JUŻ W KIOSKU

W hołdzie dla Niepodległej

2022-11-11 09:00:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Niepodległość nie jest dana raz na zawsze, a Polacy za jej odzyskanie zapłacili wysoką cenę, przelali morze krwi i lez. Niepodległa Ojczyzna to dobro każdego z nas, ma nas łączyć ponad różnicami, sporami i kłótniami. W Spółdzielczym Domu Kultury pięknie połączyła pokolenia.

Pieśni patriotyczne zajmują ważne miejsce w kanonie twórczości polskiej muzyki, poprzez melodię i teksty przypominają o ważnych wydarzeniach w historii Polski, ale także o tęsknocie za wolnością i za tymi, którzy w jej obronie zginęli. I właśnie właśnie w takim klimacie przebiegało muzyczne spotkanie rozpoczynające niejako obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości.

- Wracamy po trzech latach nieobecności, by znów wspólnie z Państwem brać udział w Narodowym Święcie Niepodległości. Bardzo się się cieszę widząc znajome twarze członków Ligi Obrony Kraju, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Chóru Concentus, ale także młodzież z Zakładu Doskonalenia Zawodowego - mówił na rozpoczęcie koncertu Dariusz Grunt. - Dziś zaśpiewamy wspólnie z młodzieżą, chciałbym bowiem, żeby Święto Niepodległości było świętem radosnym, bez zadęcia, niech dominuje zatem zabawa, śpiewa i radość.

Gości przywitała również dyrektor Spółdzielczego Domu Kultury.

- Bardzo się cieszę, że jesteście - powiedziała Beata Wiśniewska, czym od razu wywołała uśmiech na twarzach obecnych. - Zanim wybrzmi piosenka życzę nam wszystkim spokoju i jedności - dodała pani dyrektor.

A potem sceną zawładnęły świetne głosy Starachowic - młodzież z ZDZ, ze Szkoły Podstawowej w Parszowie oraz znany i lubiany zespół Wiarusy.

 Owacyjnie przyjęta piosenka Dziewczyna z granatem czy przepięknie wykonana Aniołom szepnij to pokazały, że publiczność lubi nie tylko znane utwory, ale jest otwarta na wszelkie nowości.

To był niezwykły wieczór, kto wie czy wśród muzycznych fraz nie unosiły się duchy tych, o których śpiewano...

Już jest po, więc aniołom szepnij to

Że tęskni ktoś za dotykiem twoich rąk

Że głodowałeś za dnia, ale dawałeś ile się da

Już jest po, więc aniołom szepnij to... (Sanah)

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Dzień Dziecka w Starachowicach. Zaproszenie

2023-05-31

Dzień Dziecka w Starachowicach. Zaproszenie

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek oraz Starosta Powiatu Starachowickiego Piotr Ambroszczyk już w najbliższy piątek (2 czerwca) zapraszają wszystkie dzieci i ich rodziców na starachowicki Dzień Dziecka do Amfiteatru w Parku Miejskim. 
Jubileuszowy koncert Portamento

2023-05-31

Jubileuszowy koncert Portamento

Niezwykły i wyjątkowy, od 30 lat na starachowickiej scenie. Na swoim koncie mają wiele nagród. Przyszedł czas na jubileusz. 
Dorośli czytają dzieciom

2023-05-31

Dorośli czytają dzieciom

Ogólnopolskie Tygodnie Czytania Dzieciom są ważnym elementem kampanii “Cała Polska czyta dzieciom”, od wielu lat mobilizując tysiące szkół, przedszkoli i bibliotek w całym kraju do organizowania imprez i wydarzeń czytelniczych oraz popularyzacji idei codziennego czytania dzieciom, które rozbudza pasje czytelnicze wśród młodego pokolenia. 
Mobilne muzeum zawita do Starachowic

2023-06-03

Mobilne muzeum zawita do Starachowic

Park Kultury w Starachowicach oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Miasto Starachowice, zwłaszcza uczniów starachowickich szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w projekcie Muzeum na kółkach. 
Żelazne pierścienie przyznane

2023-05-19

Żelazne pierścienie przyznane

W piątek, 19 maja, Starachowice stanęły pod znakiem przedsiębiorczości. Nagrodą „Żelaznego Pierścienia” uhonorowano lokalnych przedsiębiorców. To nagroda gospodarcza przyznawana za wkład w rozwój powiatu oraz podziękowanie dla przedsiębiorców za odwagę w zakładaniu biznesów. Pomysłodawcą nagrody jest wicestarosta starachowicki Dariusz Dąbrowski. 
Spacerowali szlakiem STAR-ów

2023-05-20

Spacerowali szlakiem STAR-ów

Nikogo nie trzeba przekonywać, że słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach są niezwykle aktywni i przede wszystkim chętni do wszelakich aktywności. Ostatnim ich pomysłem był spacer śladem miejskiej ciężarówki, poznawanie historii miasta oraz integracja międzypokoleniowa. 
Ocean pod powieką

2023-05-14

Ocean pod powieką

Święto w bibliotece

2023-05-14

Święto w bibliotece

Tydzień Bibliotek i Dnia Bibliotekarza w Starachowicach rozpoczął się hucznie i z przytupem. W Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej  Starachowickie Towarzystwo Fotograficzne wraz z Miejską Biblioteką Publiczną zorganizowały wernisaż wystawy fotograficznej pt. "Spojrzenie... Z fotografią w Bibliotece. 
Wysokie góry w

2023-05-14

Wysokie góry w "Klubie podróżnika"

Wysokie szczyty, widoki zapierające dech i przygoda - to nas czeka, jeśli zdecydujemy się wziąć udział w kolejnym spotkaniu w ramach "Klubu Podróżnika". Gościem będzie starachowiczanin w Grudziądzu, absolwent I LO, który z wielką radością i sentymentem wraca w rodzinne strony. 
W dobrym towarzystwie muzyki i literatury

2023-05-14

W dobrym towarzystwie muzyki i literatury

To było niezapomniane popołudnie, w piątek (28 kwietnia) Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej zamieniła się w wielką salę koncertową.