JUŻ W KIOSKU

Umowa na kolejną inwestycję w Starachowicach podpisana

2022-06-30 09:30:00

Ocena:

3/5 | 2 głosów

Już niebawem rozpoczną się prace związane z zagospodarowaniem linii brzegowej zbiornika wodnego Pasternik. Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek w czwartek 23 czerwca br. podpisał umowę z Arturem Bławatem - prezesem firmy „ANNA-BUD” Sp. z o.o., wykonawcą inwestycji.

fot. UM Starachowice

- Firma „ANNA-BUD” wygrała postępowanie przetargowe na zagospodarowanie grobli zbiornika Pasternik. Przypomnę, że na tę inwestycję uzyskaliśmy dofinansowanie ze środków europejskich. Prace będą realizowane w najbliższych miesiącach i mam nadzieję, że zostaną wykonane z należytą starannością. W kolejnych miesiącach będziemy starali się rozstrzygnąć postępowanie przetargowe na zagospodarowanie północnej linii brzegowej, a także na zagospodarowanie dalszego odcinka grobli i wykonanie mostu na rzece Kamiennej, tak aby można było przejść zbiornik Pasternik dookoła. Liczę, że te prace przyczynią się do tego, że kolejny fragment naszego miasta zyska nowe, jeszcze piękniejsze oblicze - informuje Prezydent Miasta Marek Materek.

Firma „ANNA-BUD” w ostatnich latach wykonywała w Starachowicach prace budowlane na zlecenie lokalnych firm: MAN oraz Cerrad.

- Jest nam niezmiernie miło, że będziemy mogli przyczynić się do poprawy wyglądu miasta Starachowice poprzez tę inwestycję. Do realizacji zadania przeznaczona zostanie odpowiednia kadra pracownicza. Zakres prac jest dla nas przewidywalny, mamy przemyślany plan działania. Prace rozpoczną się po przekazaniu placu budowy. Pierwszy etap zaczniemy od robót ziemnych związanych z korytowaniem pod nawierzchnię - informuje Artur Bławat, prezes firmy „ANNA-BUD”.

W ramach tej inwestycji zostaną wykonane:

 • Ścieżka piesza i rowerowa od ul. Kieleckiej do rozwidlenia na grobli
 • Ścieżka pieszo-rowerową od rozwidlenia na grobli do wjazdu na groblę przy ul. Radomskiej
 • Przebudowa wejścia na groblę przy ul. Radomskiej
 • Przebudowa ścieżki rowerowej i ciągu pieszego wzdłuż ul. Radomskiej i ul. Kieleckiej w obrębie skrzyżowania tych ulic
 • Budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż skarpy przy ul. Kieleckiej z naturalnym zejściem w kierunku lustra wody
 • Slip (pochylnia) do wodowania lekkich łodzi
 • Elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci, kosze do segregacji odpadów, stojaki na rowery, oświetlenie niskie wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej od ul. Radomskiej oświetlenie wysokie wzdłuż ścieżki pieszej i rowerowej od ul. Kieleckiej, pergole oraz tablice edukacyjne
 • Pomosty pływające rekreacyjne
 • Sieć elektroenergetyczną dla oświetlenia niskiego o długości 500 m wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej od ul. Radomskiej
 • Sieć elektroenergetyczną dla oświetlenia wysokiego na długości 170 m wzdłuż ścieżki pieszej i rowerowej od ul. Kieleckiej
 • Instalację CCTV (monitoring)
 • Nasadzenie zieleni dekoracyjnej

Wartość umowy na inwestycję opiewała na kwotę 5.922.189,96 zł. Spółka jest zobowiązania do zagospodarowania przestrzeni w ciągu 7 miesięcy od daty zawarcia umowy.

„Przywrócenie walorów naturalnych zbiornika wodnego Pasternik w Starachowicach wraz z zagospodarowaniem linii brzegowej” współfinansowane jest w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020”, priorytet: II Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, działanie: 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Przeżyli ze sobą tyle lat

2022-08-12

Przeżyli ze sobą tyle lat

Jak pisał polski poeta Konstanty Ildefons Gałczyński: "Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie”. I już od 50 lat tę drogę przemierza 8 par z Gminy Starachowice, które w tym roku obchodzą Jubileusz 50 - lecia Pożycia Małżeńskiego.
Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu społeczności lokalnej Starachowic

2022-08-11

Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu społeczności lokalnej Starachowic

Urząd Miejski w Starachowicach zaprasza do wypełnienia ankiety mającej na celu poznanie opinii mieszkańców Starachowic oraz osób pracujących lub prowadzących firmę w tym mieście na temat działań związanych z adaptacją do zmian klimatu.
Eko Szkoła - nowa jakość edukacji

2022-08-09

Eko Szkoła - nowa jakość edukacji

Gmina Starachowice zmierza do finalizacji prac nad końcowym opracowaniem projektu zagospodarowania przyszłej Eko Szkoły w Szkole Podstawowej nr 11.
Dotacje dla klubów sportowych

2022-08-07

Dotacje dla klubów sportowych

Prezydent Miasta Starachowice przyznał dotacje na zadania publiczne związane z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2022 roku. Łączna wartość dotacji przyznanych starachowickim organizacjom pozarządowym wyniosła 268 500 złotych.
Przy

2022-08-07

Przy "Pałacyku" prace idą pełną parą

Stuletni "Pałacyk” w Starachowicach zmienia swoje oblicze. Na placu przy ul. Konstytucji 3 Maja coraz wyraźniej widać już zarysy nowego skrzydła i łącznika, które powstają przy dotychczasowym budynku. Po zakończeniu wszystkich prac niszczejący od lat obiekt ma szansę odzyskać dawny blask i ponownie stać się tętniącym życiem miejscem spotkań.
Dni Starachowic 2022 z gwiazdami

2022-08-03

Dni Starachowic 2022 z gwiazdami

Po dwóch latach przerwy powracają lubiane przez mieszkańców Dni Starachowic 2022, w tym roku z dodatkową atrakcją - MANią Biegania.
Uroczystości w 79. rocznicę

2022-08-03

Uroczystości w 79. rocznicę

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Starachowice, Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek oraz Park Kultury zapraszają do udziału w obchodach 79. rocznicy rozbicia aresztu w Starachowicach przez żołnierzy Armii Krajowej pod dowództwem ppor. Antoniego Hedy „Szarego”.
Piękne rzeźby młodych artystów

2022-08-02

Piękne rzeźby młodych artystów

Kolejna grupa zdolnych, młodych starachowiczan ukończyła Letnią Szkółkę Rzeźbiarską prowadzoną przez Kazimierza Kopcia. Przez cały lipiec dzieci i młodzież mogli doskonalić swoje umiejętności w ramach zajęć rzeźbiarskich w pracowni przy ulicy Leśnej.
W Starachowicach o współpracy 17 gmin

2022-07-28

W Starachowicach o współpracy 17 gmin

W sali „Olimpia” Urzędu Miejskiego w Starachowicach, w środę (27 lipca) odbyły się warsztaty diagnostyczne w ramach opracowania „Planu działań Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy”.
Sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

2022-07-25

Sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

We wtorek (26 lipca) o godz. 14.00 w sali "Olimpia" Urzędu Miejskiego odbędzie się sesja starachowickiej Rady Miejskiej. Obrady można oglądać online, pod adresem: //esesja.tv/transmisja_na_zywo/403/rada-miejska-w-starachowicach.htm