JUŻ W KIOSKU

Stasiowe serduszko czeka na pomoc

2021-07-16 08:30:39

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Starachowiczanie lubią pomagać. Czy znów otworzą serca i portfele i ruszą na ratunek małemu chłopcu?

siepomaga.pl

Zamiast serduszka tykająca bomba, Staś Wojciechowski do przeżycia potrzebuje kosztownej operacji, na którą jego rodziców po prostu nie stać. Liczy się czas. 

- Staś to cudowny synek i bardzo wyczekiwany młodszy brat. Urodził się w czerwcu dwa lata temu w ICZMP w Łodzi. Marzyliśmy, aby miał beztroskie dzieciństwo, pełne uśmiechu i zabawy. Niespodziewanie, w 20 tygodniu ciąży usłyszeliśmy od lekarzy, że Staś urodzi się ze złożoną wadą serduszka - Tetralogią Fallota. Nasz świat się załamał. Zamiast radosnego oczekiwania na upragnione dziecko, były strach i łzy. Jako kochający rodzice, nie poddaliśmy się i nigdy się nie poddamy, walcząc o życie i zdrowie naszego synka - czytamy na stronie zbiórki na siepomaga.pl.

Maluszek ma za sobą już cztery operacje chorego serduszka, pierwszą z nich - zespolenie systemowo-płucne - miał w wieku 4 miesięcy. Po operacji stan chłopca był ciężki, a Staś przez 3 tygodnie oddychał przy pomocy respiratora. Kolejną operacje dziecko przeszło w wieku 11 miesięcy. Miała to być całkowita korekta wady i najlepszy prezent na pierwsze urodziny, życie, normalne życie.

- Wierzyliśmy, że na tym nasze nieszczęście się skończy. Niestety gdy wróciliśmy do domu, nie cieszyliśmy się długo upragnionym spokojem. Zaledwie 2 miesiące od korekty podczas badań kontrolnych usłyszeliśmy informację, która po raz kolejny rozsypała nasze życie na milion kawałków, jest źle, a serduszko Stasia wymaga kolejnej interwencji - rodzice chłopczyka nie ukrywają rozpaczy. 

Specjaliści nie dają nam dużo czasu, kontrole pokazują, że serduszko jest już bardzo obciążone. Szanse na ratunek pojawiły się w Niemczech, w Munster. Staś został zakwalifikowany do operacji, którą wykonają najlepsi w swojej dziedzinie specjaliści. To ogromna nadzieja, Jednak koszt operacji przewyższa możliwości finansowe Mileny i Jacka - rodziców Stasia. Pomóc można wspomagając zbiórkę pod adresem https://www.siepomaga.pl/stasiowe-serce.

Pamiętajcie, ze wszyscy mamy moc ratowania życia. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Śnieg na poboczach

2023-12-10

Śnieg na poboczach

Mieszkaniec alei Armii Krajowej zwraca uwagę na niefektywnośc odśnieżania tej ulicy. 
Wieczór dobroci

2023-12-09

Wieczór dobroci

Ludzie dobrej woli zebrali się w sobotę 9 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach na charytatywnej imprezie "Świąteczne Kolędowanie". Celem spotkania była zbiórka pieniędzy na leczenie  ponad 2,5 - letniej Amelii Tuz, nowej podopiecznej starachowickiej Fundacji "Zdążyć przed Panem Bogiem" .
 E- Van o starachowickich korzeniach

2023-12-09

E- Van o starachowickich korzeniach

Zasięg 350 kilometrów, tona ładowności, trzy rodzaje zabudowy i opcjonalnie napęd na 4 koła. Tak w skrócie prezentuje się polska elektryczna ciężarówka, będąca dziełem inżynierów spółki Autobox Innovations ze Starachowic przy współpracy z warszawską spółką Ennovation Technology. Prototyp pokazano 5 grudnia br. w zakładzie produkcyjnym w Makowie Mazowieckim.
Charytatywna akcja świąteczna

2023-12-09

Charytatywna akcja świąteczna

Malowanie bombek i ich licytacja to elementy świątecznej akcji charytatywnej, do udziału, w której zaprasza Stowarzyszenie Dolina Kamiennej przy współpracy z Fundacją „Promyk Uśmiechu”.
Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

2023-12-08

Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

W starachowickiej Szkole Podstawowej nr 11 powstała nowoczesna ekopracownia. W oficjalnym otwarciu udział wzięli: prezydent miasta Marek Materek, dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ryszard Gliwiński, zastępca prezydenta Marcin Gołębiowski oraz dyrekcja placówki wraz z uczniami.
Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

2023-12-07

Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

Zarząd Dróg Powiatowych przeprowadzi modernizację trzech przejść dla pieszych: dwóch w ciągu ulicy Długiej oraz jednego na ulicy Piłsudskiego. Dla większego bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w tym dla pieszych, na przejściach i w ich obrębach zaprojektowano różne elementy oznakowania i dodatkowe oświetlenie. Przejścia dla pieszych nie będą wyniesione. 
Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

2023-12-07

Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej radni zwrócili uwagę na potrzebę organizacji konsultacji społecznych z mieszkańcami. Jako przykład dobrych praktyk, radny Michał Walendzik wskazał na spotkania dotyczące rewitalizacji zarówno Parku Miejskiego, jak i Lubianki, gdzie prezydent i jego współpracownicy spotykali się z mieszkańcami w terenie. 
Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

2023-12-07

Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

Sezon jesienno-zimowy to okres, gdzie w Starachowicach wskaźniki jakości powietrza wskazują znaczne przekroczenie. Smog odczuwalny jest w całym mieście, a głównie w tych rejonach, gdzie mieszkańcy swoje domu ocieplają za pomocą pieców.
Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

2023-12-06

Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

Radny Krzysztof Zuba podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej kolejny raz przypomniał o potrzebie modernizacji ulicy Wysockiego, która po tym jak poprowadzony został tamtędy objazd m.in. dla autobusów komunikacji miejskiej, ulegała znacznej degradacji. 
Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

2023-12-06

Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

Blok przy ulicy Kościelnej w Starachowicach, który już na wiosnę 2024 ma być powoli zasiedlany, liczy 103 mieszkania i jest przeznaczony dla obecnych najemców lokali komunalnych znajdujących się w gminnych zasobach. Budowa tego budynku ma umożliwić miastu ruchy w przypadku lokali komunalnych, które znajdują się na terenie całego miasta, a które są na przykład w fatalnym stanie technicznym. Najemcy dostaną propozycje zmiany adresu, jednak... nie wszyscy.