JUŻ W KIOSKU

Stylowy węzeł turystyczny w Krynkach przekazany do użytku

2022-04-05 11:56:09

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W niedzielę (3 kwietnia) przekazano do użytku budynek węzła turystycznego w gminie Brody. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kościele parafialnym w Krynkach, celebrowaną przez Proboszcza kryneckiej parafii Ks. Kanonika Wojciecha Zdona. 

Po mszy wszyscy udali się do pobliskiego, nowego obiektu turystycznego na część oficjalną. Głos zabrali: Ksiądz Proboszcz Wojciech Zdon, Wójt Gminy Brody Marzena Bernat, Poseł na Sejm RP Agata Wojtyszek i Przewodniczący Rady Gminy w Brodach Janusz Adamus. Ksiądz Proboszcz, jako gospodarz terenu parafialnego, na którym znajduje się węzeł turystyczny, powitał wszystkich przybyłych, zaprosił do wspólnej modlitwy, a po modlitwie dokonał poświęcenia budynku. 

Wójt Gminy Brody Marzena Bernat stwierdziła, że węzeł turystyczny jest bardzo potrzebny mieszkańcom i osobom odwiedzających naszą gminę. Pani Wójt podziękowała Pani Poseł Agacie Wojtyszek za obecność i stałą dużą pomoc przy realizacji gminnych inwestycji. Mieszkańcom podziękowała za liczne przybycie, Radzie Gminy za dobrą współpracę - między innymi - podczas inwestycji związanych z kościołem w Krynkach, a Księdzu Proboszczowi za współdziałanie w ich urzeczywistnieniu. Słowa uznania skierowała także do Kierownika Referatu Inwestycyjnego UG Brody Jacka Wójcika. 

Pani Poseł Agata Wojtyszek wyraziła duże zadowolenie z tego, że od wielu lat może się przyczyniać do realizacji wielu ważnych inwestycji w Gminie Brody, w tym także tych upiększających barokowy kościół w Krynkach oraz związany z nim teren.

Natomiast, Przewodniczący Rady Gminy w Brodach Janusz Adamus stwierdził, że budowa węzła jest przykładem bardzo dobrej współpracy Pani Wójt oraz Księdza Proboszcza, a także pomocy udzielanej przez Panią Poseł. Podziękował Radzie Sołeckiej Krynek poprzedniej kadencji za sfinansowanie projektu budynku oraz tym, którzy przyczynili się do jego powstania - w tym Księdzu Proboszczowi, który czuwał, aby obiekt wpisywał się w całokształt zabytkowego kompleksu parafii. 

W podziękowaniu za wspieranie inwestycji w naszej gminie Pani Poseł Agata Wojtyszek otrzymała od Pani Wójt Marzeny Bernat i Przewodniczącego Rady Gminy Janusza Adamusa kosz kwiatów. W dalszej części przecięto wstęgę. Dokonali tego Pani Poseł Agata Wojtyszek, Pani Wójt Marzena Bernat, Przewodniczący Rady Gminy Janusz Adamus, Ksiądz Proboszcz Wojciech Zdon, Kierownik Referatu Inwestycyjnego UG Brody Jacek Wójcik oraz najstarszy obecny na uroczystości mieszkaniec Krynek i najmłodsza mieszkanka. 

Później zwiedzano piękny, nakryty czterospadowym dachem z gontem budynek, nawiązujący do zabytkowej stylistyki otoczenia. Węzeł turystyczny ma powierzchnię około 75 m2. Posiada dużą salę i nowoczesne sanitariaty. Będzie ważnym, całorocznym zapleczem wspierającym ruch turystyczny w Gminie Brody.

Szczegółową fotorelacją z wydarzenia na stronie internetowej Gminy Brody http://www.brody.info.pl i na profilu FB Gminy Brody https://www.facebook.com/gmina.brody

/informacja prasowa: UG Brody/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Placówki oświatowe w Krynkach i Lipiu zyskają nowy wygląd

2022-07-01

Placówki oświatowe w Krynkach i Lipiu zyskają nowy wygląd

Wójt Gminy Brody Marzena Bernat we wtorek (28 czerwca) podpisała umowę na wykonanie termomodernizacji budynków Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krynkach oraz Szkoły Podstawowej w Lipiu. Na ten cel, gmina Brody otrzymała 90% dofinansowanie z programu „Polski Ład" w wysokości około 2,5 mln zł.
Plenerowe pożegnanie 8 klas w gminie Brody

