JUŻ W KIOSKU

Ulica Letniskowa od nowa

2021-12-05 09:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Zakończyły się prace przy modernizacji gruntowej nawierzchni ulicy Letniskowej na os. Michałów w Starachowicach. Droga zyskała nową, utwardzoną nawierzchnię z kostki brukowej i płyt ażurowych. Na ten remont mieszkańcy czekali od dawna.

Od lewej: Ernest Kumek - kierownik Referatu Gospodarki Odpadami i Dróg, prezydent Starachowic Marek Materek, mieszkanka ulicy Letniskowej oraz zastępca prezydenta Ewa Skiba / fot. Gazeta Starachowicka

Długość zmodernizowanego odcinka to 700 m.  Wykonawcą inwestycji była firma TIK Bruk Tomasz Knopik z Nowego Miasta, realizacją inwestycji zajmował się Referat Gospodarki Odpadami i Dróg. Koszt modernizacji to ponad 440 tys. zł.

- Ulica Letniskowa przez kilkadziesiąt lat miała nawierzchnię gruntową. Wykonaliśmy tu podbudowę, kawałek nawierzchni z kostki, a także z płyt ażurowych – mówił podczas czwartkowej (2 grudnia) konferencji prasowej prezydent Starachowic Marek Materek. - Płyty ażurowe są tu zastosowane nie przez przypadek, dlatego że ta ulica nie posiada odwodnienia, nie posiada kanalizacji deszczowej. Wiedząc o tym, że mieszkańcy od kilkudziesięciu lat czekają na to, aby można było dojechać do swoich posesji, dojść do swoich nieruchomości w miarę przyzwoity sposób, wykonaliśmy pracę właśnie w takim zakresie.

Zastępca prezydenta Starachowic Ewa Skiba oraz kierownik Referatu Gospodarki Odpadami i Dróg Ernest Kumek wspomnieli o dwóch pracownikach magistratu, którym należą się szczególne podziękowania. To Robert Adamczyk z referatu gospodarki odpadami i dróg, który ciężko pracował, aby udało się zrealizować tę inwestycję oraz Kazimierz Sławek, który przyczynił się do jej realizacji. 

W projekcie przyszłorocznego budżetu została wpisana także ulica Kornatka, dla której ma być opracowana dokumentacja techniczna. Swój wygląd na osiedlu Michałów mają niedługo zmienić również ulice: Stalowników i Strażacka. Mówi się również o modernizacji ulicy Wschodniej, gdzie na przeszkodzie stoją na razie sprawy własności gruntu.

- W najbliższym czasie, będziemy starali się uregulować te własności, tak aby ulica Wschodnia w kolejnych latach także zyskała nową nawierzchnię i mieszkańcy mogli się cieszyć z tego, że ta inwestycja będzie realizowana - dodał włodarz miasta. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Śnieg na poboczach

2023-12-10

Śnieg na poboczach

Mieszkaniec alei Armii Krajowej zwraca uwagę na nieefektywność odśnieżania tej ulicy. 
Wieczór dobroci

2023-12-09

Wieczór dobroci

Ludzie dobrej woli zebrali się w sobotę 9 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach na charytatywnej imprezie "Świąteczne Kolędowanie". Celem spotkania była zbiórka pieniędzy na leczenie  ponad 2,5 - letniej Amelii Tuz, nowej podopiecznej starachowickiej Fundacji "Zdążyć przed Panem Bogiem" .
 E- Van o starachowickich korzeniach

2023-12-09

E- Van o starachowickich korzeniach

Zasięg 350 kilometrów, tona ładowności, trzy rodzaje zabudowy i opcjonalnie napęd na 4 koła. Tak w skrócie prezentuje się polska elektryczna ciężarówka, będąca dziełem inżynierów spółki Autobox Innovations ze Starachowic przy współpracy z warszawską spółką Ennovation Technology. Prototyp pokazano 5 grudnia br. w zakładzie produkcyjnym w Makowie Mazowieckim.
Charytatywna akcja świąteczna

2023-12-09

Charytatywna akcja świąteczna

Malowanie bombek i ich licytacja to elementy świątecznej akcji charytatywnej, do udziału, w której zaprasza Stowarzyszenie Dolina Kamiennej przy współpracy z Fundacją „Promyk Uśmiechu”.
Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

2023-12-08

Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

W starachowickiej Szkole Podstawowej nr 11 powstała nowoczesna ekopracownia. W oficjalnym otwarciu udział wzięli: prezydent miasta Marek Materek, dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ryszard Gliwiński, zastępca prezydenta Marcin Gołębiowski oraz dyrekcja placówki wraz z uczniami.
Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

2023-12-07

Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

Zarząd Dróg Powiatowych przeprowadzi modernizację trzech przejść dla pieszych: dwóch w ciągu ulicy Długiej oraz jednego na ulicy Piłsudskiego. Dla większego bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w tym dla pieszych, na przejściach i w ich obrębach zaprojektowano różne elementy oznakowania i dodatkowe oświetlenie. Przejścia dla pieszych nie będą wyniesione. 
Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

2023-12-07

Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej radni zwrócili uwagę na potrzebę organizacji konsultacji społecznych z mieszkańcami. Jako przykład dobrych praktyk, radny Michał Walendzik wskazał na spotkania dotyczące rewitalizacji zarówno Parku Miejskiego, jak i Lubianki, gdzie prezydent i jego współpracownicy spotykali się z mieszkańcami w terenie. 
Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

2023-12-07

Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

Sezon jesienno-zimowy to okres, gdzie w Starachowicach wskaźniki jakości powietrza wskazują znaczne przekroczenie. Smog odczuwalny jest w całym mieście, a głównie w tych rejonach, gdzie mieszkańcy swoje domu ocieplają za pomocą pieców.
Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

2023-12-06

Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

Radny Krzysztof Zuba podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej kolejny raz przypomniał o potrzebie modernizacji ulicy Wysockiego, która po tym jak poprowadzony został tamtędy objazd m.in. dla autobusów komunikacji miejskiej, ulegała znacznej degradacji. 
Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

2023-12-06

Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

Blok przy ulicy Kościelnej w Starachowicach, który już na wiosnę 2024 ma być powoli zasiedlany, liczy 103 mieszkania i jest przeznaczony dla obecnych najemców lokali komunalnych znajdujących się w gminnych zasobach. Budowa tego budynku ma umożliwić miastu ruchy w przypadku lokali komunalnych, które znajdują się na terenie całego miasta, a które są na przykład w fatalnym stanie technicznym. Najemcy dostaną propozycje zmiany adresu, jednak... nie wszyscy.