JUŻ W KIOSKU

Szczęście przyszło od ludzkiego szefa

2012-01-09 00:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Życie rodziny Korpików ze Starachowic nabrało jaśniejszych barw dzięki pomocy lokalnego biznesmena. Właściciel firmy Perfopol Krzysztof Chaja zapłacił za kapitalny remont ich mieszkania i montaż podjazdu dla niepełnosprawnych.

O tej rodzinie, w której większość to osoby chore, pisaliśmy już w tym roku w naszej „Gazecie”. Korpikowie apelowali wtedy za naszym pośrednictwem o pomoc w zamianie mieszkania na drugim piętrze na podobne metrażowo na parterze. Dotychczasowa lokalizacja była dla nich bardzo uciążliwa. Utrudniała opuszczenie mieszkania dwójce niepełnosprawnego rodzeństwa: Agnieszce i Krzysztofowi. On porusza się przy pomocy kuli, ona sama nie zrobi kroku, jest całkowicie zależna od wózka inwalidzkiego. A tak się składa, że wychodzić musieli bardzo często, bo oboje, mimo choroby, pracują. Agnieszka w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Kałkowie - Godowie, jej brat w starachowickiej firmie Perfopol. Niedawno młoda kobieta wysłała e -maila do naszej redakcji.

- Nie udało się zamienić mieszkań, ale sprzedaliśmy nasze i kupiliśmy czteropokojowe na parterze. Mieszkanie było do całkowitego remontu, jednak prezes Perfopolu pan Krzysztof Chaja przyszedł nam z pomocą – pisze pani Agnieszka.

Odwiedziliśmy państwa Korpików w nowym miejscu. W czasie rozmowy dowiadujemy się, na czym polegało wsparcie okazane przez szefa Krzysztofa.

- Mieszkanie, które kupiliśmy było w złym stanie, wymagało kapitalnego odnowienia. Nas nigdy nie byłoby na niego stać. Wszystko załatwił pan Krzysztof Chaja. Przysłał swoich fachowców – opowiada Edyta, najstarsza z rodzeństwa.

Ekipa nie tylko gruntownie odświeżyła wszystkie pomieszczenia, ale także wykonała przeróbki ułatwiające życie niepełnosprawnym. Poszerzyła drzwi do pokoi i łazienki tak, by łatwiej było przejechać przez nie wózkiem, czy przejść osobie korzystającej z kuli.

- Remont trwał przez całe lato. Pan Chaja nie tylko przysłał robotników, ale też poniósł koszty materiałów budowlanych, które kupiliśmy. Mama zanosiła mu faktury, a on jej wszystko za to zwracał. Poza tym osobiście nadzorował prace, przyjeżdżał na miejsce remontu - podkreśla Krzysztof.

To jednak nie koniec życzliwości bezinteresownie okazanej rodzinie swojego pracownika. Po remoncie prezes zabrał się za montaż już wcześniej obiecanego podjazdu do mieszkania, pozwalającego niepełnosprawnym ruchowo wyjść lub wyjechać na dwór bez pokonywania schodów. A potem tą samą drogą wrócić do domu.

- Budowa rozpoczęła się dopiero pod koniec listopada, bo bardzo długo trwało załatwianie wszystkich pozwoleń - tłumaczy Krzysztof.

Prace niedawno się skończyły. Co prawda na podjeździe trzeba jeszcze postawić dwie zamykane na klucz furtki, które zabezpieczą go przed niepożądanymi odwiedzinami, ale brat i siostra już mogą korzystać z tej bardzo wygodnej formy komunikacji ze światem zewnętrznym. To wielka ulga, zwłaszcza dla skazanej na wózek Agnieszki.

- Oczywiście wszystkie koszty podjazdu także wziął na siebie pan Krzysztof Chaja - zaznacza.

Korpikowie są dozgonnie wdzięczni swojemu dobroczyńcy. Tym artykułem chcieliby mu z serca podziękować. Za zainteresowanie, za wrażliwość, za przejęcie się ich niełatwym losem. I za pomoc w codziennym zmaganiu się z  życiem.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Kolejna ścieżka rowerowa oddana do użytku

2022-11-29

Kolejna ścieżka rowerowa oddana do użytku

Starachowicki system ścieżek rowerowych w mieście wciąż się rozrasta. W poniedziałek (28 listopada br.) dokonano odbioru prac związanych z budową ścieżki rowerowej w rejonie ul. 1 Maja i ul. Stromej, gdzie powstał ciąg pieszo-rowerowy długości około 1200 metrów.
Przebudowa ulicy Spokojnej w Starachowicach

