JUŻ W KIOSKU

Świętowali Srebrne Wesele

2022-04-26 12:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Gmina Brody co roku organizuje gminne uroczystości Złotego Jubileuszu Par Małżeńskich. W tym roku, po raz pierwszy zorganizowane zostało 25-lecie ślubu. I tyle „srebrnych par” uczestniczyło w spotkaniu. Wśród nich byli także państwo Marzena i Jarosław Bernatowie. Wyśmienita kolacja z tańcami odbyła się w sobotę (23 kwietnia br.) w Ośrodku Wypoczynkowym „Oczko”.

fot. UG Brody

Marzena Bernat, jako wójt Gminy Brody wręczyła małżonkom pamiątkowe medale i dyplomy. Jak na prawdziwym weselu, był szampan i „sto lat”.

– Przez 25 lat wiele się zmieniło: świat, moda, przyzwyczajenia. Drodzy Jubilaci, najpiękniejsze jest to, że nie zmieniła się Wasza miłość do siebie – powiedziała pani wójt.

– Udowodniliście, że egzamin z wybaczania zdaliście na piątkę – dodał samorządowiec przewodniczący Rady Gminy w Brodach Janusz Adamus. Dziękując Marzenie Bernat za pomysł obchodów Srebrnego Wesela, wyraził nadzieję, że wpisze się ono na stałe do kalendarza imprez gminnych.

Najważniejszymi osobami na uroczystości były małżeństwa z 25-letnim stażem: Danuta i Tomasz Bartnik, Marzena i Jarosław Bernatowie, Monika i Szymon Bieleccy, Monika i Mariusz Kowalik, Ewa i Szczepan Kozieł, Justyna i Arkadiusz Dziuba, Zofia i Artur Gniza, Iwona i Tomasz Góreccy, Monika i Sylwester Kasperkiewicz, Ewelina i Sławomir Kanclerz, Wioletta i Jacek Majewscy, Justyna i Arkadiusz Mazurek, Magdalena i Mariusz Michta, Agnieszka i Mariusz Paruzel, Izabela i Damian Pikus, Katarzyna i Maciej Podzielni, Iwona i Robert Prokop, Dorota i Maciej Rybusińscy, Edyta i Marek Sarna, Joanna i Henryk Sieniek, Aneta i Zbigniew Stachuczy, Monika i Krzysztof Styczyńscy, Mariola i Marek Szast, Dorota i Krzysztof Walkiewicz, Jolanta i Wiesław Żelazowscy.

W spotkaniu uczestniczyli także radni: Tomasz Budzyń, Dariusz Łodej, Jerzy Banasik, Jadwiga Bonia, Angelika Boroń, Marek Michalczewski, Beata Szustak, Aneta Kutera, Marta Prokop – Zastępca Gminy Brody, Marcin Góźdź Sekretarz Gminy Brody oraz Łukasz Gołda – Dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach – współorganizator uroczystości. 

Po oficjalnych uroczystościach odbyła się zabawa weselna. Srebrnym weselnikom i zaproszonym gościom do tańca przygrywał zespół „Midnight”.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Spotkanie szkół o takich samych nazwach

2022-05-23

Spotkanie szkół o takich samych nazwach

Miniona środa (18 maja) była niezwykłym dniem dla Szkoły Podstawowej w Brodach. Z wizytą przybyła delegacja z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brodach w gminie Kalwaria Zebrzydowska (woj. małopolskie): dyrektor placówki Małgorzata Prażanowska oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami. Obecna była także wójt Gminy Brody Marzena Bernat, która życzyła dzieciom dużo radości.
Zwycięskie dziewczyny z gminy Brody

2022-05-20

Zwycięskie dziewczyny z gminy Brody

Gmina Brody Team, czyli piłkarski zespół dziewcząt, zwyciężył w wojewódzkim finale XXII edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii do 12 lat. Mecz odbył się w miniony poniedziałek (16 maja br.) w Nowinach. Młode zawodniczki pokazały hart ducha i w finale pokonały KSP Kielce z wynikiem 3:2. To nie koniec emocji. Przed dziewczynami występ w krajowym finale turnieju, który rozgrywany będzie już 14 czerwca br. na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.   
Uczcili Konstytucję

2022-05-10

Uczcili Konstytucję

Konstytucja 3 Maja stała się fundamentem tożsamości narodowej i walki o niepodległość dla kolejnych pokoleń Polaków, dla nas jest współcześnie symbolem wolności, suwerenności.
Gmina Brody zaprasza na Aktywną Niedzielę

2022-05-07

Gmina Brody zaprasza na Aktywną Niedzielę

Już w najbliższą niedzielę (8 maja), Gmina Brody i Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach zapraszają na "Aktywną Niedzielę". Impreza, która odbędzie się na terenie Centrum Turystycznego w Rudzie, startuje o godzinie 15:00. 
Rusza sezon w parku linowym nad Zalewem Brodzkim

2022-05-04

Rusza sezon w parku linowym nad Zalewem Brodzkim

Już w sobotę (7 maja) w Centrum Turystycznym w gminie Brody rozpocznie się sezon w parku linowym.
Będzie kolejny parking nad Zalewem Brodzkim

2022-04-22

Będzie kolejny parking nad Zalewem Brodzkim

Nad Zalewem Brodzkim wypoczywa coraz więcej osób, które nad wodę przyjeżdżają własnym transportem. By wyjść naprzeciw potrzebom turystów, wójt Gminy Brody Marzena Bernat w środę (20 kwietnia) podpisała umowę na budowę miejsc parkingowych przy tzw. „Oczku” od strony Krynek. 
Wielkie palmy i jarmark wielkanocny w Krynkach

2022-04-14

Wielkie palmy i jarmark wielkanocny w Krynkach

Jak co roku mieszkańcy gminy Brody przynieśli ogromne palmy do kościoła w Krynkach. Po dwóch latach obostrzeń z radością zaobserwowano tłumy wiernych. Natomiast przy budynku turystycznym, po raz pierwszy, zorganizowano kiermasz wielkanocny.
Stylowy węzeł turystyczny w Krynkach przekazany do użytku

2022-04-05

Stylowy węzeł turystyczny w Krynkach przekazany do użytku

W niedzielę (3 kwietnia) przekazano do użytku budynek węzła turystycznego w gminie Brody. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kościele parafialnym w Krynkach, celebrowaną przez Proboszcza kryneckiej parafii Ks. Kanonika Wojciecha Zdona. 
Świątecznie, kolorowo i wesoło

2022-04-04

Świątecznie, kolorowo i wesoło

Macie ochotę na coś pysznego? A może zamierzacie pięknie przyozdobić świąteczny stół? No to mamy coś dla Was - Pierwszy Jarmark Wielkanocny w Brodach.
Młodzi mistrzowie wiedzy pożarniczej w gminie Brody

2022-04-02

Młodzi mistrzowie wiedzy pożarniczej w gminie Brody

Rozległą wiedzą na tematy m.in. sprzętu gaśniczego, zasad przeciwpożarowych i służb pożarniczych wykazali się uczniowie dziewięciu szkół w gminie Brody. W czwartek (31 marca br.) w brodzkim urzędzie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.