JUŻ W KIOSKU

System kolejkowy w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych CUS już działa

2023-01-16 09:29:24

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Od 1 stycznia br. w Centrum Usług Społecznych w Starachowicach (ul. Majówka 21a) został uruchomiony elektroniczny system kolejkowy przeznaczony do poprawy obsługi klienta w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych. Na parterze budynku pojawił się specjalny biletomat, za pomocą którego interesanci będą mogli zasygnalizować chęć załatwienia swojej sprawy.

źródło: UM Starachowice

W tym celu Klient po wejściu do Centrum wybiera rodzaj sprawy z listy wyświetlanych na ekranie, poprzez dotknięcie odpowiedniej pozycji. Otrzymuje papierowy bilet, który zawiera: nazwę usługi; numer biletu; liczbę klientów w kolejce oraz datę i czas rejestracji.

Klient oczekuje na pojawienie się na wyświetlaczu LCD numeru biletu oraz numeru stanowiska obsługi. Dodatkowo zostanie podany komunikat głosowy, przywołujący do stanowiska a na wyświetlaczu stanowiskowym pojawia się numer klienta.

W celu umożliwienia rezerwacji wizyty przez Internet został również udostępniony mieszkańcom serwis //www.bezkolejki.eu/cusstarachowice, w którym w kilku prostych krokach można umówić się na wizytę w CUS. Należy wybrać operację, datę i godzinę wizyty, następnie wpisać dane osobowe, zaakceptować regulamin i otrzymanie danych niezbędnych do potwierdzenia wizyty w placówce zawierających kod niezbędny do wpisania na biletomacie. Po przyjściu do placówki należy na biletomacie odnaleźć przycisk „Potwierdzenie wizyty” i wpisać otrzymany wcześniej kod. W efekcie nastąpi wydruk biletu, który zostanie wezwany do stanowiska po spełnieniu warunków rezerwacji (godzina).

W celu usprawnienia działania systemu kolejkowego dostępna jest także aplikacja mobilna QMS Everywhere umożliwiająca pobranie biletu w systemie kolejkowym w formie elektronicznej. Zastępuje ona korzystanie z biletomatu umieszczonego w placówce. Zamiast biletu papierowego otrzymujemy bilet zapisany na urządzeniu mobilnym. Zaletą rozwiązania jest to, że nie ma konieczności wykonywania tej operacji w obiekcie, możemy pobrać bilet i oczekiwać na wezwanie w jego pobliżu.

Pobranie aplikacji możliwe jest za pośrednictwem: sklepu APP Store dla urządzeń z systemem iOS i sklepu Google Play dla urządzeń z systemami Android.

Jak pobrać bilet za pośrednictwem aplikacji? Klient wybiera placówkę w menu aplikacji, wybiera rodzaj sprawy (ewentualnie potwierdza umówioną wcześniej wizytę internetową), po dokonaniu wyboru klient pobiera bilet, otrzymuje informację o aktualnie obsługiwanym numerze biletu oraz liczbie osób oczekujących, a po pobraniu biletu Klient oczekuje na zaproszenie do stanowiska w dogodnym dla siebie miejscu. Otrzymuje powiadomienie na urządzenie mobilne, sygnalizujące, że dany numer biletu został zaproszony do stanowiska obsługi.

(źródło: CUS Starachowice)

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Będzie podwyżka wynagrodzeń w MAN Bus

2023-01-31

Będzie podwyżka wynagrodzeń w MAN Bus

Związki zawodowe działające w starachowickim zakładzie MAN Bus na początku stycznia wystąpiły ze wspólnym stanowiskiem dotyczącym podwyżki płac. W poniedziałek (30 stycznia br.), podpisano porozumienie w tej sprawie. Wyższe wynagrodzenia otrzymają również pracownicy PKC.
Helenka wciąż potrzebuje pomocy

2023-01-29

Helenka wciąż potrzebuje pomocy

Ataksja móżdżkowa, na którą cierpi dziewczynka, jest nieuleczalna. 
Walka o zdrowie maleńkiej Igi

