JUŻ W KIOSKU

System kolejkowy w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych CUS już działa

2023-01-16 09:29:24

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Od 1 stycznia br. w Centrum Usług Społecznych w Starachowicach (ul. Majówka 21a) został uruchomiony elektroniczny system kolejkowy przeznaczony do poprawy obsługi klienta w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych. Na parterze budynku pojawił się specjalny biletomat, za pomocą którego interesanci będą mogli zasygnalizować chęć załatwienia swojej sprawy.

źródło: UM Starachowice

W tym celu Klient po wejściu do Centrum wybiera rodzaj sprawy z listy wyświetlanych na ekranie, poprzez dotknięcie odpowiedniej pozycji. Otrzymuje papierowy bilet, który zawiera: nazwę usługi; numer biletu; liczbę klientów w kolejce oraz datę i czas rejestracji.

Klient oczekuje na pojawienie się na wyświetlaczu LCD numeru biletu oraz numeru stanowiska obsługi. Dodatkowo zostanie podany komunikat głosowy, przywołujący do stanowiska a na wyświetlaczu stanowiskowym pojawia się numer klienta.

W celu umożliwienia rezerwacji wizyty przez Internet został również udostępniony mieszkańcom serwis //www.bezkolejki.eu/cusstarachowice, w którym w kilku prostych krokach można umówić się na wizytę w CUS. Należy wybrać operację, datę i godzinę wizyty, następnie wpisać dane osobowe, zaakceptować regulamin i otrzymanie danych niezbędnych do potwierdzenia wizyty w placówce zawierających kod niezbędny do wpisania na biletomacie. Po przyjściu do placówki należy na biletomacie odnaleźć przycisk „Potwierdzenie wizyty” i wpisać otrzymany wcześniej kod. W efekcie nastąpi wydruk biletu, który zostanie wezwany do stanowiska po spełnieniu warunków rezerwacji (godzina).

W celu usprawnienia działania systemu kolejkowego dostępna jest także aplikacja mobilna QMS Everywhere umożliwiająca pobranie biletu w systemie kolejkowym w formie elektronicznej. Zastępuje ona korzystanie z biletomatu umieszczonego w placówce. Zamiast biletu papierowego otrzymujemy bilet zapisany na urządzeniu mobilnym. Zaletą rozwiązania jest to, że nie ma konieczności wykonywania tej operacji w obiekcie, możemy pobrać bilet i oczekiwać na wezwanie w jego pobliżu.

Pobranie aplikacji możliwe jest za pośrednictwem: sklepu APP Store dla urządzeń z systemem iOS i sklepu Google Play dla urządzeń z systemami Android.

Jak pobrać bilet za pośrednictwem aplikacji? Klient wybiera placówkę w menu aplikacji, wybiera rodzaj sprawy (ewentualnie potwierdza umówioną wcześniej wizytę internetową), po dokonaniu wyboru klient pobiera bilet, otrzymuje informację o aktualnie obsługiwanym numerze biletu oraz liczbie osób oczekujących, a po pobraniu biletu Klient oczekuje na zaproszenie do stanowiska w dogodnym dla siebie miejscu. Otrzymuje powiadomienie na urządzenie mobilne, sygnalizujące, że dany numer biletu został zaproszony do stanowiska obsługi.

(źródło: CUS Starachowice)

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Uwaga! Od 1 grudnia zmiany w rozkładzie jazdy miejskich autobusów

2023-11-29

Uwaga! Od 1 grudnia zmiany w rozkładzie jazdy miejskich autobusów

Od 1 grudnia br. w rozkładach jazdy autobusów komunikacji miejskiej w Starachowicach nastąpią zmiany. Dotyczą one linii nr 1, 7, 16, 20, 22. Jak poinformował prezydent Starachowic Marek Materek, zmiany podyktowane są interwencjami pasażerów związanymi ze zmianą godzin pracy jednego z zakładów w mieście oraz uczniów jednej ze szkól średnich.
W środę zamknięcie fragmentu ulicy Radomskiej w Starachowicach [MAPKA]

2023-11-28

W środę zamknięcie fragmentu ulicy Radomskiej w Starachowicach [MAPKA]

