JUŻ W KIOSKU

Uczniowie z Technikum „na Maja” na wakacyjnych stażach zawodowych

2021-07-24 12:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Staże wakacyjne to świetny sposób dla uczniów Technikum nr 2 w Starachowicach na kontakt ze środowiskiem pracy, zdobycie doświadczenia i umiejętności zawodowych oraz wypracowanie własnych złotówek na wakacyjny wypoczynek. Od 1 lipca br. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach rozpoczęli wakacyjne staże zawodowe, realizowane w ramach projektu pn. „Kształcimy specjalistów - rozwój edukacji zawodowej dla Starachowic II edycja”.

Technikum nr 2

Łącznie w lipcu i sierpniu weźmie w nich udział 35 uczniów kształcących się w zawodach: technik informatyk, technik reklamy, technik logistyk, technik mechanik, technik mechatronik i technik elektryk. W ramach stażu uczniowie przepracują po 150 godzin, za co otrzymają stypendium stażowe w wysokości 2 000 zł oraz zwrot kosztów dojazdu na staż. Najwięcej, bo 16 osób, to informatycy.

Z informacji uzyskanych od uczniów wynika, że są bardzo zadowoleni ze swojego miejsca stażu. Chociaż pracują w różnych firmach i urzędach, zajmują się typowymi na informatyka zadaniami: naprawą uszkodzonego sprzętu komputerowego, instalacją oprogramowania, montażem okablowania, konfiguracją lokalnych serwerów baz danych itp. Logistycy podejmują działania związane z obsługą łańcucha logistycznego w obszarze dystrybucji towarów, natomiast uczennice z reklamy mają m.in. możliwość pracy na różnych maszynach, na których przygotowują nadruki na samochody, koszulki, kubki, długopisy itd. Elektrycy, mechanicy i mechatronicy pracują w działach technicznych lub utrzymania ruchu. Poznają maszyny i urządzenia wykorzystywane w zakładzie pracy, m.in. robot spawalniczy, obrabiarki CNC, prasa krawędziowa, wiertarka kolumnowa, maszyny obróbki elektroerozyjnej. Zapoznają się z budową, obsługą i konserwacją wymienionych maszyn i urządzeń, z programami komputerowymi wspomagającymi nadzorowanie utrzymania ruchu w zakładzie, ewidencją i rozliczaniem parku maszynowego.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie składają podziękowania wszystkim pracodawcom, którzy zgodzili się przyjąć na staż uczniów Technikum nr 2 w Starachowicach. Wśród nich są: - ANIMEX FOODS SP. Z O.O., ODDZIAŁ W STARACHOWICACH - EMPIRE MICHAŁ DAŃKO, - NUMENA SP. Z O.O. - BRICOMARCHE , - RETE S.C , - SOKÓŁ IT OBSŁUGA INFORMATYCZNA FIRM KRZYSZTOF SOKÓŁ, - SOLIX SP Z O.O. SP. K., - STAROSTWO POWIATOWE W STARACHOWICACH - STARPOL II SP. Z O.O., - URZĄD GMINY W BRODACH, - URZĄD MIEJSKI W STARACHOWICACH.

Uczestnicy projektu mają szansę zdobycia cennej wiedzy, umiejętności, a przede wszystkim doświadczenia w rzeczywistym środowisku pracy. Jest to bardzo dobra okazja do poznania realiów życia zawodowego, zdobycia nowych kompetencji zawodowych, nawiązania kontaktu z potencjalnym pracodawcą. Działania w ramach projektu są finansowane z funduszy Unii Europejskiej - w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego (Poddziałanie: RPSW.08.05.01 Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecztworzenia i rozwoju CKZiU). Realizatorem projektu jest Akademia Przedsiębiorczości sp. z o.o. w Kielcach we współpracy z dwoma Partnerami – Powiat Starachowice i Specjalna Strefa Ekonomiczna "Starachowice" S.A

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
SOWA w starachowickim muzeum faktem

2021-09-20

SOWA w starachowickim muzeum faktem

Już niedługo w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach powstanie jedna z 32. Stref Odkrywania Wyobraźni Aktywności czyli wspomniana SOWA. 
Za nami XII edycja festynu historycznego „Od Prasłowian do Polaków”

2021-09-19

Za nami XII edycja festynu historycznego „Od Prasłowian do Polaków”

Od lat cieszy się zasłużonym zainteresowaniem, co roku inny temat, w tym prym wiodło dziedzictwo smaków.
Kartka urodzinowa dla Blanki

2021-09-18

Kartka urodzinowa dla Blanki

Mała dziewczynka kontra groźny glejak, a wokół uczniowie, którzy chcą sprawić jej przyjemność. O co chodzi?      
Hello Sofia

2021-09-17

Hello Sofia

Wyruszyli. Młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach, wyruszyła w podróż, której celem jest stolica Bułgarii, Sofia.
Przed nami wernisaż fotografii podróżniczej

2021-09-17

Przed nami wernisaż fotografii podróżniczej

Projekt "Od czytelnika do podróżnika. Ale jazda" to pomysł Miejskiej Biblioteki w Starachowicach, która promuje podróże wszelakie. Od tych książkowych, które nas wiodą przez najdalsze zakątki świata i wyobraźni po te całkiem realne.
Gdzie leży prawda? - kolejne spotkanie z kryminałem

2021-09-17

Gdzie leży prawda? - kolejne spotkanie z kryminałem

„ Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą”
Językowy paszport do świata

2021-09-19

Językowy paszport do świata

Mówi biegle po angielsku, włosku, bez problemu porozumie się po hiszpańsku i niemiecku, Marta Szymańska-Baran. językowy freak, który w Starachowicach ma misję.
Powakacyjna forma OHP

2021-09-15

Powakacyjna forma OHP

Przystąpili do Narodowego Czytania, zapalili znicze pamięci Obrońcom Westerplatte, wzięli udział w patriotycznym koncercie - młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach wkroczyła w nowy rok szkolny z przytupem.
Twórcy kultury nigdy nie lubili chodzić na smyczy

2021-09-11

Twórcy kultury nigdy nie lubili chodzić na smyczy

Wiele działo się w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Losy świata zmieniły się z dnia na dzień trwała wojna Polsko – Jaruzelska, a jej celem było zrzucenie zależności od sąsiada ze wschodu, w tym zagrożenia wynikające z przynależności do Układu Warszawskiego i wreszcie gospodarowanie u siebie.