JUŻ W KIOSKU

"Trzynastka" stawia na projekty europejskie

2021-08-31 14:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Nauczyciele języków obcych w Szkole Podstawowej Nr 13 w Starachowicach stawiają na projekty europejskie. Zachęcają swoich uczniów, aby poprzez udział w pracach projektowych, rozwijali swoje - nie tylko językowe - kompetencje. Obecnie w placówce realizowany jest trzeci międzynarodowy projekt w ramach programu Erasmus + Emotional School Dropout. Uczniowie SP13 współpracując z rówieśnikami z Turcji, Włoch, Hiszpanii, Rumunii i Portugalii, tworzą szkoły swoich marzeń.

Nagrodzona fotografia w konkursie SELFIE+ / fot. SP 13

W minionym roku szkolnym w ramach upowszechniania działań projektowych, szkoła przystąpiła do konkursu fotograficznego SELFIE+. Jest to specjalna platforma dla beneficjentów programów realizowanych przy wsparciu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, gdzie można zaprezentować relacje z działań projektowych, ale również wymienić się doświadczeniami.

Zdjęcie wykonane podczas mobilności w Krynicy w ramach projektu ERASMUS+: „Siła w naszej różnorodności! Diversity is our Power!”, znalazło się w grupie nagrodzonych I miejscem w kategorii - "Twój projekt w jednym ujęciu". Dodatkowo zostało ono wybrane do promowania działań młodzieżowych i zostanie opublikowane w kwartalniku "FRSE Europa dla aktywnych".

Natomiast zdjęcie wykonane podczas realizacji projektu POWER „Bądź Eko! Be Eco-friendly!” otrzymało wyróżnienie. Dzięki wygranej szkoła wzbogaciła się o nowoczesny, cyfrowy aparat oraz kamerkę GoPro.

Anna Sepioło / SP 13 w Starachowicach

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
„Świętokrzyskie legendy - Stop Motion”

2021-09-23

„Świętokrzyskie legendy - Stop Motion”

Park Kultury oraz KINO Kultura Starachowice zapraszają na premierę filmów z wakacyjnych warsztatów animacji poklatkowej „Świętokrzyskie legendy - Stop Motion”. Pokaz odbędzie się w czwartek - 23 września - o godzinie 18:00 w Kinie Kultura Parku Kultury. Wstęp wolny.
Spotkaj się z Lemem

2021-09-22

Spotkaj się z Lemem

W tym roku przypada 100 lecie urodzin Stanisława Lema, z okazji obchodów Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zaprasza na spotkanie literackie pt. „Wokół Lema”  
Jakby co to my ho, ho!

2021-09-22

Jakby co to my ho, ho!

Wielu z zaczynało w chórze kościelnym, a to na imieninach babci, na studniówce, w wojsku, potem kołysanki kochanej córeczce, ale zdarzało się również, że nucili sobie podczas powrotu z zakrapianego brydża. Od pewnego czasu niektóre żony zakazały wspomnianych spotkań... chyba, że są to próby chórzystów znanego i lubianego starachowickiego zespołu LOK „Wiarusy”.
SOWA w starachowickim muzeum faktem

2021-09-20

SOWA w starachowickim muzeum faktem

Już niedługo w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach powstanie jedna z 32. Stref Odkrywania Wyobraźni Aktywności czyli wspomniana SOWA. 
Za nami XII edycja festynu historycznego „Od Prasłowian do Polaków”

2021-09-19

Za nami XII edycja festynu historycznego „Od Prasłowian do Polaków”

Od lat cieszy się zasłużonym zainteresowaniem, co roku inny temat, w tym prym wiodło dziedzictwo smaków.
Kartka urodzinowa dla Blanki

2021-09-18

Kartka urodzinowa dla Blanki

Mała dziewczynka kontra groźny glejak, a wokół uczniowie, którzy chcą sprawić jej przyjemność. O co chodzi?      
Hello Sofia

2021-09-17

Hello Sofia

Wyruszyli. Młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach, wyruszyła w podróż, której celem jest stolica Bułgarii, Sofia.
Przed nami wernisaż fotografii podróżniczej

2021-09-17

Przed nami wernisaż fotografii podróżniczej

Projekt "Od czytelnika do podróżnika. Ale jazda" to pomysł Miejskiej Biblioteki w Starachowicach, która promuje podróże wszelakie. Od tych książkowych, które nas wiodą przez najdalsze zakątki świata i wyobraźni po te całkiem realne.
Gdzie leży prawda? - kolejne spotkanie z kryminałem

2021-09-17

Gdzie leży prawda? - kolejne spotkanie z kryminałem

„ Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą”