JUŻ W KIOSKU

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu

2022-10-29 08:00:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Starachowicka policji informuje, że w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych w rejonach cmentarzy zostanie częściowo zmieniona organizacja ruchu.  Zmiany obowiązują od 28 października do 2 listopada.

fot. Świętokrzyska Policja

- Apelujemy o zapoznanie się z poniższą informacją oraz stosowania się do zaleceń — mówi oficer prasowy KPP w Starachowicach, mł. asp. Paweł Kusiak. 

Cmentarze przy ulicach: Zgodna i Polna

Ulicą jednokierunkową będzie: łącznik od ul. Długiej w stronę ul. Polnej. Zakaz zatrzymania będzie obowiązywał po obu stronach ul. Polnej od skrzyżowania z ul. Zgodną do cmentarza, a także po obu stronach na łączniku od ul. Długiej do ul. Polnej. Na parkingu przy ul. Polnej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy dla ułatwienia wjazdu i wyjazdu. Natomiast dwa przejścia dla pieszych znajdujące się przy rondzie Zbigniewa Rafalskiego (ul. Iłżecka i Wyszyńskiego) zostaną zamknięte.

Jak informuje policja, dla kierowców przeznaczono parking przy galerii ul. Wyszyńskiego oraz parking przy placu targowym ul. Iłżecka

Cmentarz przy ul. Radomskiej

Zakaz zatrzymywania będzie obowiązywał po obu stronach drogi od ul. Bugaj do ul. Elaboracja. Miejsca parkingowe wyznaczono na parkingu firmy PKC GROUP oraz częściowo zatoka autobusowa przy ul Radomskiej

- Uczestnik ruchu drogowego w pierwszej kolejności zobowiązany jest do stosowania się do poleceń i sygnałów wydawanych przez osoby kierujące ruchem np. policjanta, które są ważniejsze od sygnałów świetlnych oraz znaków drogowych. Natomiast sygnały świetlne mają pierwszeństwo przed znakami drogowymi — przypomina rzecznik KPP w Starachowicach. - Jednocześnie apelujemy  o stosowanie się do zmian organizacji ruchu drogowego w rejonie cmentarzy. Podczas jazdy samochodem zwracajmy uwagę na polecenia wydawane przez policjantów oraz uprawniane osoby, które kierują ruchem. Nie prowadzimy pojazdu, jeżdżąc na tzw. ”pamięć” - dodaje Paweł Kusiak.

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Samochód dachował w rowie. Policja apeluje o ostrożność

2022-11-24

Samochód dachował w rowie. Policja apeluje o ostrożność

Opady śniegu sprawiły, że na drogach zrobiło się ślisko i niebezpiecznie. W czwartkowe (24 listopada br.) przedpołudnie do starachowickich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło między Starachowicami a Lubienią (gm. Brody). 
Okradł samochód i... poszedł na zakupy

2022-11-24

Okradł samochód i... poszedł na zakupy

Do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach w środę (23 listopada) wpłynęło zgłoszenie o kradzieży, do której doszło na terenie Starachowic.
Groźny pożar kotłowni w Bukówce

2022-11-23

Groźny pożar kotłowni w Bukówce

W nocy, z 19 na 20 listopada br., o godz. 2:13 do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze murowanego budynku mieszkalnego w miejscowości Bukówka (gm. Pawłów).
Napadli na seniorkę

2022-11-23

Napadli na seniorkę

Do 12 lat pozbawienia wolności może grozić nastolatkom, którzy w czwartek (17 listopada br.) na jednej z ulic w Starachowicach napadli 75-letnią kobietę i ukradli jej torebkę z dokumentami. Troje 17-latków usłyszało już zarzuty.
Kolizja trzech pojazdów na krajowej 42 w Parszowie

2022-11-22

Kolizja trzech pojazdów na krajowej 42 w Parszowie

W poniedziałkowe (21 listopada br.) popołudnie na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Parszów (gm. Wąchock) zderzyły się trzy pojazdy. Jedna osoba została poszkodowana.    
Kierowcy pod wpływem plus nadmierna prędkość. Weekend na drogach powiatu

2022-11-21

Kierowcy pod wpływem plus nadmierna prędkość. Weekend na drogach powiatu

Podczas ostatniego weekendu (18-20 listopada br.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wielokrotnie reagowali na wykroczenia kierujących, które realnie zagrażały uczestnikom ruchu. Zatrzymanych zostało aż dziewięciu kierujących pod wpływem alkoholu, a w niedzielne popołudnie policjanci w trakcie kilku godzin zatrzymali do kontroli czternastu kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.
Pożar w bloku przy Żeromskiego

2022-11-17

Pożar w bloku przy Żeromskiego

W środowe (16 listopada br.) wczesne popołudnie do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej dotarła informacja o pożarze w jednym z bloków położonych przy ul. Stefana Żeromskiego w Starachowicach. 
Wpadli podczas policyjnej kontroli

2022-11-15

Wpadli podczas policyjnej kontroli

W nocy z piątku na sobotę (12/13 listopada br.) policjanci z Wydziału Kryminalnego starachowickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, przy których zostały znalezione narkotyki. 
Poniedziałkowa kolizja w Kuczowie. Jedna osoba została poszkodowana

2022-11-14

Poniedziałkowa kolizja w Kuczowie. Jedna osoba została poszkodowana

W poniedziałkowy (14 listopada br.) poranek na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Kuczów (gm. Brody) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. W jego wyniku jedna osoba została poszkodowana.

2022-11-10

"Gorzkie" konsekwencje kradzieży

Nawet do 10 lat więzienia za kradzież rozbójniczą może grozić 28-latkowi ze Starachowic, który został zatrzymany we wtorek (8 listopada) przez kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Policjanci ustalili, że mężczyzna dzień wcześniej po kradzieży czekolady zaatakował pracownika w jednym ze sklepów w Starachowicach.