Uwaga kierowcy i pasażerowie miejskiej komunikacji! W środę (29 listopada br.) zamknięta zostanie dla ruchu ulica Radomska w Starachowicach, a właściwie jej fragment, w miejscu budowanego wiaduktu. Jak zgłosił Wykonawca inwestycji, utrudnienia w ruchu mają potrwać jeden dzień, w godz. od 7.00 do 19.00. Dojazd do posesji i firm na tym obszarze ma być jednak zapewniony.
Park Miejski

2023-11-28

Park Miejski "na zdjęciach w internecie wygląda lepiej niż w realu"

Radny Dariusz Grunt w interpelacji do prezydenta Starachowic Marka Materka skierował pytania dotyczące wyglądu miejskiego parku. Wśród zagadnień znalazły się m.in. te dotyczące kosztów utrzymania zieleni, czy problemu kruszącego się betonu w alejkach. 
Nowe wiaty przystankowe zamontowane

2023-11-27

Nowe wiaty przystankowe zamontowane

Na terenie Starachowic zostało zamontowanych 25 nowych wiat przystankowych. To element szerszej polityki komunikacyjnej miasta polegający na podnoszeniu jakości usług komunikacyjnych. 
Remont drogi w Lipiu i w Adamowie. Jest dofinansowanie, ale oferty przetargów je przewyższają

2023-11-27

Remont drogi w Lipiu i w Adamowie. Jest dofinansowanie, ale oferty przetargów je przewyższają

Na jednej z sesji Rady Powiatu była mowa o remoncie ulicy Starachowickiej w Lipiu. Na tę inwestycję powiat starachowicki pozyskał dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg. Po podpisaniu umów z wojewodą świętokrzyskim ogłoszone zostały przetargi. Wyniki postępowań i oferty złożone przez firmy drogowe zweryfikowały jednak możliwości finansowe, a co za tym idzie zakres prac, jakie planowano wykonać.
Rekomendowano wariant obwodnicy Starachowic

2023-11-25

Rekomendowano wariant obwodnicy Starachowic

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała wariant budowy obwodnicy Starachowic do drogi krajowej nr 9. Komisja Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych po przeprowadzonej analizie zarekomendowała tzw. wariant północny. W kolejnym kroku zostanie przygotowana decyzja środowiskowa.
Jak sprawdzić, kto do mnie dzwonił? Poradnik krok po kroku

2023-11-26

Jak sprawdzić, kto do mnie dzwonił? Poradnik krok po kroku

Połączenia przychodzące od nieznanych numerów telefonów często wiążą się ze sporym stresem. Nigdy nie wiadomo, kto stoi po drugiej stronie słuchawki. W dzisiejszych czasach często zdarza się, że cyberprzestępcy wykorzystują połączenia telefoniczne w celu wyłudzenia danych osobowych. Zobacz poradnik, jak sprawdzić obcy numer telefonu!
Harcerze śladami partyzantów

2023-11-25

Harcerze śladami partyzantów

W dniach 17-19 listopada br. odbyła się kolejna edycja Harcerskiego Rajdu „Szlakami Jędrusiów” organizowana co roku przez 15. Grunwaldzką Drużynę Harcerską im. Oddziału Partyzanckiego „Jędrusie” oraz Krąg Instruktorski „Komenduły” im. „Junaka” i „Kokoszki” z Hufca ZHP Starachowice.
Centrum przesiadkowe w Starachowicach Zachodnich gotowe

2023-11-24

Centrum przesiadkowe w Starachowicach Zachodnich gotowe

Zakończyły się prace przy budowie centrum przesiadkowego w zachodniej części miasta. Tam, gdzie niedawno nierówne chodniki i zniszczone wiaty przystankowe nie zachęcały do odwiedzin, stanął nowoczesny dwupoziomy parking. Przebudowany został również plac dworca.
Przejścia dla pieszych zmodernizowane

2023-11-23

Przejścia dla pieszych zmodernizowane

Zakończyły się prace drogowe związane z modernizacją przejść dla pieszych przy al. Jana Pawła II i przy skrzyżowaniu tej drogi z ulicą Miodową.