Świetne starty i dużo medali

2023-04-25 18:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Młodzi sportowcy ze szkoły Akro Star do bardzo udanych mogą zaliczyć ostatnie starty w wysokiej rangi imprezach sportowych. Swoje medalowe dorobki akrobaci powiększyli m.in.: w Makowie Podhalańskim i Poznaniu.

W Turnieju pod Babią Górą uczestniczyło 250 zawodników z 12 klubów z całej Polski. Reprezentacja Akro Star liczyła 18 zawodników, którzy kilkanaście razy stawali na podium, nierzadko zajmując pierwsze miejsca, jak choćby Maja Piętak, która w kategorii wiekowej 10-12 lat. Trzecią lokatę wywalczyła Lena Głowacka, a poza podium znalazły się: Zuzanna Michalska i Hanna Dróżdż. W grupie 13-15 lat z kolei najlepsza była Zofia Materek, a czwarte miejsce zajęła Maja Mąkosa. Klasyfikacja prowadzona była także w kategoriach PRO według Polskiego Związku Gimnastycznego, w których Akro Star także miała swoich reprezentantów. W kategorii Pierwszy Krok Dziewcząt podium należało do naszych akrobatek. Pierwsza była Helena Kaczmarzyk, druga - Eliza Szyszka, a trzecia - Iga Gębska. Tuż poza podium znalazła się Zuzanna Maj, a w pierwszej dziesiątce zmieściła się także Joanna Piętak. Podobnie było w Klasie Młodzieżowej Dziewcząt, gdzie bezkonkurencyjna okazała się Anna Kaczmarzyk, tuż za nią uplasowała się Maja Nurkowska, a trzecie miejsce zajęła Amelia Sekuła. Klasa III dziewcząt to z kolei drugie miejsce dla Gabrieli Długosz i trzecie dla Aleksandry Pokrywki. W reprezentacji Akro Star znaleźli się także chłopcy, którzy zaliczyli bardzo udane starty. Wojciech Saramak zajął pierwszą lokatę w kat. Pierwszy Krok Chłopców, a Dawid Venter - w Klasie Młodzieżowej Chłopców. Ze swoich podopiecznych dumni byli trenerzy: Anna Chruścielewska, Valentyn Harkavyi i Anton Novikov, którzy pogratulowali wszystkim uczestnikom i podziękowali rodzicom za wsparcie oraz organizatorom za zaproszenie.

Puchar Polski w Poznaniu

Pięć zawodniczek reprezentowało Akro Star podczas Pucharu Polski Juniora Młodszego w Skokach na trampolinie w Skokach na ścieżce i PMT - czyli jednej z najważniejszych akrobatycznych imprez roku. Ogromny sukces odniosła Anna Kaczmarzyk, która w Klasie Młodzieżowej dziewcząt zdobyła pierwsze miejsce.

-  To był ważny dla tej zawodniczki start z uwagi na to, że jest to jej powrót do rywalizacji po długiej przerwie. Ania wraca z tarczą - zwróciła uwagę A. Chruścielewska.

W tej kategorii do półfinałów zakwalifikowały się także: Maja Nurkowska i Amelia Sekuła, które zajęły odpowiednio szóste i czwarte miejsce.

-  To ważne doświadczenie, które te młode jeszcze zawodniczki zbierają na imprezach centralnych Polskiego Związku Gimnastycznego. W tej klasie sportowej startowały 22 zawodniczki z najlepszych klubów z Polski - podkreśliła trenerka Anna.

Świetnie spisały się także: Gabriela Długosz i Aleksandra Pokrywka, które zajęły odpowiednio drugą i trzecią lokatę.

- Gratulacje dla zawodniczek, rodziców i trenerów Dziękujemy organizatorom, sędziom, obsłudze zawodów, gratulujemy wszystkim konkurentom i ich trenerom za rywalizację na najwyższym poziomie - podsumowała społeczność Akro Star.

Gratulujemy!

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Adrian Gunia lepszy od rywala!

2024-04-07

W miniony piątek w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się długo wyczekiwana przez sportowców jak i kibiców sportów walki gala One Punch, podczas której Adrian Gunia walczył z Brazylijczykiem Rafaelem Apocalipse. Według sędziów Gunia zwyciężył na punkty.
Udane starty w mistrzostwach Starachowic

2024-04-07

Zawodnicy Juventy Cerrad Starachowice zaliczyli bardzo udane występy podczas Mistrzostw Starachowic w Biegach Przełajowych, jakie odbyły się w miniony weekend.
Adrian Gunia wygrywa w Tczewie!

2024-03-17

Z Czechem Erikiem Breita mierzył się podczas gali Revolta 5 w Tczewie wychowanek KS Dragon Starachowice Adrian Gunia. Panowie rywalizowali w formule muay thai, Gunia wygrał "na punkty".
Natalia jedzie na mistrzostwa, FOXIKI z Grad Prix

2024-03-18

Grand Prix w II Turnieju Tańca o Puchar Burmistrza Iłży 2024, kwalifikacje na Mistrzostwa Europy i Świata oraz kilkanaście medali - to bilans ostatnich występów tancerzy z ST FOX. Mimo wielu sukcesów nie spoczywają na laurach i wciąż pracują na kolejne.
Trzy punkty dla Staru

2024-03-17

Zespół Czarnych Połaniec był przeciwnikiem Staru Starachowice w meczu 21. kolejki 3 ligi gr. 4, jaki obie drużyny rozegrały w minioną sobotę (16. bm.) w Ożarowie.
Wywalczyli kwalifikacje na Mistrzostwa Europy!

2024-03-10

Zawodnicy Senshi Starachowickiego Klubu Karate Kyokushin, podczas turnieju w Kaliszu wywalczyli kwalifikacje do ME, które odbędą się w maju br. w Hiszpanii.
Zagrają dla Marysi i Adasia

2024-03-14

Już 23. marca br. w Miejskiej Hali Sportowej w Starachowicach dwanaście drużyn spotka się na siatkarskich parkietach, by pomóc Marysi i Adasiowi - dzielnym małym wojownikom, walczącym o powrót do zdrowia i sprawności.
Zwycięstwo w ogólnopolskim turnieju

2024-03-11

Świetnie rozpoczął się marzec dla Mariana Moconia, który na początku miesiąca wygrał Ogólnopolski Turniej Seniorów i Amatorów w kat. 70 plus, jaki odbył się w Stalowej Woli.
Udany rewanż Siarki

2024-03-10

Siarka Tarnobrzeg była przeciwnikiem Staru Starachowice w meczu 20. kolejki III ligi gr. 4. Niestety, Zielono-Czarni przegrali spotkanie i trzy punkty zostały u gospodarzy, którzy wyrównali ze starachowiczanami rachunki za wynik w rundzie jesiennej.
Pierwsze starty po feryjnej przerwie

2024-03-05

Po feryjnej przerwie w startach młodzi zawodnicy Akro Star udali się do miejscowości Klucze, gdzie z powodzeniem wystartowali w turnieju Korona Cup. Przywieźli mnóstwo medali, a najmłodsi "zaliczali" udane debiuty.