JUŻ W KIOSKU

Ulice Słoneczna, Śląska i Duboisa wreszcie zostaną wyremontowane

2022-09-12 11:41:49

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Z redakcją Gazety skontaktował się jeden z mieszkańców ulicy Słonecznej w Starachowicach. Z żalem stwierdził, że nikt z władz miasta nie interesuje się stanem drogi, co związane jest m.in. z tym że trudno nią przejechać, by nie wpaść w jedną z licznych dziur.

ulica Słoneczna / fot. nadesłane

- Trudno też przejść chodnikiem, gdyż porasta go w wielu miejscach trawa i chwasty. Ponadto zatkane kratki kanalizacyjne utrudniają odpływ wody po opadach - napisał w wiadomości do redakcji. 

Dla Czytelnika, jak i mieszkańców ulic: Słonecznej, Duboisa i Śląskiej mamy dobrą informację. Magistrat rozstrzygnął przetarg na remonty trzech ulic w Starachowicach: Słonecznej, Śląskiej i Duboisa. Jak informuje rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego Michał Urbański, teren został przekazany wykonawcy i lada moment rozpoczną się remonty tych dróg. Rzecznik dodaje, że w związku z modernizacją, mogą pojawić się utrudnienia w ruchu na wymienionych ulicach.

Na remont ul. Słonecznej miasto zamierza przeznaczyć 1,76 mln zł. Podzielono go na dwa etapy. Etap 1: remont ul. Słonecznej od ul. Skalistej do ul. Kościelnej, na zachód od Ronda Solidarności w kierunku ul. Kościelnej na długości odcinka przeznaczonego do remontu około 469 m wykonanie nowej nawierzchni z masy asfaltowej, nowych chodników, zjazdów. Natomiast etap 2 - „remont utwardzenia na części działki budowlanej” - jezdnia południowa przy bloku nr 20 wraz z parkingiem wykonana z masy asfaltowej, chodniki z płytek betonowych 30 cm x 30 cm - po istniejącym śladzie.

W przypadku remontu ul. Śląskiej gmina zamierza przeznaczyć blisko 1,67 mln zł. Tu również prace podzielono na dwa etapy. Etap 1 to „Remont ul. Śląskiej” od ul. Konstytucji 3 Maja do ul. Szkolnej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Św. Barbary, zaś etap 2: remont wodociągu w ulicy o łącznej długości około 232 mb. 

Jeśli chodzi o „Remont ul. Dubois w Starachowicach”, to miasto zamierza przeznaczyć blisko 1,67 mln zł. Etap 1 przewiduje remont ul. Duboisa na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Widok i ul. Mickiewicza a ul. Pochyłą, natomiast etap 2 to remont wodociągu w ulicy o łącznej długości około 370 mb. 

Wartość zadania szacowana jest na około 4,5 mln zł. Dofinansowanie na remonty tych ulic, Gmina Starachowice pozyskała z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Będzie podwyżka wynagrodzeń w MAN Bus

2023-01-31

Będzie podwyżka wynagrodzeń w MAN Bus

Związki zawodowe działające w starachowickim zakładzie MAN Bus na początku stycznia wystąpiły ze wspólnym stanowiskiem dotyczącym podwyżki płac. W poniedziałek (30 stycznia br.), podpisano porozumienie w tej sprawie. Wyższe wynagrodzenia otrzymają również pracownicy PKC.
Helenka wciąż potrzebuje pomocy

2023-01-29

Helenka wciąż potrzebuje pomocy

Ataksja móżdżkowa, na którą cierpi dziewczynka, jest nieuleczalna. 
Walka o zdrowie maleńkiej Igi

2023-01-28

Walka o zdrowie maleńkiej Igi

Pod opieką Fundacji Zdążyć przed Panem Bogiem znalazła się malutka Iga - dziewczynka, która cierpi na wrodzoną wadę dróg żółciowych tzw. atrezję. 
Czy w Starachowicach powstanie publiczny żłobek? Prezydent miasta odpowiada

