JUŻ W KIOSKU

Uwierzyła fałszywemu policjantowi

2021-11-19 14:15:47

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W czwartek (18 listopada), do dyżurnego starachowickiej komendy powiatowej wpłynęło kilka zgłoszeń dotyczących prób oszustw na tzw. policjanta. Niestety, w jednym przypadku cel przestępców został osiągnięty. Seniorka straciła ponad 20 000 złotych. 

fot. pixabay.com

- Na numer stacjonarny 74-letniej mieszkanki Starachowic zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Rzekomy funkcjonariusz powiedział, że rozpracowywana jest grupa przestępców i możliwy jest napad na jej mieszkanie. Polecił seniorce, aby spakowała do torebki pieniądze i cenne przedmioty, aby uchronić je przed utratą, a następnie kosztowności ma wyrzucić przez okno. Kobieta uwierzyła, że ma do czynienia z prawdziwym policjantem i tak zrobiła. W reklamówce oprócz pieniędzy była również biżuteria. Dopiero po rozmowie z osobą z rodziny uświadomiła sobie, że została oszukana. Starsza kobieta łącznie straciła ponad 20 000 złotych - informuje oficer prasowy KPP w Starachowicach, mł. asp. Paweł Kusiak.

Dodaje, że policja apeluje do osób starszych o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami, które przedstawiają się jako przedstawiciele różnych instytucji.

- We wszystkich takich przypadkach zastanówmy się dwa razy i każdą najmniejszą wątpliwość starajmy się rozwiać, ponieważ możemy rozmawiać z przestępcą podającym się za policjanta, prokuratora lub inną osobę ciesząca się zaufaniem społecznym - mówi rzecznik. - Przypominamy, że schemat działania oszustów za każdym razem wygląda bardzo podobnie i w tym przypadku również tak było. Na telefon stacjonarny dzwoni oszust podający się np. za policjanta. Opowiada wymyśloną historie i jeżeli taka osoba uwierzy, to najczęściej dochodzi do przekazania pieniędzy. Przypominamy, że policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im pieniędzy. Najlepiej w takiej sytuacji jest się rozłączyć i zadzwonić na nr alarmowy 112 - dodaje.

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Wypadek na krajowej 42. Nie żyje jeden z kierowców [AKTUALIZACJA]

2021-12-06

Wypadek na krajowej 42. Nie żyje jeden z kierowców [AKTUALIZACJA]

Do wypadku z udziałem trzech aut doszło w poniedziałkowy (6 grudnia) wieczór, na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Parszów. Życia rannego w wypadku 31-letniego kierowcy nie udało się uratować.
Oszukani podczas internetowych transakcji 

2021-12-05

Oszukani podczas internetowych transakcji 

Pomimo policyjnych komunikatów kolejne osoby podczas transakcji internetowych klikają na podejrzane odnośniki i tracą pieniądze. Do KPP w Starachowicach, w sobotę (4 grudnia) wpłynęły dwa zgłoszenia od poszkodowanych. 
Jedno przedpołudnie, dwa pożary

2021-12-03

Jedno przedpołudnie, dwa pożary

Dla strażaków z powiatu starachowickiego, czwartkowy (2 grudnia br.) poranek i przedpołudnie były bardzo pracowite. Po godzinie 8:00 doszło do pożaru budynku mieszkalnego w Starachowicach, a przed godziną 10:00 wpłynęło zgłoszenie o pożarze w gminie Brody. 
Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

2021-12-02

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

W środę (1 grudnia) późnym wieczorem w Starachowicach, postawą godną naśladowania wykazało się dwóch mężczyzn. Widząc kierowcę forda, prowadzącego auto całą szerokością drogi, doprowadzili do jego zatrzymania. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu.
Zaczęło się od awantury z policją...

2021-11-30

Zaczęło się od awantury z policją...

W minioną niedzielę (28 listopada), policjanci z Wydziału Kryminalnego starachowickiej komendy zatrzymali dwie kobiety i mężczyznę w związku z czynną napaścią na funkcjonariuszy policji. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania tych osób ujawniane zostały znaczne ilości środków odurzających.  
Czołowe zderzenia osobówek. Jedna osoba trafiła do szpitala

2021-11-30

Czołowe zderzenia osobówek. Jedna osoba trafiła do szpitala

We wtorek (30 listopada) na odcinku leśnym między Starachowicami a Rzepinem, zderzyły się dwa samochody osobowe. Droga była zablokowana przez kilka godzin.
Oszukani podczas internetowych transakcji

2021-11-29

Oszukani podczas internetowych transakcji

Ostatni tydzień listopada w kronikach policyjnych pełen był informacji dotyczących oszustw w internecie, część z nich dotyczyła mieszkańców powiatu starachowickiego.
Doprowadził do kolizji, miał przy sobie narkotyki

2021-11-23

Doprowadził do kolizji, miał przy sobie narkotyki

W sobotni (20 listopada) poranek, policjanci ze starachowickiej komendy udali się na miejsce kolizji, do której doszło w miejscowości Wieloborowice (gm. Pawłów). Podczas czynności, przy jednym z uczestników zdarzenia znaleźli narkotyki.
Wypadek na budowie

2021-11-17

Wypadek na budowie

W środowe (17 listopada) przedpołudnie, na terenie budowy w Starachowic doszło do wypadku, z rusztowania spadł młody mężczyzna.