JUŻ W KIOSKU

Stylowy węzeł turystyczny w Krynkach przekazany do użytku

2022-04-05 11:56:09

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W niedzielę (3 kwietnia) przekazano do użytku budynek węzła turystycznego w gminie Brody. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kościele parafialnym w Krynkach, celebrowaną przez Proboszcza kryneckiej parafii Ks. Kanonika Wojciecha Zdona. 

Po mszy wszyscy udali się do pobliskiego, nowego obiektu turystycznego na część oficjalną. Głos zabrali: Ksiądz Proboszcz Wojciech Zdon, Wójt Gminy Brody Marzena Bernat, Poseł na Sejm RP Agata Wojtyszek i Przewodniczący Rady Gminy w Brodach Janusz Adamus. Ksiądz Proboszcz, jako gospodarz terenu parafialnego, na którym znajduje się węzeł turystyczny, powitał wszystkich przybyłych, zaprosił do wspólnej modlitwy, a po modlitwie dokonał poświęcenia budynku. 

Wójt Gminy Brody Marzena Bernat stwierdziła, że węzeł turystyczny jest bardzo potrzebny mieszkańcom i osobom odwiedzających naszą gminę. Pani Wójt podziękowała Pani Poseł Agacie Wojtyszek za obecność i stałą dużą pomoc przy realizacji gminnych inwestycji. Mieszkańcom podziękowała za liczne przybycie, Radzie Gminy za dobrą współpracę - między innymi - podczas inwestycji związanych z kościołem w Krynkach, a Księdzu Proboszczowi za współdziałanie w ich urzeczywistnieniu. Słowa uznania skierowała także do Kierownika Referatu Inwestycyjnego UG Brody Jacka Wójcika. 

Pani Poseł Agata Wojtyszek wyraziła duże zadowolenie z tego, że od wielu lat może się przyczyniać do realizacji wielu ważnych inwestycji w Gminie Brody, w tym także tych upiększających barokowy kościół w Krynkach oraz związany z nim teren.

Natomiast, Przewodniczący Rady Gminy w Brodach Janusz Adamus stwierdził, że budowa węzła jest przykładem bardzo dobrej współpracy Pani Wójt oraz Księdza Proboszcza, a także pomocy udzielanej przez Panią Poseł. Podziękował Radzie Sołeckiej Krynek poprzedniej kadencji za sfinansowanie projektu budynku oraz tym, którzy przyczynili się do jego powstania - w tym Księdzu Proboszczowi, który czuwał, aby obiekt wpisywał się w całokształt zabytkowego kompleksu parafii. 

W podziękowaniu za wspieranie inwestycji w naszej gminie Pani Poseł Agata Wojtyszek otrzymała od Pani Wójt Marzeny Bernat i Przewodniczącego Rady Gminy Janusza Adamusa kosz kwiatów. W dalszej części przecięto wstęgę. Dokonali tego Pani Poseł Agata Wojtyszek, Pani Wójt Marzena Bernat, Przewodniczący Rady Gminy Janusz Adamus, Ksiądz Proboszcz Wojciech Zdon, Kierownik Referatu Inwestycyjnego UG Brody Jacek Wójcik oraz najstarszy obecny na uroczystości mieszkaniec Krynek i najmłodsza mieszkanka. 

Później zwiedzano piękny, nakryty czterospadowym dachem z gontem budynek, nawiązujący do zabytkowej stylistyki otoczenia. Węzeł turystyczny ma powierzchnię około 75 m2. Posiada dużą salę i nowoczesne sanitariaty. Będzie ważnym, całorocznym zapleczem wspierającym ruch turystyczny w Gminie Brody.

Szczegółową fotorelacją z wydarzenia na stronie internetowej Gminy Brody http://www.brody.info.pl i na profilu FB Gminy Brody https://www.facebook.com/gmina.brody

/informacja prasowa: UG Brody/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości

2022-11-15

Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Gmina Brody, w piątek (11 listopada br.), świętowała 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Była to kontynuacja tradycyjnych obchodów Gminnego Dnia Niepodległości po przerwie spowodowanej pandemią.
Powędrowali w Góry świętokrzyskie

2022-11-12

Powędrowali w Góry świętokrzyskie

Pierwsza sobota listopada nie zachęcała do wychodzenia z domu, chmurzyło się, mżyło, aż w końcu się rozpadało. Nie powstrzymało to jednak Stowarzyszenia Profilaktyczno - Społecznego AZYL z Gminy Brody, które właśnie tego dnia postanowiło odkrywać uroki Ziemi Świętokrzyskiej.
Adamów pamięta

2022-11-11

Adamów pamięta

Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy i wspomnień o tych, którzy odeszli. W tym dniu odwiedzamy cmentarze i zapalamy znicze na grobach naszych bliskich, warto jednak dodać, że Święto Zmarłych to również pamięć o tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny. Dbałość o samotne groby żołnierskie bohaterów, którzy oddali swoje życie za wolność i niepodległość naszego kraju to obowiązek.
Święto sportu przedszkolaków

2022-11-06

Święto sportu przedszkolaków

W hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krynkach, w ostatni piątek (4 listopada) odbyły się gminne eliminacje II Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka. To był czas nie tylko rywalizacji, ale i radości oraz wspólnego kibicowania. Maluchom nagrody wręczały sama wójt gminy Brody, Marzena Bernat.
Wóz strażacki dla OSP w Brodach

2022-10-30

Wóz strażacki dla OSP w Brodach

Dzięki zaangażowaniu Wójta Gminy Brody Marzeny Bernat, Ochotnicza Straż Pożarna w Brodach otrzymała średni samochód ratowniczo-gaśniczy od Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Przekazanie wozu miało miejsce w piątek, 21 października br.
Wojennym szlakiem

2022-10-22

Wojennym szlakiem

Gmina Brody, lasy, dym partyzanckich ognisk, pieśń przeszłości i szept historii - tak można podsumować rajd młodzieży klas mundurowych starachowickiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Jednym z organizatorów tego wydarzenia był Grzegorz Bernaciak - wielki miłośników historii, militariów i regionalista.
Lubienia - Dzień Nauczyciela z Panią Poseł

2022-10-18

Lubienia - Dzień Nauczyciela z Panią Poseł

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej miały bogatą oprawę. Głównym gościem uroczystości była Agata Wojtyszek – Poseł na Sejm RP. Tegoroczne obchody odbyły się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lubieni.
Dzień Języków w Lipiu

2022-10-15

Dzień Języków w Lipiu

Szkoła Podstawowa w Lipiu co roku specjalnie się przygotowuje do obchodów Dnia Języków, sądzić można, że sami tam poligloci. 
A w gminie Brody...

2022-10-09

A w gminie Brody...

Pożegnali lato na rok, a jesień przywitano pieczonym ziemniaczkiem.
Świętowali w piżamkach i jedli jabłuszka

2022-09-28

Świętowali w piżamkach i jedli jabłuszka

Jaka powinna być szkoła? Przede wszystkim pełna empatii i taka jest właśnie placówka w Adamowie, 23 września tamtejsza Publiczna Szkoła Podstawowa zaprosiła swoich uczniów na Dzień Piżamy i Święto Jabłka.