2023-01-26

Czy w Starachowicach powstanie publiczny żłobek? Prezydent miasta odpowiada

Podczas wtorkowej (24 stycznia br.) konferencji prasowej, radna Rady Powiatu Agnieszka Kuś zaapelowała do władz Starachowic o utworzenie w mieście publicznego żłobka. Mówiła m.in. o programie Maluch+ i kosztach, jakie ponoszą rodzice za opiekę w prywatnych żłobkach w Starachowicach, w porównaniu do publicznej placówki w Skarżysku-Kamiennej.
Honorowy Krwiodawca a bezpłatne przejazdy komunikacją miejską

2023-01-26

Honorowy Krwiodawca a bezpłatne przejazdy komunikacją miejską

Do redakcji Gazety Starachowickiej z prośbą o interwencję zwrócił się Czytelnik, który ma żal do władz, że jako "Honorowy Krwiodawca (niebędący mieszkańcem Starachowic) nie może korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej". Jak zauważa, inne miasta województwa taki przywilej stosują.
Radni PiS krytykują działania starachowickiego samorządu

2023-01-25

Radni PiS krytykują działania starachowickiego samorządu

W budynku przy ulicy Żeromskiego w Starachowicach, gdzie w przeszłości mieścił się Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej, miała powstać filia Środowiskowego Domu Samopomocy dla 30 osób, w tym także całodobowej dla osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Budynek nadal stoi pusty, a dotacja w kwocie ponad 1,1 mln zł, którą Gmina Starachowice pozyskała z rezerwy budżetu państwa, nie została w pełni wykorzystana. 
PiS i pytania do Donalda Tuska

2023-01-25

PiS i pytania do Donalda Tuska

PO i PSL to czasy, gdy nasza gospodarka jest podporządkowana Rosji. To był rząd, który pozbawił obronności nasz kraj, nie chcę myśleć, co by było z naszym krajem, gdyby w 2015 roku do władzy nie doszło Prawo i Sprawiedliwość - mówiła podczas poniedziałkowej konferencji (23 stycznia br.) poseł Agata Wojtyszek, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w okręgu, do którego należą Starachowice. 
Bezpieczne ferie

2023-01-24

Bezpieczne ferie

Ferie już za kilka dni. Wybierasz się na zimowy wypoczynek do któregoś z krajów Unii Europejskiej? Nie zapomnij o EKUZ. Karta jest bezpłatna, wydaje ją NFZ.
Brakuje krwi. We wtorek będzie można ją oddać w Starachowicach

2023-01-23

Brakuje krwi. We wtorek będzie można ją oddać w Starachowicach

"Drodzy Krwiodawcy! Pilnie potrzebna krew i płytki krwi dla pacjentów świętokrzyskich szpitali! Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa prosi o pilne zgłaszanie się do czynnych placówek służby krwi na terenie województwa świętokrzyskiego" - informuje RCKiK w Kielcach. We wtorek (24 stycznia br.) krew będzie można oddać w Starachowicach. Akcja odbędzie się w godz. 9:00 - 12:00 w Urzędzie Miejskim w Starachowicach, przy ul. Radomskiej 45.
Szkoła rodzenia w starachowickim szpitalu bezpłatna dla wszystkich

2023-01-23

Szkoła rodzenia w starachowickim szpitalu bezpłatna dla wszystkich

Dyrekcja Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach podjęła decyzję o zawieszeniu opłat za zajęcia Szkoły Rodzenia. Do tej pory z bezpłatnej opcji mogły skorzystać jedynie mieszkanki powiatu starachowickiego, które zadeklarowały chęć porodu w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Salą Porodową w naszej placówce. Teraz z bezpłatnych zajęć mogą skorzystać wszystkie kobiety i to nie tylko z naszego regionu, a zwolnienie z opłaty obowiązuje do końca 2023 roku.