JUŻ W KIOSKU

Sukces filatelistów

2022-07-04 12:30:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Kilka dni temu w krainie tysiąca jezior odbył się 60. Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Filatelistyczny - pod hasłem ,, Iława w krainie Warmii i Mazur”.  Po pięknym wojewódzkim sukcesie członków Koła Filatelistycznego ,,Klaserek Ali” przyszła kolej na konkurs ogólnopolski. W tym zaszczytnym gronie elity filatelistycznej znaleźli się dwaj bracia, którzy z dużym sukcesem reprezentowali województwo świętokrzyskie i powiat starachowicki. 

Zdjęcie nadesłąne przez Alicję Bonio

Bardzo ładnie zaprezentował się Daniel Myszka, uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej im. K. Kupczyka w Tychowie Starym, który w grupie klas VI - VIII zdobył III miejsce w kraju. W starszej grupie – szkoła średnia, wyróżnienie zdobył Wiktor Myszka z klasy II (uczeń TOC, kierunek technik mechatronik Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach).

Konkurs przeprowadzany był w formie testu wiedzy tematycznej (test wyboru), testu wiedzy filatelistycznej (test wyboru), praktycznej umiejętności pracy z katalogiem znaczków (test uzupełniający) oraz projektu znaczka pocztowego. W części dotyczącej tematu konkursu wykorzystano polskie znaczki pocztowe, wybrane walory z innych krajów związanych z tematem oraz wytypowanych znaczków, datowników, całostek i innych walorów filatelistycznych przygotowanych przez Główną Komisję ds. Filatelistyki Młodzieżowej ZG PZF.

W związku z tematem konkursu uczestników konkursu obowiązywała znajomość w/w walorów i tematyki związanej z Warmią i Mazurami.

Po przeliczeniu punktów najlepsi z poszczególnych grup wiekowych (pięć osób z każdej grupy) przeszli do ścisłego finału.

Uczniowie odpowiadali ustnie na pytania pod czujnym okiem sędziów. Należy podkreślić, że nie ma równoległych miejsc. Sędziowie dotąd zadają pytania, aż kolejny uczestnik pomyli się.

Daniel ostatecznie znalazł się na trzecim miejscu w kraju. To bardzo trudny konkurs, wymagający od uczestników wielu tygodni nauki.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Na trzecim miejscu w województwie

2022-11-27

Na trzecim miejscu w województwie

Zespół Szkół Zawodowych ma wielkie powody do zadowolenia, szkolna drużyna wywalczyła brązowy medal na wojewódzkich finałach w piłce koszykowej 3x3. Te odbyły się w środę, 16 listopada.
Uczniowie dla Ojczyzny

2022-11-26

Uczniowie dla Ojczyzny

Uczniowie Technikum nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego wzięli udział w szkoleniu z zakresu bezpieczeństwa publicznego i osobistego. Przedsięwzięcie przeznaczone było dla uczniów świętokrzyskich placówek oświatowych. Organizatorzy to Stowarzyszenie Aktywności Zawodowej " PASSA " w Kielcach, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach, Świętokrzyska Policja, Komenda Wojewódzka PSP w Kielcach. Współfinansowanie zapewnia Ministerstwo Obrony Narodowej.
Otrzymali stypendia prezesa Rady Ministrów

2022-11-26

Otrzymali stypendia prezesa Rady Ministrów

Stypendium Prezesa Rady Ministrów może być przyznane uczniowi szkoły kształcącej w formie dziennej, która umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Przyznaje się je uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki. Stypendystkami ze Starachowic okazały się uczennice Zespołu Szkół Zawodowych nr 2.
Za mundurem WSZYSCY sznurem

2022-11-22

Za mundurem WSZYSCY sznurem

Klasy mundurowe to przepustka do służby wojskowej, ale także do pracy w innych jednostkach mundurowych. Nie sposób nie wspomnieć, że cieszą się one ogromnym powodzeniem, młodzież zdobywa umiejętności z zakresu strzelectwa, samoobrony, technik interwencji, pierwszej pomocy. Uczy się survivalu biorąc udział w obozach szkoleniowo-sprawnościowych i sportowych.
Cyklicznie oddają krew

2022-11-23

Cyklicznie oddają krew

Od 2003 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach działa Szkolny Klub Honorowego Dawcy Krwi. Jego szeregi zasila ponad 70 uczniów, a pieczę nad tą honorową gromadką sprawują Magdalena Półtorak, Elżbieta Winiarska i Beata Grad. Szkolny klub wielokrotnie był nagradzany w Turnieju „Młoda Krew ratuje życie” organizowanym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Świętokrzyski Oddział Okręgowy PCK w Kielcach.
Wykusowe wilki z nagrodą

2022-11-19

Wykusowe wilki z nagrodą

Śladami bohaterów AK to ogólnopolski konkurs historyczny, w którym udział bierze młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. To podróż śladami osób, które w czasie II wojny światowej w lokalnych społecznościach włączały się w działanie ruchu oporu wobec okupantów. Dzięki temu młodzi ludzie poznają historię ruchu oporu z ich najbliższej okolicy – szukają ich w opowieściach swoich bliskich, lokalnych muzeach, archiwach społecznych czy bibliotekach.
Przerwa na czytanie

2022-11-19

Przerwa na czytanie

Szkoła Podstawowa nr 9 po raz kolejny uczestniczyła w akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Akcja odbywa się pod hasłem "Przerwa na czytanie". Wydarzenie o międzynarodowym zasięgu po raz szósty odbyło się w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych i kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.
Młodzi patrioci

2022-11-16

Młodzi patrioci

Przedszkole Miejskie nr 10 Niezapominajka dołączyła do ogólnopolskiej akcji wspólnego odśpiewania hymnu.
Młodzież o wielkich sercach

2022-11-10

Młodzież o wielkich sercach

Nie trzeba przypominać, że młodzież Ośrodka Szkolno Wychowawczego OHP w Starachowic ma ogromne serca, wielokrotnie angażują się w akcje pomocowe pokazując, że są wrażliwi na krzywdę.
Ogólnopolski Tydzień Kariery

2022-11-09

Ogólnopolski Tydzień Kariery

W tym roku przebiegała pod hasłem „Złap za stery do swojej kariery”.