JUŻ W KIOSKU

Turniejowe akrobacje na najwyższym poziomie

2023-05-17 18:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Młodzi sportowcy ze szkoły Akro Star miniony weekend spędzili na sportowej rywalizacji o medale. Akrobaci walczyli o trofea w Rudzie Śląskiej, a artystki akrobatyki powietrznej - w Łapczycy. Wielu z nich powiększyło swoje medalowe kolekcje, a podopieczne trenerki Marharyty Sadovsk'ey "zaliczyły" fantastyczne występy.

fot. Akro Star/FB

W Ogólnopolskim Turnieju "Gryfna Kobelitka" w Akrobatyce Sportowej i w Skokach na Ścieżce wystartowało dziesięcioro reprezentantów Akro Star, którzy wywalczyli w sumie osiem medali w swoich kategoriach. Złote zdobyli: Wojciech Saramak, Dawid Venter, Maja Mąkosa, Zofia Materek, a także: Joanna Piętak i Anna Kaczmarzyk, które pokonały ogromną konkurencję w swoich grupach. Srebrny medal to sukces Zuzanny Maj, która uplasowała się tuż za Joanną. Brąz wywalczyła Maja Piętak. W kategorii Pierwszy Krok Sportowy (skoki na ścieżce) wystartowały także: Helena Kaczmarzyk, która zajęła czwarte miejsce oraz zdobywczyni ósmej lokaty Iga Gębska. 

- Dziękujemy wszystkim rywalom za sportową rywalizację, gratulujemy wszystkim startującym pozostałym klubom, a organizatorom gratulujemy zorganizowania świetnego wydarzenia sportowego - mówiła Anna Chruścielewska z Akro Star.

Zawodników do występów przygotowywali trenerzy: Valentyn Harkavyi i Anton Novikov. 

W I Małopolskim Turnieju Aerial Silk - Lot Młodych Smoków w Łapczycy uczestniczyły z kolei podopieczne Marharyty Sadovsk'ej. Większość z artystek akrobatyki powietrznej zanotowała bardzo udane debiuty. Swoje umiejętności zaprezentowały: Abigail Venter,  Zuzanna Orzeł, Oliwia Białobrzewska, Aleksandra Tyszczuk i Maria Mochocka. 

- Naszym artystkom gratulujemy startów. To dopiero niecały pierwszy rok waszych treningów. To wasz początek, jesteśmy z was dumni i z tego, jakie postępy zrobiłyście w przeciągu minionego roku, a będzie tylko lepiej - powiedziała pani Anna. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Artystyczne popisy akrobatów

2024-07-07

Artystyczne popisy akrobatów

Pierwszy Wewnętrzny Turniej Szarfowy, zorganizowany przez ekipę szkoły Akro Star w Starachowicach przeszedł już do historii. Emocje już nieco opadły, czas więc na podsumowanie, które przygotowaliśmy we współpracy z Anną Chruścielewską. 
Zwycięstwo Akademików w Iłży

2024-06-30

Zwycięstwo Akademików w Iłży

Podpieczni trenera Adriana Wołczyńskiego z Akademii Piłkarskiej SKS STAR Starachowice okazali się bezkonkurencyjni w turnieju Podzamcze Cup 2024 i stanęli na najwyższym stopniu podium.
Nowy zawodnik w zielono-czarnej ekipie

2024-06-29

Nowy zawodnik w zielono-czarnej ekipie

Wywodzi się z KS Piłkarz Golub - Dobrzyń, w przeszłości reprezentował barwy m.in.: Pogoni Szczecin, Elany Toruń czy Arki Gdynia. Bartosz Boniecki, bo o nim mowa dołączył właśnie do ekipy trenera Przemysława Cecherza. 
Star Starachowice zdobywcą Pucharu Polski [Galeria]

2024-06-17

Star Starachowice zdobywcą Pucharu Polski [Galeria]

W sobotę 15 czerwca zawodnicy pod wodzą Przemysława Cecherza zmierzyli się w finale Pucharu Polski szczebla ŚZPN z ligowym rywalem- Czarnymi Połaniec. Star był zdecydowanym faworytem tego spotkania, jednak mecz był horrorem zakończonym happy endem. Czarno-zieloni wygrali po rzutach karnych 2:2 (5:4).
Trener na medal

2024-06-16

Trener na medal

Ogromny sukces odniósł w minioną niedzielę (16. bm.) trener ze szkoły Akro Star. Anton Novikov, bo o nim mowa, obronił zeszłoroczny tytuł Mistrza Polski Seniorów w Skokach na Ścieżce Akrobatycznej i znów cieszył się ze złota.
Grad złotych medali na turnieju w Kluczach

2024-06-10

Grad złotych medali na turnieju w Kluczach

Dziewięcioosobowa reprezentacja szkoły Akro Star uczestniczyła w Ogólnopolskich Zawodach w Skokach Na Ścieżce i Podwójnej Mini Trampolinie "Korona Cup IV" w Kluczach. Wśród reprezentantów nie zabrakło także trenera Antona Novikova, który po raz kolejny nie miał sobie równych. 
800 schodów w 9 minut!

2024-06-10

800 schodów w 9 minut!

Druhowie: Hubert Celuch i Bartosz Jabłoński z powodzeniem uczestniczyli w 8. Biegu im. Stanisława Tyma i w pełnym umundurowaniu pokonali blisko 800 schodów, prowadzących na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Świetne wyniki w Mistrzostwach Województwa

2024-06-09

Świetne wyniki w Mistrzostwach Województwa

Dziesięć medali wywalczyli zawodnicy Juventy Cerrad Starachowice podczas Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego LDK w Kielcach. Jednemu z nich udało się także ustanowić nowy rekord województwa.
Olimpijskie Nadzieje Mazowsza

2024-06-04

Olimpijskie Nadzieje Mazowsza

Zawodnicy Ludowego Klubu Biegacza "Rudnik" wystartowali w Olimpijskich Nadziejach Mazowsza- Ogólnopolskim Mityngu U16 w Radomiu. Medale wywalczyło dwoje z nich. 
Sukcesy na najważniejszym turnieju

2024-06-03

Sukcesy na najważniejszym turnieju

Pierwsze miejsce drużynowo w Skokach na Ścieżce i drugą lokatę w klasyfikacji klubowej w Skokach na Podwójnej Mini Trampolinie wywalczyli podopieczni szkoły Akro Star w Wilkowicach, gdzie odbywały się najważniejsze zawody w Polskim Związku Gimnastycznym dla najmłodszych zawodników w wieku od 7 do 9 lat.