2022-06-21

Plenerowe pożegnanie 8 klas w gminie Brody

Na terenie Centrum Turystycznym nad Zalewem Brodzkim, w środę (15 czerwca)  odbyło się pożegnalne spotkanie uczniów klas ósmych. Inicjatorką wydarzenia, na które przybyli ósmoklasiści ze wszystkich szkół z terenu Gminy Brody wraz ze swoimi nauczycielami i dyrektorami, była wójt Marzena Bernat. Uczestniczyła w nim również Dorota Grudnicka-Glina, dyrektor Centrum Usług Wspólnych. 
Radosny Dzień Dziecka nad Zalewem Brodzkim

2022-06-12

Radosny Dzień Dziecka nad Zalewem Brodzkim

W niedzielę (5 czerwca), przy pięknej słonecznej pogodzie, w Centrum Turystycznym nad Zalewem Brodzkim odbył się Gminny Dzień Dziecka. Organizatorami było Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach wraz ze Stowarzyszeniem Profilaktyczno - Społecznym AZYL. Patronat sprawowała wójt Gminy Brody Marzena Bernat, która wraz z przewodniczącym Rady Gminy Januszem Adamusem oraz radnymi kibicowała dzieciom i ich rodzicom w grach i zabawach. Rolę konferansjera pełnił dyrektor CKiR Łukasz Gołda.
Anna Tomczyk nową radną

2022-06-08

Anna Tomczyk nową radną

Anna Tomczyk z Młynka podczas sesji Rady Gminy, która odbyła się 27 maja br., złożyła ślubowanie i objęła funkcję radnej z okręgu wyborczego, do którego należy wieś Młynek z wyjątkiem ul. Działki.
Wszyscy radni za Wójtem Gminy Brody

2022-06-06

Wszyscy radni za Wójtem Gminy Brody

Podczas sesji Rady Gminy, która odbyła się 27 maja br., Rada Gminy w Brodach jednogłośnie poparła działalność Wójta Gminy Brody Marzeny Bernat w 2021 roku. Radni przyznali wotum zaufania i udzielili absolutorium.
Dzień Mamy i Taty w Adamowie

2022-06-07

Dzień Mamy i Taty w Adamowie

W Szkole Podstawowej w Adamowie Dzień Mamy i Taty tradycyjnie został połączony w jedną uroczystość i 30 maja do szkoły licznie przybyli rodzice uczniów przedszkola oraz klas 0 - III.
Gmina Brody wyróżniona za innowacyjność

2022-05-27

Gmina Brody wyróżniona za innowacyjność

W czwartek (26 maja) wójt gminy Brody Marzena Bernat odebrała w Ministerstwie Rozwoju i Technologii wyróżnienie w konkursie Innowacyjny Samorząd. Doceniono elektroniczną Kartę Mieszkańca Gminy Brody, która wprowadzona została właśnie z inicjatywy pani wójt.
Spotkanie szkół o takich samych nazwach

2022-05-23

Spotkanie szkół o takich samych nazwach

Miniona środa (18 maja) była niezwykłym dniem dla Szkoły Podstawowej w Brodach. Z wizytą przybyła delegacja z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brodach w gminie Kalwaria Zebrzydowska (woj. małopolskie): dyrektor placówki Małgorzata Prażanowska oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami. Obecna była także wójt Gminy Brody Marzena Bernat, która życzyła dzieciom dużo radości.
Zwycięskie dziewczyny z gminy Brody

2022-05-20

Zwycięskie dziewczyny z gminy Brody

Gmina Brody Team, czyli piłkarski zespół dziewcząt, zwyciężył w wojewódzkim finale XXII edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii do 12 lat. Mecz odbył się w miniony poniedziałek (16 maja br.) w Nowinach. Młode zawodniczki pokazały hart ducha i w finale pokonały KSP Kielce z wynikiem 3:2. To nie koniec emocji. Przed dziewczynami występ w krajowym finale turnieju, który rozgrywany będzie już 14 czerwca br. na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.   
Uczcili Konstytucję

2022-05-10

Uczcili Konstytucję

Konstytucja 3 Maja stała się fundamentem tożsamości narodowej i walki o niepodległość dla kolejnych pokoleń Polaków, dla nas jest współcześnie symbolem wolności, suwerenności.