2022-11-28

Przebudowa ulicy Spokojnej w Starachowicach

Ruszyły prace przy przebudowie ulicy Spokojnej w Starachowicach, znajdującej się na osiedlu Orłowo. Na tę inwestycję miasto otrzymało 95-procentowe dofinansowanie z programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Ruszyła budowa hali przy Szkole Podstawowej nr 6

2022-11-28

Ruszyła budowa hali przy Szkole Podstawowej nr 6

Rozpoczęły się pierwsze prace ziemne związane z budową hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 przy ulicy Moniuszki w Starachowicach. Na plac budowy wjechał już ciężki sprzęt, a otoczenie szkoły zaczęło się zmieniać. Niedługo w miejscu, gdzie można zobaczyć wykopy stanie nowoczesny obiekt, który będzie służył zarówno uczniom, jak i nauczycielom.
Poradnie kardiologiczne starachowickiego szpitala przeniesione do budynku po PAKS

2022-11-27

Poradnie kardiologiczne starachowickiego szpitala przeniesione do budynku po PAKS

Od najbliższego poniedziałku (28 listopada br.) Poradnia Kardiologiczna oraz Pracownie Kardiologiczne tj. (echo serca, próby wysiłkowe, Holter) starachowickiego szpitala zostają przeniesione do budynku po PAKS.
Dariusz Nowak radnym starachowickiej Rady Miejskiej

2022-11-25

Dariusz Nowak radnym starachowickiej Rady Miejskiej

Dariusz Nowak podczas piątkowej (25 listopada br.) sesji złożył ślubowanie na radnego Rady Miejskiej w Starachowicach i uzupełnił skład rady. Mandat radnego w okręgu wyborczym nr 3 został obsadzony zgodnie z postanowieniem Komisarza Wyborczego w Kielcach, który wcześniej poinformował o wygaśnięciu mandatu radnej Marty Zięby.
Transparenty przed siedzibą MAN Bus. Związkowcy protestują

2022-11-25

Transparenty przed siedzibą MAN Bus. Związkowcy protestują

Na ogrodzeniu Biurowca Głównego MAN Bus w Starachowicach, w piątek (25 listopada) związkowa „Solidarność” wywiesiła transparenty: „Zatrzymać likwidację miejsc pracy” i „Żądamy odpraw dla zwalnianych pracowników” i flagi związkowe. - Związek protestuje przeciwko postępowaniu Zarządu firmy, który pozbawia pracowników miejsc pracy, a zwalnianym nie daje żadnych gratyfikacji finansowych - mówi przewodniczący Jan Seweryn.
Obywatelska inicjatywa uchwałodawcza w sprawie bezpłatnej komunikacji. Stowarzyszenie Wrażliwi Społecznie rusza z akcją

2022-11-25

Obywatelska inicjatywa uchwałodawcza w sprawie bezpłatnej komunikacji. Stowarzyszenie Wrażliwi Społecznie rusza z akcją

Starachowickie Stowarzyszenie "Wrażliwi Społecznie" prowadzi działania w ramach realizowanego przez siebie projektu dotyczącego funkcjonowania bezpłatnej komunikacji. Odbyły się już debaty, stowarzyszenie przeprowadziło również sondaże, związane z jakością transportu w mieście. Podczas czwartkowej (24 listopada br.) konferencji prasowej mówili o kolejnych działaniach, które będą przez nich realizowane.
Inicjatywa dla Starachowic: wzrost podatków i zadłużenia, przy spadku inwestycji. To czeka Starachowice

2022-11-25

Inicjatywa dla Starachowic: wzrost podatków i zadłużenia, przy spadku inwestycji. To czeka Starachowice

Działacze Stowarzyszenia Inicjatywa dla Starachowic podczas czwartkowej (24 listopada br.) konferencji prasowej poruszyli temat założeń przyszłorocznego budżetu Starachowic.
Mariusz Majewski nowym kierownikiem w starachowickim magistracie

2022-11-24

Mariusz Majewski nowym kierownikiem w starachowickim magistracie

Długoletni dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 przy ulicy Szkolnej w Starachowicach od 1 stycznia 2023 roku obejmie funkcję kierownika Referatu Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego. Mariusz Majewski na stanowisku zastąpi Włodzimierza Jedynaka, który przez lata kierował tym referatem.
Marzena Okła-Drewnowicz z interwencją poselską w sprawie zwolnień w MAN Bus

2022-11-24

Marzena Okła-Drewnowicz z interwencją poselską w sprawie zwolnień w MAN Bus

Posłanka Marzena Okła-Drewnowicz podczas środowej (23 listopada br.) konferencji prasowej poinformowała o złożeniu interwencji poselskiej do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie planowanych zwolnień pracowników w starachowickiej fabryce MAN Bus.