2023-01-28

Walka o zdrowie maleńkiej Igi

Pod opieką Fundacji Zdążyć przed Panem Bogiem znalazła się malutka Iga - dziewczynka, która cierpi na wrodzoną wadę dróg żółciowych tzw. atrezję. 
Czy w Starachowicach powstanie publiczny żłobek? Prezydent miasta odpowiada

2023-01-26

Czy w Starachowicach powstanie publiczny żłobek? Prezydent miasta odpowiada

Podczas wtorkowej (24 stycznia br.) konferencji prasowej, radna Rady Powiatu Agnieszka Kuś zaapelowała do władz Starachowic o utworzenie w mieście publicznego żłobka. Mówiła m.in. o programie Maluch+ i kosztach, jakie ponoszą rodzice za opiekę w prywatnych żłobkach w Starachowicach, w porównaniu do publicznej placówki w Skarżysku-Kamiennej.
Honorowy Krwiodawca a bezpłatne przejazdy komunikacją miejską

2023-01-26

Honorowy Krwiodawca a bezpłatne przejazdy komunikacją miejską

Do redakcji Gazety Starachowickiej z prośbą o interwencję zwrócił się Czytelnik, który ma żal do władz, że jako "Honorowy Krwiodawca (niebędący mieszkańcem Starachowic) nie może korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej". Jak zauważa, inne miasta województwa taki przywilej stosują.
Radni PiS krytykują działania starachowickiego samorządu

2023-01-25

Radni PiS krytykują działania starachowickiego samorządu

W budynku przy ulicy Żeromskiego w Starachowicach, gdzie w przeszłości mieścił się Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej, miała powstać filia Środowiskowego Domu Samopomocy dla 30 osób, w tym także całodobowej dla osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Budynek nadal stoi pusty, a dotacja w kwocie ponad 1,1 mln zł, którą Gmina Starachowice pozyskała z rezerwy budżetu państwa, nie została w pełni wykorzystana. 
PiS i pytania do Donalda Tuska

2023-01-25

PiS i pytania do Donalda Tuska

PO i PSL to czasy, gdy nasza gospodarka jest podporządkowana Rosji. To był rząd, który pozbawił obronności nasz kraj, nie chcę myśleć, co by było z naszym krajem, gdyby w 2015 roku do władzy nie doszło Prawo i Sprawiedliwość - mówiła podczas poniedziałkowej konferencji (23 stycznia br.) poseł Agata Wojtyszek, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w okręgu, do którego należą Starachowice. 
Bezpieczne ferie

2023-01-24

Bezpieczne ferie

Ferie już za kilka dni. Wybierasz się na zimowy wypoczynek do któregoś z krajów Unii Europejskiej? Nie zapomnij o EKUZ. Karta jest bezpłatna, wydaje ją NFZ.
Brakuje krwi. We wtorek będzie można ją oddać w Starachowicach

2023-01-23

Brakuje krwi. We wtorek będzie można ją oddać w Starachowicach

"Drodzy Krwiodawcy! Pilnie potrzebna krew i płytki krwi dla pacjentów świętokrzyskich szpitali! Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa prosi o pilne zgłaszanie się do czynnych placówek służby krwi na terenie województwa świętokrzyskiego" - informuje RCKiK w Kielcach. We wtorek (24 stycznia br.) krew będzie można oddać w Starachowicach. Akcja odbędzie się w godz. 9:00 - 12:00 w Urzędzie Miejskim w Starachowicach, przy ul. Radomskiej 45.
Szkoła rodzenia w starachowickim szpitalu bezpłatna dla wszystkich

2023-01-23

Szkoła rodzenia w starachowickim szpitalu bezpłatna dla wszystkich

Dyrekcja Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach podjęła decyzję o zawieszeniu opłat za zajęcia Szkoły Rodzenia. Do tej pory z bezpłatnej opcji mogły skorzystać jedynie mieszkanki powiatu starachowickiego, które zadeklarowały chęć porodu w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Salą Porodową w naszej placówce. Teraz z bezpłatnych zajęć mogą skorzystać wszystkie kobiety i to nie tylko z naszego regionu, a zwolnienie z opłaty obowiązuje do końca 2023 roku.