Ocena:
5/5 | 1 głosów
Niepodległość nie jest dana raz na zawsze, a Polacy za jej odzyskanie zapłacili wysoką cenę, przelali morze krwi i lez. Niepodległa Ojczyzna to dobro każdego z nas, ma nas łączyć ponad różnicami, sporami i kłótniami. W Spółdzielczym Domu Kultury pięknie połączyła pokolenia.
Pieśni patriotyczne zajmują ważne miejsce w kanonie twórczości polskiej muzyki, poprzez melodię i teksty przypominają o ważnych wydarzeniach w historii Polski, ale także o tęsknocie za wolnością i za tymi, którzy w jej obronie zginęli. I właśnie właśnie w takim klimacie przebiegało muzyczne spotkanie rozpoczynające niejako obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości.
- Wracamy po trzech latach nieobecności, by znów wspólnie z Państwem brać udział w Narodowym Święcie Niepodległości. Bardzo się się cieszę widząc znajome twarze członków Ligi Obrony Kraju, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Chóru Concentus, ale także młodzież z Zakładu Doskonalenia Zawodowego - mówił na rozpoczęcie koncertu Dariusz Grunt. - Dziś zaśpiewamy wspólnie z młodzieżą, chciałbym bowiem, żeby Święto Niepodległości było świętem radosnym, bez zadęcia, niech dominuje zatem zabawa, śpiewa i radość.
Gości przywitała również dyrektor Spółdzielczego Domu Kultury.
- Bardzo się cieszę, że jesteście - powiedziała Beata Wiśniewska, czym od razu wywołała uśmiech na twarzach obecnych. - Zanim wybrzmi piosenka życzę nam wszystkim spokoju i jedności - dodała pani dyrektor.
A potem sceną zawładnęły świetne głosy Starachowic - młodzież z ZDZ, ze Szkoły Podstawowej w Parszowie oraz znany i lubiany zespół Wiarusy.
Owacyjnie przyjęta piosenka Dziewczyna z granatem czy przepięknie wykonana Aniołom szepnij to pokazały, że publiczność lubi nie tylko znane utwory, ale jest otwarta na wszelkie nowości.
To był niezwykły wieczór, kto wie czy wśród muzycznych fraz nie unosiły się duchy tych, o których śpiewano...
Już jest po, więc aniołom szepnij to
Że tęskni ktoś za dotykiem twoich rąk
Że głodowałeś za dnia, ale dawałeś ile się da
Już jest po, więc aniołom szepnij to... (Sanah)

2023-01-26
Zmiana godzin pracy miejskiej biblioteki
Czas ferii to zmiany w godzinach pracy filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Sprawdźcie.
2023-01-26
Cudowny wieczór z Kiepurą
Hipnotyzujący głos, a oczy pełne ognia i bystre. Jan Kiepura, Polak, który miał świat u stóp, podobnie zresztą jak kobiety. To między jego piosenki zabrzmiały w szkolnej hali w Mircu. Koncert "Uśmiechnij się z Kiepurą" okazał się hitem, a gościem specjalnym był znakomity śpiewak Jacek Wójcicki.
2023-01-25
Wycieczka do Tyrolu
Potężne szczyty, dzikie przełęcze i pierwotne krajobrazy parków. Tak, to Tyrol do którego w podróż zabrali jego miłośnicy Anna i Mariusz Śledziowscy – pasjonaci wycieczek górskich.
2023-01-25
Przepisz mnie - zachęca Mały Książę
Z okazji 80 - lecia pierwszego wydania „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, zorganizowano ogólnopolską akcję przepisywania książki.
2023-01-23
Żeglowanie jest koniecznością
Marzenia. Są tym, co pozwala naszej duszy latać. Są bogactwem. Muzyką, poezją i barwą życia. Dzięki nim nie stoimy w miejscu. Z marzeń rodzą się baśnie, z baśni wielkie czyny, z nich zaś bohaterowie. A potem to już lądy nieznane, wiatr co po falach gna i daleka droga.
2023-01-22
Marzy Ci się kariera aktorska?
Jest szansa się sprawdzić, wystarczy zgłosić się na casting. Zaprasza Muzeum Wsi Kieleckiej.
2023-01-21
Od lat walczy z podstępną chorobą
Stwardnienie rozsiane zabiera jej sprawność i radość. To częste pobyty w szpitalach, terapie sterydami rehabilitacja i codzienne przyjmowanie dużej ilości lekarstw. - Jeśli znasz mnie bliżej, wiesz, że walczę, że nie chcę siąść na wózek, że staram się, pomimo przeciwności i bólu, w miarę możliwości, żyć aktywnie, choć przychodzi mi to z coraz większym trudem - mówi Katarzyna Kotowska i prosi o pomoc w leczeniu oraz rehabilitacji.
2023-01-20
"Słoneczko" gra z WOŚP
Ostatni obraz na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy namalowany. Tym razem za pędzle chwycili Małgorzata Zatorska i Marcin Gołębiowski. I sama jestem ciekawa co z tego wynikło, bo o ile Gosia ma artystyczne zapędy, to o wiceprezydencie wiemy tylko, że onegdaj - pod banderą Wagnera - piracka dusza się w nim obudziła
2023-01-19
Pod hasłem nazistowskiej policji
Roli policji w nazistowskich Niemczech poświęcona jest nowa czasowa wystawa prezentowana w starachowickim Muzeum Przyrody i Techniki. To 9 tablic, które opisują m.in. rolę policji po przejęciu władzy przez Adolfa Hitlera w styczniu 1933 r., rozwój jej struktur, czy czołowe osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie policji w tamtym czasie. Mieszkańcy będą mogli ją oglądać do końca kwietnia.
2023-01-20