, radny Michał Walendzik wskazał na spotkania dotyczące rewitalizacji zarówno Parku Miejskiego, jak i Lubianki, gdzie prezydent i jego współpracownicy spotykali się z mieszkańcami w terenie. 
Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

2023-12-07

Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

Sezon jesienno-zimowy to okres, gdzie w Starachowicach wskaźniki jakości powietrza wskazują znaczne przekroczenie. Smog odczuwalny jest w całym mieście, a głównie w tych rejonach, gdzie mieszkańcy swoje domu ocieplają za pomocą pieców.
Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

2023-12-06

Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

Radny Krzysztof Zuba podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej kolejny raz przypomniał o potrzebie modernizacji ulicy Wysockiego, która po tym jak poprowadzony został tamtędy objazd m.in. dla autobusów komunikacji miejskiej, ulegała znacznej degradacji. 
Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

2023-12-06

Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

Blok przy ulicy Kościelnej w Starachowicach, który już na wiosnę 2024 ma być powoli zasiedlany, liczy 103 mieszkania i jest przeznaczony dla obecnych najemców lokali komunalnych znajdujących się w gminnych zasobach. Budowa tego budynku ma umożliwić miastu ruchy w przypadku lokali komunalnych, które znajdują się na terenie całego miasta, a które są na przykład w fatalnym stanie technicznym. Najemcy dostaną propozycje zmiany adresu, jednak... nie wszyscy.