JUŻ W KIOSKU

Strefa płatnego parkowania – Urząd Miejski zaprasza po odbiór identyfikatorów

2020-12-03 12:58:06

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W związku z planowanym uruchomieniem od 1 stycznia 2021 r. strefy płatnego parkowania w Starachowicach, obejmującej swoim zasięgiem ulice: 1 Maja, Zakładową, Robotniczą oraz Widok, informujemy mieszkańców tych ulic o możliwości uzyskania identyfikatora, uprawniającego do bezpłatnego parkowania pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony.
W celu uzyskania identyfikatora uprawniającego do parkowania na terenie tej strefy, należy złożyć uzupełniony i podpisany wniosek do Urzędu Miejskiego w Starachowicach oraz wnieść opłatę za wydanie identyfikatora w wysokości 25,00 zł na konto: PKO BP SA 27 1020 2629 0000 9702 0362 0044. W tytule przelewu prosimy wpisać: opłata za wydanie identyfikatora mieszkańca SPP. Aby uzyskać identyfikator mieszkańca osoba musi być zameldowana na pobyt stały lub czasowy na terenie strefy płatnego parkowania. Składając wniosek należy okazać do wglądu: a) dowód osobisty, b) dowód rejestracyjny potwierdzający własność pojazdu samochodowego, na który ma być wydany identyfikator, lub w przypadku braku własności pojazdu samochodowego dokument potwierdzający prawo do użytkowania pojazdu. Zapraszamy Państwa od 1 grudnia 2020 r. do składania wniosków i odbioru identyfikatorów w Urzędzie Miejskim w Starachowicach przy ul. Radomskiej 45 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30. W grudniu wnioski będą przyjmowane w godzinach 7:30 – 18:00. Stanowisko do składania wniosków zostanie uruchomione w Biurze Obsługi Mieszkańców, pok. nr 1 stanowisko nr 4. /Informator Miejski/
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Zaproszenie na podsumowanie trzech lat II kadencji Prezydenta Miasta Starachowice

2021-10-18

Zaproszenie na podsumowanie trzech lat II kadencji Prezydenta Miasta Starachowice

Już w najbliższy czwartek (21 października), prezydent Starachowic Marek Materek, podsumuje trzy lata swojej drugiej kadencji na stanowisku włodarza miasta.. 
III Forum Gospodarcze w Starachowicach

2021-10-17

III Forum Gospodarcze w Starachowicach

O nowej perspektywie finansowej na lata 2021-2027, podczas III Forum Gospodarczego w Starachowicach, rozmawiali w czwartek (14 października br.) przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, biznesu, administracji rządowej, organizacji pozarządowych i instytucji finansujących.
I Kongres Centrów Usług Społecznych w Starachowicach

2021-10-10

I Kongres Centrów Usług Społecznych w Starachowicach

W dniach 5-6 października w Starachowicach odbywał się I Kongres Centrów Usług Społecznych. Goście z całego kraju uczestniczyli w wykładach i debatach dotyczących usług społecznych. Inicjatorem wydarzenia był Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek. W wydarzeniu udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, przedstawiciele Urzędów Marszałkowskich i Wojewódzkich, dyrektorzy i pracownicy Centrów Usług Społecznych oraz Ośrodków Pomocy Społecznej.
Międzynarodowe spotkanie z uczniami klasy dwujęzycznej

2021-10-08

Międzynarodowe spotkanie z uczniami klasy dwujęzycznej

Szkoła Podstawowa nr 11 im. mjr. Jana Piwnika "Ponurego" w Starachowicach, dzięki współczesnej technologii, gościła specjalnego gościa.
Europejski Klub Starachowice

2021-10-06

Europejski Klub Starachowice

Pięciu młodych, aktywnych liderów ze Starachowic i okolic założyło ,,Europejski Klub Starachowice''. Wszystko to za sprawą Europejskiej Akademii Młodych Liderów, która w dniach od 30 września do 3 października odbywała się w Klasztorze na Karczówce w Kielcach. Wydarzenie wspiera europoseł Adam Jarubas. 
Setny jubileusz urodzin Pani Anny Rędziak

2021-10-06

Setny jubileusz urodzin Pani Anny Rędziak

Piękny, setny jubileusz urodzin obchodziła pani Anna Rędziak ze Starachowic. Jubilatkę, z koszem słodkości, odwiedził Prezydent Miasta Marek Materek, który złożył na ręce pani Anny gratulacje i wyrazy najwyższego szacunku.
Stanowisko Urzędu Miejskiego w Starachowicach w sprawie wydatków na artykuły spożywcze w latach 2015-2020

2021-10-01

Stanowisko Urzędu Miejskiego w Starachowicach w sprawie wydatków na artykuły spożywcze w latach 2015-2020

Gmina Starachowice jako jedna z nielicznych gmin w Polsce, od kilku lat w ramach polityki otwartości publikuje na stronie internetowej: starachowice.eu wszystkie faktury pokazując na co wydatkowane są pieniądze z budżetu gminy. Każdy z mieszkańców na bieżąco może przeglądać wydatki miasta.
Kolonia robotnicza – serce starachowickiej rewitalizacji

2021-10-01

Kolonia robotnicza – serce starachowickiej rewitalizacji

Prezydent Miasta Marek Materek, na kolejny wspólny spacer zaprosił mieszkańców do serca starachowickiej rewitalizacji, którym jest teren dawnej kolonii robotniczej, na osiedlu Wzgórze. - Od tego osiedla rozpoczęła się rewitalizacja, ale wokół osiedla Wzgórze mamy mnóstwo terenów, które na naszych oczach będą się zmieniały w kolejnych latach – zapowiada prezydent.
Przeżyli ze sobą pół wieku

2021-09-30

Przeżyli ze sobą pół wieku

Trzy pary małżeńskie ze Starachowic świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Medale przyznane za długoletnie pożycie małżeńskie wręczył jubilatom Prezydent Miasta Marek Materek podczas kameralnego spotkania zorganizowanego w Urzędzie Stanu Cywilnego.