JUŻ W KIOSKU

Uczniowie korzystają z uroków wiosny

2021-05-24 12:54:18

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Kilka słonecznych dni to zdecydowanie za mało jak na pełnię wiosny, w tym roku na najpiękniejsza pora roku wcale nie rozpieszcza dlatego też wychowankowie OSiW OHP w Starachowicach wykorzystali jeden z nielicznych cieplejszych dni i ruszyli poza miasto.

fot. OHP Starachowice

Malownicza trasa Doliny Kamiennej powiodła ich nad Zalew Brodzki, tam przesiedli się z rowerów szosowych na rowery wodne i... ruszyli na wodne harce. Abordaże, wyścigi , chlapanie wodą, opalanie i suszenie - po poważnej młodzieży nie został ślad, wszyscy bawili się niczym dzieci,  a i wychowawcy z przyjemnością do zabawy dołączyli. Po długim okresie kwarantann  słońce, woda, plaża, sport, rower i wzajemne towarzystwo to było to, za czym wszyscy bardzo tęsknili. 30 km w drodzeto nie w kij dmuchał, ale mimo zmęczenia wszyscy wrócili szczęśliwi i zadowoleni.

Rowerowa wyprawa odbyła się w ramach programu autorskiego wychowawcy Mieczysława Rosińskiego „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Młodzieży w wycieczce do Brodów towarzyszyli wychowawcy: Maciej Górski i Mieczysław Rosiński organizujący w ośrodku sport i turystykę.

Takie zajęcia są bardzo potrzebne, szczególnie, że młodzież narażana jest na zagrożenia związane z "przedawkowaniem wirtualnego świata". 17 maja podopieczni OHP Starachowice brali udział w zajęciach z fonoholizmu - czyli nadużywania telefonów komórkowych. Fonoholizm to uzależnienie od smartfona i stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia a nawet życia. Dotyczy ono nie tylko dzieci i młodzieży, ale również dorosłych. Zbytnie zanurzenie się w świat cyfrowy, bez odpowiedniego udziału bezpośrednich relacji, może przyczyniać się do nadużywania Internetu i cyfrowych urządzeń mobilnych tzw. siecioholizm. Może doprowadzić w rezultacie do społecznej izolacji oraz zaniedbywania różnych form aktywności społecznej, nauki, aktywnego wypoczynku, higieny osobistej, zdrowia fizycznego i psychicznego.

Podczas zajęć młodzież dowiedziała się czym jest fonoholizm i jak sobie z tym radzić, uzestnicy w ramach zajęć sami mogli stworzyć zasady korzystania z telefonu, które zobowiązali się przestrzegać. Otrzymali również grafikę i krótko prezentowali przesłanie danego rysunku. Na koniec wszyscy uczestnicy pisali test „ Czy jesteś uzależniony od telefonu komórkowego” oraz zinterpretowali jego wyniki.

Zajęcia prowadziła wychowawca Anna Rosińska

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
SOWA w starachowickim muzeum faktem

2021-09-20

SOWA w starachowickim muzeum faktem

Już niedługo w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach powstanie jedna z 32. Stref Odkrywania Wyobraźni Aktywności czyli wspomniana SOWA. 
Za nami XII edycja festynu historycznego „Od Prasłowian do Polaków”

2021-09-19

Za nami XII edycja festynu historycznego „Od Prasłowian do Polaków”

Od lat cieszy się zasłużonym zainteresowaniem, co roku inny temat, w tym prym wiodło dziedzictwo smaków.
Kartka urodzinowa dla Blanki

2021-09-18

Kartka urodzinowa dla Blanki

Mała dziewczynka kontra groźny glejak, a wokół uczniowie, którzy chcą sprawić jej przyjemność. O co chodzi?      
Hello Sofia

2021-09-17

Hello Sofia

Wyruszyli. Młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach, wyruszyła w podróż, której celem jest stolica Bułgarii, Sofia.
Przed nami wernisaż fotografii podróżniczej

2021-09-17

Przed nami wernisaż fotografii podróżniczej

Projekt "Od czytelnika do podróżnika. Ale jazda" to pomysł Miejskiej Biblioteki w Starachowicach, która promuje podróże wszelakie. Od tych książkowych, które nas wiodą przez najdalsze zakątki świata i wyobraźni po te całkiem realne.
Gdzie leży prawda? - kolejne spotkanie z kryminałem

2021-09-17

Gdzie leży prawda? - kolejne spotkanie z kryminałem

„ Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą”
Językowy paszport do świata

2021-09-19

Językowy paszport do świata

Mówi biegle po angielsku, włosku, bez problemu porozumie się po hiszpańsku i niemiecku, Marta Szymańska-Baran. językowy freak, który w Starachowicach ma misję.
Powakacyjna forma OHP

2021-09-15

Powakacyjna forma OHP

Przystąpili do Narodowego Czytania, zapalili znicze pamięci Obrońcom Westerplatte, wzięli udział w patriotycznym koncercie - młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach wkroczyła w nowy rok szkolny z przytupem.
Twórcy kultury nigdy nie lubili chodzić na smyczy

2021-09-11

Twórcy kultury nigdy nie lubili chodzić na smyczy

Wiele działo się w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Losy świata zmieniły się z dnia na dzień trwała wojna Polsko – Jaruzelska, a jej celem było zrzucenie zależności od sąsiada ze wschodu, w tym zagrożenia wynikające z przynależności do Układu Warszawskiego i wreszcie gospodarowanie u siebie.