JUŻ W KIOSKU

Ulica Letniskowa od nowa

2021-12-05 09:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Zakończyły się prace przy modernizacji gruntowej nawierzchni ulicy Letniskowej na os. Michałów w Starachowicach. Droga zyskała nową, utwardzoną nawierzchnię z kostki brukowej i płyt ażurowych. Na ten remont mieszkańcy czekali od dawna.

Od lewej: Ernest Kumek - kierownik Referatu Gospodarki Odpadami i Dróg, prezydent Starachowic Marek Materek, mieszkanka ulicy Letniskowej oraz zastępca prezydenta Ewa Skiba / fot. Gazeta Starachowicka

Długość zmodernizowanego odcinka to 700 m.  Wykonawcą inwestycji była firma TIK Bruk Tomasz Knopik z Nowego Miasta, realizacją inwestycji zajmował się Referat Gospodarki Odpadami i Dróg. Koszt modernizacji to ponad 440 tys. zł.

- Ulica Letniskowa przez kilkadziesiąt lat miała nawierzchnię gruntową. Wykonaliśmy tu podbudowę, kawałek nawierzchni z kostki, a także z płyt ażurowych – mówił podczas czwartkowej (2 grudnia) konferencji prasowej prezydent Starachowic Marek Materek. - Płyty ażurowe są tu zastosowane nie przez przypadek, dlatego że ta ulica nie posiada odwodnienia, nie posiada kanalizacji deszczowej. Wiedząc o tym, że mieszkańcy od kilkudziesięciu lat czekają na to, aby można było dojechać do swoich posesji, dojść do swoich nieruchomości w miarę przyzwoity sposób, wykonaliśmy pracę właśnie w takim zakresie.

Zastępca prezydenta Starachowic Ewa Skiba oraz kierownik Referatu Gospodarki Odpadami i Dróg Ernest Kumek wspomnieli o dwóch pracownikach magistratu, którym należą się szczególne podziękowania. To Robert Adamczyk z referatu gospodarki odpadami i dróg, który ciężko pracował, aby udało się zrealizować tę inwestycję oraz Kazimierz Sławek, który przyczynił się do jej realizacji. 

W projekcie przyszłorocznego budżetu została wpisana także ulica Kornatka, dla której ma być opracowana dokumentacja techniczna. Swój wygląd na osiedlu Michałów mają niedługo zmienić również ulice: Stalowników i Strażacka. Mówi się również o modernizacji ulicy Wschodniej, gdzie na przeszkodzie stoją na razie sprawy własności gruntu.

- W najbliższym czasie, będziemy starali się uregulować te własności, tak aby ulica Wschodnia w kolejnych latach także zyskała nową nawierzchnię i mieszkańcy mogli się cieszyć z tego, że ta inwestycja będzie realizowana - dodał włodarz miasta. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Spór zbiorowy w PKC, w MAN Bus akcja protestacyjna

2022-09-29

Spór zbiorowy w PKC, w MAN Bus akcja protestacyjna

Podwyżek płac - tego żądają związki zawodowe w dwóch starachowickich firmach produkcyjnych. Rozmowy z pracodawcami w MAN Bus i PCK Group prowadzi NSZZ „Solidarność”. 
Przebudowa drogi w Mircu Poddąbrowa

2022-09-29

Przebudowa drogi w Mircu Poddąbrowa

Mieszkańcy w Mircu Poddąbrowie zyskali kolejną część drogi - remont bowiem dobiegł końca i w środę, 28 września, podczas konferencji przekazano ją do użytku.
Pierwsza tablica informacji pasażerskiej już jest. Wkrótce kolejne

2022-09-28

Pierwsza tablica informacji pasażerskiej już jest. Wkrótce kolejne

W czerwcu br. informowaliśmy o słupach z wysięgnikami, które zostały zainstalowane przy wybranych przystankach komunikacji miejskiej w Starachowicach. Znajdą się na nich elektroniczne tablice informacji pasażerskiej. Pierwsza z nich już jest, przy ulicy Batalionów Chłopskich.
Terytorialsi świętują swoje 5-lecie [galeria]

2022-09-27

Terytorialsi świętują swoje 5-lecie [galeria]

Od pięciu lat, 27 września to obok Dnia Polskiego Państwa Podziemnego, również święto Terytorialsów. W tym czasie powstało m.in. Centrum Szkolenia WOT, a przede wszystkim 18 Brygad Obrony Terytorialnej, w tym 10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej. Uruchomiona została również szkoła podoficerska SONDA i kurs kształcący kadry oficerskie – Agrykola.
„Jedno życie masz, więc zapinaj pas!”

2022-09-28

„Jedno życie masz, więc zapinaj pas!”

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach, Agnieszka Kuś zaprasza na Event Edukacyjny - „Jedno życie masz, wiec zapinaj pas!”, który odbędzie się w piątek (30 września br.) od godziny 10.00 przy ulicy Szkolnej 10 w Starachowicach. 

2022-09-26

"Substancje szczególnie szkodliwe" - o co chodzi we wniosku ZEC do Wód Polskich

Podczas środowej (21 września br.) konferencji prasowej z działkowcami, jej organizatorzy, aktywiści miejscy Małgorzata Derlecka i Andrzej Pasternak poruszyli temat pisma, które Zakład Energetyki Cieplnej w Starachowicach skierował do Państwowego Gospodarstwa Wodnego "Wody Polskie".
Dodatek węglowy. Kiedy pieniądze trafią do wnioskodawców?

2022-09-24

Dodatek węglowy. Kiedy pieniądze trafią do wnioskodawców?

Zima coraz bliżej, a problem z nabyciem węgla coraz większy. Jeśli nawet jest, to kwestionowana jest jego jakość, nie mówiąc o cenach, które kupujących potrafią, przysłowiowo, zwalić z nóg. Sejm przyjął odpowiednią ustawę o dodatku węglowym w kwocie 3 tysięcy, a pytanie brzmi, kiedy trafi on do rąk mieszkańców.
Ze STOP-em bezpieczniej

2022-09-23

Ze STOP-em bezpieczniej

Znak STOP pozostanie przed przejazdami starachowickiej wąskotorówki na tzw. przedłużeniu ulicy Leśnej w Starachowicach i dojeździe do Lipia. Bezwzględnie poprawia on bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i użytkowników kolejki.
Budynek po Klinikach Serca własnością starachowickiego szpitala

2022-09-22

Budynek po Klinikach Serca własnością starachowickiego szpitala

Przejęcie przez Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach budynku po Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca stało się faktem. Dyrektor szpitala Milena Witczak, w środę (21 września) odebrała klucze do sąsiadującego ze starachowicką lecznicą budynku. 
Obawiają się o swoje ogródki działkowe przy Pasterniku. Prezydent odpowiada

2022-09-22

Obawiają się o swoje ogródki działkowe przy Pasterniku. Prezydent odpowiada

Jaka przyszłość czeka działkowców z ogrodów "Wójtówka" przy ul. Kieleckiej w Starachowicach? Obawy zrodziły się, gdy światło dzienne ujrzała interpelacja radnego Rady Miejskiej Włodzimierza Orkisza, który zgłosił pomysł pozbycia się działek. Zaproponował on wycięcie drzew przy ulicy Kieleckiej i likwidację ogródków, celem wyeksponowania widoku na Pasternik, nazwanego przez niego starachowickim Morskim Okiem.