JUŻ W KIOSKU

Ulica Letniskowa od nowa

2021-12-05 09:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Zakończyły się prace przy modernizacji gruntowej nawierzchni ulicy Letniskowej na os. Michałów w Starachowicach. Droga zyskała nową, utwardzoną nawierzchnię z kostki brukowej i płyt ażurowych. Na ten remont mieszkańcy czekali od dawna.

Od lewej: Ernest Kumek - kierownik Referatu Gospodarki Odpadami i Dróg, prezydent Starachowic Marek Materek, mieszkanka ulicy Letniskowej oraz zastępca prezydenta Ewa Skiba / fot. Gazeta Starachowicka

Długość zmodernizowanego odcinka to 700 m.  Wykonawcą inwestycji była firma TIK Bruk Tomasz Knopik z Nowego Miasta, realizacją inwestycji zajmował się Referat Gospodarki Odpadami i Dróg. Koszt modernizacji to ponad 440 tys. zł.

- Ulica Letniskowa przez kilkadziesiąt lat miała nawierzchnię gruntową. Wykonaliśmy tu podbudowę, kawałek nawierzchni z kostki, a także z płyt ażurowych – mówił podczas czwartkowej (2 grudnia) konferencji prasowej prezydent Starachowic Marek Materek. - Płyty ażurowe są tu zastosowane nie przez przypadek, dlatego że ta ulica nie posiada odwodnienia, nie posiada kanalizacji deszczowej. Wiedząc o tym, że mieszkańcy od kilkudziesięciu lat czekają na to, aby można było dojechać do swoich posesji, dojść do swoich nieruchomości w miarę przyzwoity sposób, wykonaliśmy pracę właśnie w takim zakresie.

Zastępca prezydenta Starachowic Ewa Skiba oraz kierownik Referatu Gospodarki Odpadami i Dróg Ernest Kumek wspomnieli o dwóch pracownikach magistratu, którym należą się szczególne podziękowania. To Robert Adamczyk z referatu gospodarki odpadami i dróg, który ciężko pracował, aby udało się zrealizować tę inwestycję oraz Kazimierz Sławek, który przyczynił się do jej realizacji. 

W projekcie przyszłorocznego budżetu została wpisana także ulica Kornatka, dla której ma być opracowana dokumentacja techniczna. Swój wygląd na osiedlu Michałów mają niedługo zmienić również ulice: Stalowników i Strażacka. Mówi się również o modernizacji ulicy Wschodniej, gdzie na przeszkodzie stoją na razie sprawy własności gruntu.

- W najbliższym czasie, będziemy starali się uregulować te własności, tak aby ulica Wschodnia w kolejnych latach także zyskała nową nawierzchnię i mieszkańcy mogli się cieszyć z tego, że ta inwestycja będzie realizowana - dodał włodarz miasta. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Piotr Paweł Urbanek nowym prezesem ZEC

2022-01-21

Piotr Paweł Urbanek nowym prezesem ZEC

Decyzją Rady Nadzorczej Zakładu Energetyki Cieplnej - Komunikacja Miejska, w piątek (21 stycznia) na stanowisko prezesa Zarządu miejskiej spółki został powołany Piotr Paweł Urbanek. 
Utrudnienia związane z brakiem oświetlenia na osiedlu Żeromskiego

2022-01-21

Utrudnienia związane z brakiem oświetlenia na osiedlu Żeromskiego

Ciemność zapanowała w środowy (19 stycznia) wieczór na osiedlu Żeromskiego. Utrudnienia mogą potrwać do poniedziałku 24 stycznia br.
Marek Materek jednym z najbardziej wpływowych samorządowców w internecie

2022-01-20

Marek Materek jednym z najbardziej wpływowych samorządowców w internecie

Prezydent Starachowic, który od przeszło 7 lat osobiście prowadzi swój profil w mediach społecznościowych, zajął 3 miejsce w rankingu najbardziej wpływowych samorządowców w internecie w 2021 roku.    
Wega nadal poszukiwana

2022-01-19

Wega nadal poszukiwana

Wega, sunia rasy mały munsterlander, zaginęła rok temu. Jej rodzina wciąż wierzy w szczęśliwe zakończenie. 
Wznowienie pracy Punktu Szczepień na starachowickim SOR

2022-01-19

Wznowienie pracy Punktu Szczepień na starachowickim SOR

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach wznowił szczepienia przeciwko Covid - 19 w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (ul. Batalionów Chłopskich 6). Rejestracji można dokonać poprzez bezpłatną infolinię, na stronie pacjent.gov.pl, wysyłając sms lub dzwoniąc do punktu szczepień. 
Sny o Starachowicach i Polsce prezydenta Marka Materka

2022-01-19

Sny o Starachowicach i Polsce prezydenta Marka Materka

Starachowiczan obserwujących profil społecznościowy prezydenta miasta Marka Materka od rana rozgrzewają jego dwa wpisy. W pierwszym opisuje swój "Sen o Starachowicach, w drugim "Sen o Polsce", w którym nawołuje do pojednania i zaprasza przedstawicieli wszystkich partii do naszego miasta. "Błagam polityków ze wszystkich opcji politycznych - siądźcie i porozumiejcie się dla dobra Polski. Rada Bezpieczeństwa Narodowego nie została zwołana mimo tego, co dzieje się wokół naszego Kraju. Dlatego zapraszam do Starachowic. Udostępnię swój gabinet i pomogę w mediacjach" - czytamy.
Podziękowania dla Ewy Skiby

2022-01-19

Podziękowania dla Ewy Skiby

Prezydent Miasta Marek Materek, starostą starachowicki Piotr Ambroszczyk oraz były starosta Piotr Babicki podziękowali Ewie Skibie, która po 7 latach pracy w Urzędzie Miejskim ustępuje ze stanowiska zastępcy prezydenta miasta ds. gospodarczych.
Ewa Skiba odwołana ze stanowiska

2022-01-17

Ewa Skiba odwołana ze stanowiska

W poniedziałek (17 stycznia) rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Starachowicach Iwona Tamiołło poinformowała, że Prezydent Starachowic Marek Materek odwołał Ewę Skibę ze stanowiska Zastępcy Prezydenta Miasta ds. Gospodarczych.
Osierocili nastoletniego syna

2022-01-17

Osierocili nastoletniego syna

Na początku stycznia informowaliśmy o dramacie, do którego doszło w jednej ze starachowickich rodzin. Mieszkaniec miasta zmarł na Covid-19, a jego żona przetransportowana ze Starachowic do Lublina walczyła o życie podłączona do aparatury ECMO. Jak poinformowała m.in. Telewizja Polsat, życia 50-latki nie udało się uratować.