JUŻ W KIOSKU

Wakacyjne spotkania w pawłowskiej bibliotece

2022-09-05 09:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Sierpień w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pawłowie upłynął pod znakiem  wtorkowych spotkań przy grach planszowych, zajęciach z robotem PHOTON oraz czwartkowych spotkaniach z przedstawicielami ciekawych zawodów. Był one połączone z czytaniem książeczek z serii MĄDRA MYSZ, co bardzo przypadło do gustu najmłodszym mieszkańcom gminy. Co czekało na milusińskich? 

A na przykład spotkanie z policjantem, asp. szt. Rafałem Kowalikiem.

Spotkanie z dziećmi zaczął od przeczytania książki z serii MĄDRA MYSZ pt . "Mam przyjaciela policjanta". Dzieci zapamiętały, że na policjantów zawsze można liczyć i, że są oni po to, aby pomagać.   Pan Rafał przypomniał dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie podczas powrotów ze szkoły do domu. Mówił jak należy bezpiecznie spędzić wakacje i prawidłowo jeździć na rowerze. Pokazał także jak działają znaki sygnalizacyjne w samochodzie policyjnym i krótko opowiedział o ciekawej pracy policjanta.

Kolejnym gościem biblioteki był ratownik medyczny, pan Patryk Żelazny. On także przeczytał książeczkę, tym razem pt. "Mam przyjaciela ratownika medycznego". Po wstępnym pokazaniu i omówieniu stroju ratownika, opowiedział jak wygląda jego praca oraz przedstawił zasady pierwszej pomocy. Właśnie to było głównym tematem spotkania.

Mówił o resuscytacji krążeniowo- oddechowej tzw. RKO u osoby dorosłej, u dziecka i noworodka. Wszyscy obecni poznali pozycje boczną bezpieczną, pozycje omdleniową, dowiedzieli się także jak pomóc osobie, która się zakrztusiła czy zachłysnęła. Zostały także przypomniane numery alarmowe.

Wszystkie osoby aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały wiele pytań i przedstawiały scenki obrazujące prawidłowe działanie w chwili zagrożenia. Bardzo chętnie demonstrowały masaż serca na fantomie pod okiem doświadczonego instruktora.

- Życie ludzkie jest największą wartością dlatego spotkanie z ratownikiem medycznym było wspaniałą lekcją udzielania pomocy potrzebującym, pierwszej pomocy ratującej życie! Dziękujemy Panie Patryku - powiedziała Ewa Czajkowska z GBP w Pawłowie.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Iłżeckie spotkania

2022-11-28

Iłżeckie spotkania

W jeden z niedzielnych listopadowych wieczorów, Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Iłży wypełniła się po brzegi czytelnikami, przyjaciółmi i rodziną Jana Czarneckiego. Ten poeta i nauczyciel promował książkę.: „Iłża i ziemia iłżecka w życiu i twórczości Jana Czarneckiego”.
Z miłości do rodzinnej ziemi

2022-11-26

Z miłości do rodzinnej ziemi

Franciszek Dobrucki to emerytowany inżynier budownictwa i zdawać by się mogło, że w tym ścisłym umyśle nie ma miejsca na poetyckie strofy. Nic jednak bardziej mylnego.

2022-11-12

"Strofy jesieni" wybrzmiały w Iłży

W Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłży odbyła się XV edycja konkursu recytatorskiego i XVI edycja konkursu literackiego pod wdzięczną nazwą "Strofy jesieni".
Bo Żeromski pochodził z tych stron

2022-11-05

Bo Żeromski pochodził z tych stron

Każdy przeczytał przynajmniej jedną jego książkę, jedni go lubią, inni nienawidzą, ale nikt nie pozostaje wobec niego obojętnym. Stefan Żeromski - człowiek, który urodził się w Strawczynie, mieszkał w Ciekotach i pokochał Łysogóry.
Noc bibliotek w Pawłowie

2022-10-15

Noc bibliotek w Pawłowie

Za nami VIII edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, w Gminnej Biblioteki Publicznej im. Michała Basy w Pawłowie odbyła się 1 października, a zainteresowani uczestnictwem przybyli do biblioteki jeszcze przez zapadnięciem zmierzchu.

2022-10-08

"To się musi powieść"

Pod takim hasłem odbyła się już VIII Ogólnopolska Noc Bibliotek w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłży.
Przy szkole w Jadownikach będzie sala gimnastyczna

2022-09-25

Przy szkole w Jadownikach będzie sala gimnastyczna

Rozpoczęła się budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Jadownikach (gm. Pawłów). 
Szeptucha na Dymarkach

2022-09-13

Szeptucha na Dymarkach

Powspominajmy jeszcze przez chwilę wakacyjny czas i przenieśmy się w czasie. Mniej więcej w połowie sierpnia w pobliskiej Nowej Słupi odbyły się 54. Dymarki - impreza, który połączyła przeszłość z teraźniejszością. Starachowice miały tam swoją przedstawicielkę.

2022-09-06

"Sołtyski" z nagrodą

Każda nagroda dla tych propagują lokalne tradycje bardzo cieszy, palmę pierwszeństwa dzierży w tym temacie Gmina Pawłów.
O nakrętkach i pomocy dla potrzebujących

2022-09-03

O nakrętkach i pomocy dla potrzebujących

Gminna Biblioteka Publiczna im. M. Basy w Pawłowie bierze udział w akcji zbierania nakrętek, która ma na celu pomagać ludziom niepełnosprawnym i chorym z powiatu starachowickiego.