JUŻ W KIOSKU

Święty Mikołaj w Kałkowie

2021-12-17 19:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Dom Pomocy Społecznej im. Sue Ryder. to dobroć, miłosierdzie, serdeczność i przyjaźń. Jest miejscem, dla tych, którzy nie mogą już samodzielnie funkcjonować w dotychczasowym środowisku i to właśnie tu znajdują swój drugi dom. Tu przychodzi im mieszkać i spędzać święta.

fot. DPS Kałków

Dla każdego święta to emocje, melancholia i czar wspomnień, nie inaczej jest tu. Podopieczni placówki niejednokrotnie zapatrzą się w okno, a z oka popłynie łza, trzeba więc wielkiej empatii, by stanąć obok i pomóc – obojętnie czy to obecnością, czy gestem, czy po prostu zachętą do działania, a także prezentem.

W przedświątecznym okresie z pomocą przyszła Fundacja Święty Mikołaj dla Seniora z siedzibą w Warszawie. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu fundacji podopieczni DPS - U w Kałkowie zostali obdarowani prezentami od anonimowych darczyńców, po uprzednim napisaniu listów i ich wysłaniu. Listy czytają zwykli ludzie i to oni robią paczki mikołajkowe. Często te podarunki są spełnieniem wielu podstawowych potrzeb seniorów, niemniej jednak wierzymy, że prawdziwym prezentem, realizowanym w ramach akcji, są łzy wzruszenia, pokonywanie samotności, budowanie relacji i dostrzeżenie drugiego człowieka. Jesteśmy pewni, że te prezenty tworzą magię świąt... nie tylko dla Seniorów, ale także dla każdego Świętego Mikołaja, który wybrał list.

Patrząc na zdjęcia uśmiechniętych seniorów dało się zauważyć tę wielką wdzięczność i radość, to dowód, że dzieckiem jest się przez całe życie. Zostawmy im zatem w tym domu pełnym ciepła, miłości i dobroci, gdzie personel staje się rodziną, gdzie radość wigilijnej nocy będzie miała szczególne znaczenie.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Iłżeckie spotkania

2022-11-28

Iłżeckie spotkania

W jeden z niedzielnych listopadowych wieczorów, Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Iłży wypełniła się po brzegi czytelnikami, przyjaciółmi i rodziną Jana Czarneckiego. Ten poeta i nauczyciel promował książkę.: „Iłża i ziemia iłżecka w życiu i twórczości Jana Czarneckiego”.
Z miłości do rodzinnej ziemi

2022-11-26

Z miłości do rodzinnej ziemi

Franciszek Dobrucki to emerytowany inżynier budownictwa i zdawać by się mogło, że w tym ścisłym umyśle nie ma miejsca na poetyckie strofy. Nic jednak bardziej mylnego.

2022-11-12

"Strofy jesieni" wybrzmiały w Iłży

W Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłży odbyła się XV edycja konkursu recytatorskiego i XVI edycja konkursu literackiego pod wdzięczną nazwą "Strofy jesieni".
Bo Żeromski pochodził z tych stron

2022-11-05

Bo Żeromski pochodził z tych stron

Każdy przeczytał przynajmniej jedną jego książkę, jedni go lubią, inni nienawidzą, ale nikt nie pozostaje wobec niego obojętnym. Stefan Żeromski - człowiek, który urodził się w Strawczynie, mieszkał w Ciekotach i pokochał Łysogóry.
Noc bibliotek w Pawłowie

2022-10-15

Noc bibliotek w Pawłowie

Za nami VIII edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, w Gminnej Biblioteki Publicznej im. Michała Basy w Pawłowie odbyła się 1 października, a zainteresowani uczestnictwem przybyli do biblioteki jeszcze przez zapadnięciem zmierzchu.

2022-10-08

"To się musi powieść"

Pod takim hasłem odbyła się już VIII Ogólnopolska Noc Bibliotek w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłży.
Przy szkole w Jadownikach będzie sala gimnastyczna

2022-09-25

Przy szkole w Jadownikach będzie sala gimnastyczna

Rozpoczęła się budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Jadownikach (gm. Pawłów). 
Szeptucha na Dymarkach

2022-09-13

Szeptucha na Dymarkach

Powspominajmy jeszcze przez chwilę wakacyjny czas i przenieśmy się w czasie. Mniej więcej w połowie sierpnia w pobliskiej Nowej Słupi odbyły się 54. Dymarki - impreza, który połączyła przeszłość z teraźniejszością. Starachowice miały tam swoją przedstawicielkę.

2022-09-06

"Sołtyski" z nagrodą

Każda nagroda dla tych propagują lokalne tradycje bardzo cieszy, palmę pierwszeństwa dzierży w tym temacie Gmina Pawłów.
Wakacyjne spotkania w pawłowskiej bibliotece

2022-09-05

Wakacyjne spotkania w pawłowskiej bibliotece

Sierpień w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pawłowie upłynął pod znakiem  wtorkowych spotkań przy grach planszowych, zajęciach z robotem PHOTON oraz czwartkowych spotkaniach z przedstawicielami ciekawych zawodów. Był one połączone z czytaniem książeczek z serii MĄDRA MYSZ, co bardzo przypadło do gustu najmłodszym mieszkańcom gminy. Co czekało na milusińskich?