JUŻ W KIOSKU

W sprawie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców

2021-12-09 07:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W związku z pojawiającymi się inicjatywami na rzecz pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi i układu krążenia z północy województwa świętokrzyskiego, władze powiatu dziękują za zainteresowanie trudną sytuacją w opiece medycznej. Apelują jednak o spokój niezbędny w rozmowach o przyszłości szpitala.

źródło: Powiat Starachowicki

Zarząd Powiatu w Starachowicach od samego początku upomina się o mieszkańców powiatu, którzy w wyniku przekształcenia Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach w szpital leczący wyłącznie pacjentów chorych lub z podejrzeniem COVID – 19, zostali pozbawieni właściwego dostępu do usług medycznych. Dotyczy to wszystkich, nie tylko pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi i układu krążenia. 

Zarząd Powiatu dostrzega konieczność zapewnienia zaplecza medycznego do walki z COVID-19, ale też stoi na stanowisku, że nie musi się ono odbywać kosztem leczenia pacjentów z innymi chorobami, szczególnie w sytuacjach zagrożenia życia. Stąd m.in. propozycja przedkładana od marca 2020 r., wykorzystania budynku po Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca na realizację stacjonarnych i całodobowych świadczeń zdrowotnych w ramach przeciwdziałania i walki z COVID-19 w zakresie lecznictwa szpitalnego. Została ona przedstawiona także w ostatnim piśmie, jakie 6 grudnia 2021 r., skierowane zostało do Wojewody Świętokrzyskiego i wiadomości: Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego i Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. 

- To Rząd RP jest jedynym właściwym podmiotem do rozmów w sprawie szpitala. Nie chcemy upolitycznienia tego problemu, gdyż uważamy, że nic pożytecznego z tego nie wyniknie dla mieszkańców naszego powiatu. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby z Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej zdjąć wreszcie ciężar szpitala covidowego. Do takich rozmów potrzebny jest jednak spokój, o który apelujemy, w imię dobra szpitala oraz mieszkańców powiatu starachowickiego – mówi starosta Piotr Ambroszczyk. 

W dniu dzisiejszym, tj. 8 grudnia br. starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z prezydentem Markiem Materkiem odbędą spotkanie ze Stowarzyszeniem Serca i Naczyń EcoSerce w sprawie właściwego dostępu do usług medycznych, zwłaszcza dla pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi i układu krążenia.

/informacja prasowa: Starostwo Powiatowe/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Porządek obrad styczniowej sesji Rady Powiatu

2023-01-25

Porządek obrad styczniowej sesji Rady Powiatu

W czwartek (26 stycznia br.) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się XLIX sesja Rady Powiatu. Posiedzenie rozpocznie się o godzinie 9.00 i będzie transmitowane na stronie: http://esesja.tv
Dofinansowanie dla PZAZ

2023-01-23

Dofinansowanie dla PZAZ

Ponad 500 tys. zł przekaże w tym roku Samorząd Województwa Świętokrzyskiego na utrzymanie Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie. 19 stycznia br. w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach podpisana została umowa w sprawie udzielenia dotacji na działalność zakładu w 2023 roku.
Podziękowanie za pomoc uchodźcom

2023-01-22

Podziękowanie za pomoc uchodźcom

Powiat Starachowicki doceniony przez Województwo za realizację projektu „Świętokrzyskie dla Ukrainy". Podczas gali, jaka odbyła się 16 stycznia w Filharmonii Świętokrzyskiej, starosta Piotr Ambroszczyk odebrał podziękowania z rąk marszałka Andrzeja Bętkowskiego i wicemarszałek Renaty Janik.
„Reagując ratujesz” - podsumowano kampanię społeczną

2023-01-21

„Reagując ratujesz” - podsumowano kampanię społeczną

Ola Szaudel i Tadeusz Valde ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach zostali zwycięzcami konkursu „Krótki film o bezpieczeństwie”, jaki odbył się w ramach kampanii społecznej "Reagując Ratujesz", ukierunkowanej na eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących. Uroczyste wręczenie nagród połączone z podsumowaniem działań odbyło się 13 stycznia br. w Komendzie Powiatowej Policji w Starachowicach. 
Szpital rozszerza specjalistykę

2023-01-18

Szpital rozszerza specjalistykę

Starachowicki szpital poszerza wachlarz usług medycznych. Do dyspozycji pacjentów są już cztery nowe poradnie, w tym stomatologiczna w znieczuleniu ogólnym dla osób niepełnosprawnych, neonatologiczna i neurologiczna dla dzieci, a w planach kolejne, w tym m.in. poradnia prenatalna dla kobiet w ciąży powyżej 35 roku życia.
Budżet powiatu na 2023 rok przyjęty

2022-12-30

Budżet powiatu na 2023 rok przyjęty

Rada Powiatu w Starachowicach, podczas czwartkowej (29 grudnia 2022 r.) sesji przyjęła budżet na 2023 rok. Opiewa on na kwotę ponad 184 mln zł. Ponad 77 mln zł przeznaczone zostanie na inwestycje. 
Porządek obrad grudniowej sesji Rady Powiatu

2022-12-28

Porządek obrad grudniowej sesji Rady Powiatu

W czwartek (29 grudnia br.) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się XLVII sesja Rady Powiatu. Posiedzenie rozpocznie się o godzinie 9.00 i będzie transmitowane na stronie: http://esesja.tv
Pracowity rok w powiecie

2022-12-27

Pracowity rok w powiecie

Odcovidowienia szpitala, zakup budynku po PAKS, pomoc uchodźcom, rozwój polityki społecznej czy zwiększanie obronności – to tym obszarom podporządkowane były w tym roku działania starosty Piotra Ambroszczyka i Zarządu Powiatu. Największym jednak wzywaniem, które udało się przekuć w sukces, było pozyskanie 100 mln zł na budowę wiaduktu w Starachowicach.
Wyjątkowa Wigilia w wyjątkowym miejscu

2022-12-26

Wyjątkowa Wigilia w wyjątkowym miejscu

Czas spotkań wigilijnych to czas życzeń i podsumowań. I tak było właśnie podczas spotkania wigilijnego w Warsztatach Terapii Zajęciowej przy Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Judy Tadeusza w Starachowicach,
Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Stykowie wreszcie na swoim

2022-12-22

Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Stykowie wreszcie na swoim

Dobiegła końca modernizacja jednego z budynków Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie. W poniedziałek (19 grudnia br.) odbyło się oficjalne otwarcie nowego obiektu.