JUŻ W KIOSKU

W dobrym towarzystwie muzyki i literatury

2023-05-14 11:30:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

To było niezapomniane popołudnie, w piątek (28 kwietnia) Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej zamieniła się w wielką salę koncertową.

Na nieco ponad godzinę Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kochanowskiego zmieniła się w salę koncertową. Na niewielkiej scenie wybrzmiewały dźwięki wielkich muzycznych dzieł, a przy fortepianie zasiedli uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach.  

Dźwięki wibrowały tęsknotą za światem, a młodzi artyści wzbudzili zachwyt publiczności od pierwszej chwili i każdym kolejnym utworem go podsycali. Udało się im stworzyć niesamowitą, wręcz intymną atmosferę, gdzie publiczność słuchała w niezwykłym  skupieniu. 

Zagrali Maja Walusińska, Antoni Wieloch, Bartłomiej Szwagrzyk. W nastrój wprowadzał Artur Jaroń. 

... 

Miejska Biblioteka Publiczna to także Dyskusyjne Kluby Książki. Jednym z bardziej prężnych działa w filii "Nad Skałą". W przyjemnej wiosennej scenerii i równie przyjemnej atmosferze grono tamtejszych czytelników spotkało się aby porozmawiać o reportażu Katarzyny Surmiak - Domańskiej pt. „KU KLUX KLAN. Tu mieszka miłość”. Autorka gościła na Dorocznym Krajowym Zjeździe Rycerzy KKK w Arkansas w 2013 i mogła przyjrzeć się Klanowi z bliska. Okazało się, że ta działająca w pełni legalnie organizacja nadal istnieje, ma wciąż nastawienie rasistowskie, antyemigranckie i antyżydowskie. Książka obfitująca w ogromną ilość faktów i ciekawostek historycznych, zawierająca istotne informacje o współczesnym społeczeństwie amerykańskim wzbudziła ożywioną dyskusję wśród klubowiczów i uzyskała ocenę 9,2 pkt. w skali 10 punktowej - mówiła Aldona Bałtowska Jagieła, która zaprasza na następne spotkanie. Odbędzie się 18 maja, wybrane książki to „Droga do Travisio” oraz „14:57 do Czyty”.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Dzień Dziecka w Starachowicach. Zaproszenie

2023-05-31

Dzień Dziecka w Starachowicach. Zaproszenie

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek oraz Starosta Powiatu Starachowickiego Piotr Ambroszczyk już w najbliższy piątek (2 czerwca) zapraszają wszystkie dzieci i ich rodziców na starachowicki Dzień Dziecka do Amfiteatru w Parku Miejskim. 
Jubileuszowy koncert Portamento

2023-05-31

Jubileuszowy koncert Portamento

Niezwykły i wyjątkowy, od 30 lat na starachowickiej scenie. Na swoim koncie mają wiele nagród. Przyszedł czas na jubileusz. 
Dorośli czytają dzieciom

2023-05-31

Dorośli czytają dzieciom

Ogólnopolskie Tygodnie Czytania Dzieciom są ważnym elementem kampanii “Cała Polska czyta dzieciom”, od wielu lat mobilizując tysiące szkół, przedszkoli i bibliotek w całym kraju do organizowania imprez i wydarzeń czytelniczych oraz popularyzacji idei codziennego czytania dzieciom, które rozbudza pasje czytelnicze wśród młodego pokolenia. 
Mobilne muzeum zawita do Starachowic

2023-06-03

Mobilne muzeum zawita do Starachowic

Park Kultury w Starachowicach oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Miasto Starachowice, zwłaszcza uczniów starachowickich szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w projekcie Muzeum na kółkach. 
Żelazne pierścienie przyznane

2023-05-19

Żelazne pierścienie przyznane

W piątek, 19 maja, Starachowice stanęły pod znakiem przedsiębiorczości. Nagrodą „Żelaznego Pierścienia” uhonorowano lokalnych przedsiębiorców. To nagroda gospodarcza przyznawana za wkład w rozwój powiatu oraz podziękowanie dla przedsiębiorców za odwagę w zakładaniu biznesów. Pomysłodawcą nagrody jest wicestarosta starachowicki Dariusz Dąbrowski. 
Spacerowali szlakiem STAR-ów

2023-05-20

Spacerowali szlakiem STAR-ów

Nikogo nie trzeba przekonywać, że słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach są niezwykle aktywni i przede wszystkim chętni do wszelakich aktywności. Ostatnim ich pomysłem był spacer śladem miejskiej ciężarówki, poznawanie historii miasta oraz integracja międzypokoleniowa. 
Ocean pod powieką

2023-05-14

Ocean pod powieką

Święto w bibliotece

2023-05-14

Święto w bibliotece

Tydzień Bibliotek i Dnia Bibliotekarza w Starachowicach rozpoczął się hucznie i z przytupem. W Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej  Starachowickie Towarzystwo Fotograficzne wraz z Miejską Biblioteką Publiczną zorganizowały wernisaż wystawy fotograficznej pt. "Spojrzenie... Z fotografią w Bibliotece. 
Wysokie góry w

2023-05-14

Wysokie góry w "Klubie podróżnika"

Wysokie szczyty, widoki zapierające dech i przygoda - to nas czeka, jeśli zdecydujemy się wziąć udział w kolejnym spotkaniu w ramach "Klubu Podróżnika". Gościem będzie starachowiczanin w Grudziądzu, absolwent I LO, który z wielką radością i sentymentem wraca w rodzinne strony. 
Przed nami Noc Muzeów

2023-05-13

Przed nami Noc Muzeów

Noc Muzeów to jedna z najpopularniejszych imprez kulturalnych, jedyna okazja gdy  muzea, galerie sztuki, domy kultury udostępniają swoje zbiory w godzinach nocnych, zupełnie za darmo lub za niewielką opłatą. W Polsce odbędzie się już dwudziesty raz.