JUŻ W KIOSKU

W bibliotece przyznano nagrody

2022-06-24 09:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Kto nie zna Koszałka Opałka ten "trąba", a kto zna ten nagrody wygrywa. Wszystko zaczęło się od konkursu literackiego ogłoszonego przez Miejską Bibliotekę Publiczną i zatytułowanego Koszałek Opałek opowiada. Mimo ogromnych chęci wzięcia w nim udziału wiek mi na to nie pozwolił - niestety. I wtedy...

Naczelna wróżka czarodziejka Starachowic - Jolanta Sopińska - zaprosiła mnie do jury konkursu. Tym samym miałam ogromną przyjemność czytać te wszystkie fantastyczne prace, które najmłodsi mieszkańcy Grodu nad Kamienną napisali.

Po przeanalizowaniu zaczarowanych dzieł i po burzliwych obradach, 21 czerwca w gościnnych progach Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej ogłoszono wyniki.

I miejsce zajęła Anna Rupart za opowiadanie "Krasnale zaklęte w posągi", II miejsce Maja Wojton za opowiadanie "Zły sen", a III miejsce Maja Kaczmarska za opowiadanie „Niezwykłe spotkanie pod Wawelem”.

Równorzędne wyróżnienia otrzymali Wilhelm Krystyniecki za „Krasnale XXI” wieku, Natalia Sikora za „Baśń o rycerzy Pawle i dwóch krasnoludkach”, Agnieszka Kowalczyk za opowiadanie „Koszałek Opałek i zaginiony skarb” oraz Feliks Zwierz za „Prawdziwą przyjaźń”.

Przyznano także „wyróżnienie specjalne za najwięcej stron i wzruszeń” dla Marii Czarnoty.

Ja muszę dodać, że opowiadanie Mai Wojton to była prawdziwa uczta i mnóstwo śmiechu. Ubawiłam się przednio.

Wszystkim uczestnikom "Zielona" serdecznie gratuluje.

Na konkurs wpłynęło 33 opowiadania, obradowało jury w składzie: Jolanta Sopińska – dyrektor MBP, Ilona Traczyk - Drużynowa 111 Drużyny Artystycznej, Aneta Marciniak – dziennikarz Gazety Starachowickiej.

Konkurs stanowi część większego projektu. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

 
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Gagatki i dziadki poszły w las

2022-10-02

Gagatki i dziadki poszły w las

Dystans od kilku do kilkudziesięciu kilometrów, dziadki, gagatki, ognisko, kiełbaski i mnóstwo świetnej zabawy. Sprawcą całego zamieszania jest natomiast Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach.
Wernisaż Małgorzaty Markowskiej

2022-10-01

Wernisaż Małgorzaty Markowskiej

W poniedziałek, 23 września, odbył się wernisaż absolwentki starachowickiego Ogniska Plastycznego - Małgorzaty Markowskiej.
Weronika Nowak ze Starachowic Miss Supertalent of the World 2022

2022-09-29

Weronika Nowak ze Starachowic Miss Supertalent of the World 2022

I to jest sukces, starachowiczanka wygrała międzynarodowy konkurs.
Zaproszenie na wernisaż prac Antoniny Jasztal

2022-09-27

Zaproszenie na wernisaż prac Antoniny Jasztal

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Filia w Starachowicach z okazji Tygodnia Książek Zakazanych zaprasza na wernisaż prac Antoniny Jasztal pt. „Librorum prohibitorum”.
W 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

2022-09-26

W 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

We wtorek (27 września br.) na polanie przed kaplicą św. Jacka w Wąchocku odbędą się uroczyste obchody 83. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, organizowane przez wąchockie i starachowickie koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, a także Hufiec ZHP Starachowice, pod honorowym patronatem Starosty Starachowickiego i Burmistrza Miasta i Gminy Wąchock.
Wiewiórka tematem przewodnim XIII Festynu Ekologicznego

2022-09-25

Wiewiórka tematem przewodnim XIII Festynu Ekologicznego

„Wiewiórka – mały mieszkaniec parku i lasu” – to hasło, które przyświecało tegorocznej edycji Festynu Ekologicznego „Zaginiony świat naszej Ziemi”, zorganizowanej przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach pod patronatem Starosty Starachowickiego i Prezydenta Miasta Starachowice. 
Światło Daniela

2022-09-24

Światło Daniela

Fotografia ma wiele twarzy - sukcesu, kariery ale może być także motywacją i ratunkiem. Tak było w przypadku Daniela Domagały, artysty zrzeszonego w Starachowickim Towarzystwie Fotograficznym.  
Planetarium Kopernika zawita do Starachowic

2022-09-23

Planetarium Kopernika zawita do Starachowic

By poczuć się jak astronom, wystarczy podnieść głowę i spojrzeć w niebo. Jak wyglądają najbardziej znane gwiazdozbiory? Gdzie ich szukać? Czy warto? Jest okazja, by się przekonać! Rozpoczął się rok szkolny, więc Planetobus z Centrum Nauki Kopernik z mobilnym planetarium na pokładzie znów przemierza Polskę wszerz i wzdłuż, by szerzyć wiedzę o astronomii. I tak już w najbliższy poniedziałek i wtorek (26 i 27 września) pojawi się na IX Festiwalu Nauki w Starachowicach w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura.
Nosferatu w Bibliotece. Zaproszenie

2022-09-23

Nosferatu w Bibliotece. Zaproszenie

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na projekcję filmu z 1922 r. pt. „Nosferatu – symfonia grozy”, w reżyserii F.W. Murnaua. Spotkanie z cyklu Biblioteka Filmów odbędzie się w poniedziałek (26 września br.) o godz. 17:00 w Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5. Wstęp wolny.
Niezwykle Stylowy Wieczór w Ekomuzeum

2022-09-21

Niezwykle Stylowy Wieczór w Ekomuzeum

Już w najbliższą sobotę (24 września) o godz. 16.00 w Kinie Kotłownia starachowickiego Muzeum Przyrody i Techniki odbędzie się niezwykle Stylowy Wieczór.