JUŻ W KIOSKU

Stracił ponad... 230 tysięcy!

2022-04-13 12:44:11

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Pomimo ostrzeżeń i dziesiątek artykułów, które pojawiają się w mediach i nagłaśniają sprawę oszustw, kolejna osoba straciła dorobek swojego życia. Tym razem ofiarą naciągacza, padł 72-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego.

fot. pixabay.com

- We wtorek (12 kwietnia) przed południem, do 72-letnigo mieszkańca powiatu starachowickiego zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Rozmówca poinformował mężczyznę, że rozpracowuje grupę oszustów internetowych, którzy mają zamiar zaatakować jego konto bankowe - informuje oficer prasowy KPP w Starachowicach, mł. asp. Paweł Kusiak. - Oszust poinstruował mężczyznę, żeby wykonał dwa przelewy na wskazane przez niego konta. 72-latek w banku przelał łącznie ponad 230 tysięcy złotych. O fakcie, że padł ofiarą oszusta, zorientował się, gdy o całej sytuacji opowiedział swojej znajomej, która uświadomiła mu, że miał do czynienia z fałszywym policjantem.

Jak dodaje rzecznik starachowickich policjantów, aby nie stać się ofiarą oszustwa, należy przestrzegać następujących zasad: zachować szczególną ostrożność w kontaktach z obcymi; nie udzielać przez telefon żadnych informacji dotyczących danych osobowych, numerów, kont bankowych, haseł do nich oraz stanu majątkowego; nie podejmować pochopnych działań; dać sobie czas do namysłu; nigdy nie przekazywać pieniędzy obcym osobom; nie ufać osobom, które przez telefon podają się za krewnych; w przypadku osób podających się za przedstawicieli instytucji zawsze żądać legitymacji lub identyfikatora; a w razie podejrzeń o złe zamiary należy niezwłocznie powiadomić P O L I C J Ę pod numerem 112, która sprawdzi każdy takie zgłoszenie.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Nieletni z narkotykami

2023-12-06

Nieletni z narkotykami

Policjanci z Wydziału Kryminalnego starachowickiej jednostki podczas wtorkowego (5 grudnia br.) legitymowania nieletniego, ujawnili i zabezpieczyli przy nim narkotyki. Nastolatek za popełniony czyn karalny będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.
Mundurowi uczcili pamięć zmarłych policjantów

2023-12-05

Mundurowi uczcili pamięć zmarłych policjantów

Policyjne i strażackie syreny zawyły we wtorek (5 grudnia br.) o godzinie 17.00. W ten sposób, służby mundurowe z całego kraju, w tym województwa świętokrzyskiego oddały część policjantom z Wrocławia, którzy zmarli w wyniku obrażeń, doznanych podczas pełnienia służby. Funkcjonariusze zostali postrzeleni w piątek (1 grudnia br.).
Wypadkowa sobota na drogach

2023-12-02

Wypadkowa sobota na drogach

Intensywne opady śniegu, które w naszym regionie pojawiły się już w piątek (1 grudnia br.), szczególnie dały się odczuć kierowcom w sobotę (2 grudnia br.). Świętokrzyskie służby ratunkowe już od godzin porannych interweniowały w zdarzeniach drogowych. Na drogach panują trudne warunki, policja apeluje o ostrożną jazdę.
Pożar w Rzepinku

2023-11-30

Pożar w Rzepinku

W czwartkowe (30 listopada br.) popołudnie do stanowiska kierowania starachowickiej straż pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego, znajdującego się w miejscowości Rzepinek (gm. Pawłów).
Trzy kolizje w jeden dzień

2023-11-28

Trzy kolizje w jeden dzień

W poniedziałek (27 listopada br.) zaledwie w ciągu kilkudziesięciu minut, w tej samej części Starachowic doszło do trzech kolizji. 
Śnieg sparaliżował region

2023-11-28

Śnieg sparaliżował region

Wtorkowe (28 listopada br.) opady śniegu niemal całkowicie sparaliżowały wiele starachowickich gmin. Zarówno na ulicach Starachowic, jak i głównych drogach powiatu mogliśmy zaobserwować walkę kierowców z powiększającą się pokrywą śnieżną oraz oblodzeniem. Korki, tiry niedające rady na podjazdach, i służby, które próbowały odśnieżyć ulice. 
Niebezpieczne manewry na krajowej 42

2023-12-01

Niebezpieczne manewry na krajowej 42

W czwartkowy (30 listopada br.) wieczór policjanci ze starachowickiej drogówki, na odcinku drogi krajowej nr 42 zauważyli dwóch kierujących, którzy wyprzedzali inne pojazdy w miejscach niedozwolonych. Pierwszy został zarejestrowany kierowca ciężarówki, który wykonał niebezpieczny manewr w rejonie przejścia dla pieszych, natomiast drugi nie zastosował się do znaku zakazu wyprzedzania oraz przekroczył dopuszczalną prędkość. Obaj kierujący zostali ukarani mandatami, a na ich konta doliczone zostały punkty karne.
Wypadek w Wąchocku. Kobieta w ciąży trafiła do szpitala

2023-11-29

Wypadek w Wąchocku. Kobieta w ciąży trafiła do szpitala

W środowe (29 listopada br.) przedpołudnie w Wąchocku doszło do zderzenia auta osobowego z dostawczym busem. Poszkodowana została kobieta w zaawansowanej ciąży, która podróżowała osobową Toyotą.
Odpowie za posiadanie narkotyków

2023-11-29

Odpowie za posiadanie narkotyków

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich starachowickiej komendy w nocy z niedzieli na poniedziałek (26/27 listopada br.) zatrzymali 22-letniego mężczyznę, u którego podczas czynności znaleźli narkotyki. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Na podwójnym gazie

2023-11-28

Na podwójnym gazie

Policjanci ze starachowickiej drogówki we wtorkowy (28 listopada br.) poranek w miejscowości Radkowice (gm. Pawłów) zatrzymali kierowcę Forda Transita, który wsiadł za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu.