JUŻ W KIOSKU

Święty Mikołaj i morze radości

2022-12-06 16:00:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Wszystko dzięki Fundacji Zdążyć Przed Panem Bogiem, która przez wiele tygodni mobilizowała starachowickie serducha do dzielenia się dobrem. I udało się.Ogromna w tym zasługa dwójki niesamowitych ludzi - Aleksandry Krzos i Emila Krzemińskiego.

Zdjęcia: Aleksandra Krzos/ Fundacja Zdążyć Przed Bogiem

- Dzięki naszym i Waszym wytężonym staraniom Święty Mikołaj odwiedził Dom Pomocy Społecznej w Kałkowie-Godowie i wręczył jego mieszkańcom mnóstwo prezentów. Towarzyszące Mikołajowi Elfy wprawiły wszystkich w doskonały nastrój.  Łącznie 89 paczek. Każda taka sama, każda przygotowywana z miłością i ogromną ekscytacją. Dwie nieprzespane noce, pakowanie, szykowanie, liczenie, ale było warto. Jesteśmy szczęśliwi, ogromnie wzruszeni - napisała Aleksandra Krzos na fundacyjne stronie w mediach społecznościowych. 

Ale to przecież nie wszystko.

Mikołaja nie mogło także zabraknąć w Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej Dziennej Dla Dzieci w starachowickim szpitalu. Codziennie wyspecjalizowana kadra oddziału pracuje z dziećmi z różnymi schorzeniami, ażeby wspomóc ich rozwój. Rehabilitacja odbywa się na najwyższym poziomie, dlatego też prezenty wpisują się w profil oddziału. Święty Mikołaj z załogą miał nadzieję, że milusińscy będą zadowoleni.

My jesteśmy tego pewni.

Z wizyty Mikołaja ucieszyli się także mali pacjentów Oddziału Pediatrycznego starachowickiego szpitala.

- Bardzo ważne jest dla nas to, że możemy być w naszym rodzinnym mieście w szpitalu, zadbać o te cudne szkraby, ażeby czuły się dobrze pomimo tego, że ten dzień spędzają w szpitalu. Dla niektórych był to pierwszy MIKOŁAJ w życiu! i jak widać, były zadowolone. Dziękujemy pani dyrektor Milenie Witczak za współpracę przy całym przedsięwzięciu. Dziękujemy za pomoc Marcinowi Gołębiowskiemu, za szybkie działanie i zorganizowanie Mikołaja. Panu Adamowi ogromnie dziękujemy, że był dziś naszym Mikołajem, kiedy Emila zatrzymały inne obowiązki. Ależ się cieszymy, kiedy inni się uśmiechają! Dziś trzeba się wyspać, bo jutro działamy dalej - napisała Aleksandra Krzos.

Dla tej niesamowitej dziewczyny i przyjaciół Fundacji Zdążyć Przed Panem Bogiem ogromne gratulacje. Trzymamy kciuki, że Wam się chciało przez kolejne lata.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Tak oddaliśmy cześć Powstańcom Styczniowym

2023-01-27

Tak oddaliśmy cześć Powstańcom Styczniowym

Za nami 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego – największego w historii niepodległościowego zrywu, które rozpoczęło się w nocy z 22 na 23 stycznia 1863 roku. Było ono najdłużej trwającym zrywem niepodległościowym po rozbiorach Polski, nigdy bowiem nie porzuciliśmy marzeń o wolnej Polsce.
Zmiana godzin pracy miejskiej biblioteki

2023-01-26

Zmiana godzin pracy miejskiej biblioteki

Czas ferii to zmiany w godzinach pracy filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Sprawdźcie. 
Cudowny wieczór z Kiepurą

2023-01-26

Cudowny wieczór z Kiepurą

Hipnotyzujący głos, a oczy pełne ognia i bystre. Jan Kiepura, Polak, który miał świat u stóp, podobnie zresztą jak kobiety. To między jego piosenki zabrzmiały w szkolnej hali w Mircu. Koncert "Uśmiechnij się z Kiepurą" okazał się hitem, a gościem specjalnym był znakomity śpiewak Jacek Wójcicki. 
Wycieczka do Tyrolu

2023-01-25

Wycieczka do Tyrolu

Potężne szczyty, dzikie przełęcze i pierwotne krajobrazy parków. Tak, to Tyrol do którego w podróż zabrali jego miłośnicy Anna i Mariusz Śledziowscy – pasjonaci wycieczek górskich.
Przepisz mnie - zachęca Mały Książę

2023-01-25

Przepisz mnie - zachęca Mały Książę

Z okazji 80 - lecia pierwszego wydania „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, zorganizowano ogólnopolską akcję przepisywania książki. 
Żeglowanie jest koniecznością

2023-01-23

Żeglowanie jest koniecznością

Marzenia. Są tym, co pozwala naszej duszy latać. Są bogactwem. Muzyką, poezją  i barwą życia. Dzięki nim nie stoimy w miejscu. Z marzeń rodzą się baśnie, z baśni wielkie czyny, z nich zaś bohaterowie. A potem to już lądy nieznane, wiatr co po falach gna i daleka droga.
Marzy Ci się kariera aktorska?

2023-01-22

Marzy Ci się kariera aktorska?

Jest szansa się sprawdzić, wystarczy zgłosić się na casting. Zaprasza Muzeum Wsi Kieleckiej. 
Od lat walczy z podstępną chorobą

2023-01-21

Od lat walczy z podstępną chorobą

Stwardnienie rozsiane zabiera jej sprawność i  radość. To częste pobyty w szpitalach, terapie sterydami rehabilitacja i codzienne przyjmowanie dużej ilości lekarstw.  - Jeśli znasz mnie bliżej, wiesz, że walczę, że nie chcę siąść na wózek, że staram się, pomimo przeciwności i bólu, w miarę możliwości, żyć aktywnie, choć przychodzi mi to z coraz większym trudem - mówi Katarzyna Kotowska i prosi o pomoc w leczeniu oraz rehabilitacji. 

2023-01-20

"Słoneczko" gra z WOŚP

Ostatni obraz na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy namalowany. Tym razem za pędzle chwycili Małgorzata Zatorska i Marcin Gołębiowski. I sama jestem ciekawa co z tego wynikło, bo o ile Gosia ma artystyczne zapędy, to o wiceprezydencie wiemy tylko, że onegdaj - pod banderą Wagnera - piracka dusza się w nim obudziła
Pod hasłem nazistowskiej policji

2023-01-19

Pod hasłem nazistowskiej policji

Roli policji w nazistowskich Niemczech poświęcona jest nowa czasowa wystawa prezentowana w starachowickim Muzeum Przyrody i Techniki. To 9 tablic, które opisują m.in. rolę policji po przejęciu władzy przez Adolfa Hitlera w styczniu 1933 r., rozwój jej struktur, czy czołowe osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie policji w tamtym czasie. Mieszkańcy będą mogli ją oglądać do końca kwietnia.