JUŻ W KIOSKU

Stasiowe serduszko czeka na pomoc

2021-07-16 08:30:39

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Starachowiczanie lubią pomagać. Czy znów otworzą serca i portfele i ruszą na ratunek małemu chłopcu?

siepomaga.pl

Zamiast serduszka tykająca bomba, Staś Wojciechowski do przeżycia potrzebuje kosztownej operacji, na którą jego rodziców po prostu nie stać. Liczy się czas. 

- Staś to cudowny synek i bardzo wyczekiwany młodszy brat. Urodził się w czerwcu dwa lata temu w ICZMP w Łodzi. Marzyliśmy, aby miał beztroskie dzieciństwo, pełne uśmiechu i zabawy. Niespodziewanie, w 20 tygodniu ciąży usłyszeliśmy od lekarzy, że Staś urodzi się ze złożoną wadą serduszka - Tetralogią Fallota. Nasz świat się załamał. Zamiast radosnego oczekiwania na upragnione dziecko, były strach i łzy. Jako kochający rodzice, nie poddaliśmy się i nigdy się nie poddamy, walcząc o życie i zdrowie naszego synka - czytamy na stronie zbiórki na siepomaga.pl.

Maluszek ma za sobą już cztery operacje chorego serduszka, pierwszą z nich - zespolenie systemowo-płucne - miał w wieku 4 miesięcy. Po operacji stan chłopca był ciężki, a Staś przez 3 tygodnie oddychał przy pomocy respiratora. Kolejną operacje dziecko przeszło w wieku 11 miesięcy. Miała to być całkowita korekta wady i najlepszy prezent na pierwsze urodziny, życie, normalne życie.

- Wierzyliśmy, że na tym nasze nieszczęście się skończy. Niestety gdy wróciliśmy do domu, nie cieszyliśmy się długo upragnionym spokojem. Zaledwie 2 miesiące od korekty podczas badań kontrolnych usłyszeliśmy informację, która po raz kolejny rozsypała nasze życie na milion kawałków, jest źle, a serduszko Stasia wymaga kolejnej interwencji - rodzice chłopczyka nie ukrywają rozpaczy. 

Specjaliści nie dają nam dużo czasu, kontrole pokazują, że serduszko jest już bardzo obciążone. Szanse na ratunek pojawiły się w Niemczech, w Munster. Staś został zakwalifikowany do operacji, którą wykonają najlepsi w swojej dziedzinie specjaliści. To ogromna nadzieja, Jednak koszt operacji przewyższa możliwości finansowe Mileny i Jacka - rodziców Stasia. Pomóc można wspomagając zbiórkę pod adresem https://www.siepomaga.pl/stasiowe-serce.

Pamiętajcie, ze wszyscy mamy moc ratowania życia. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Niedzielny rodzinny Rajd Rowerowy

2021-07-25

Niedzielny rodzinny Rajd Rowerowy

Prezydent Starachowic Marek Materek zaprasza do aktywnego wypoczynku. Wystarczy rower i dużo pozytywnej energii. Już dzisiaj (niedziela), kolejna wspólna wycieczka, która zakończy się przy ognisku.
Pochodzący z Krynek Mateusz Borkowski zaczyna rywalizację olimpijską w Tokio [archiwum zdjęć]

2021-07-23

Pochodzący z Krynek Mateusz Borkowski zaczyna rywalizację olimpijską w Tokio [archiwum zdjęć]

Pochodzący z Krynek, utytułowany lekkoatleta rozpoczyna wielką sportową przygodę - Olimpiadę w Tokio. Z tej okazji, Gmina Brody przygotowała archiwalne zdjęcia z początków jego biegania. Najstarsze pochodzi z 2007 roku...
Towar zakupiony on-line podlega zwrotowi

2021-07-23

Towar zakupiony on-line podlega zwrotowi

Pandemia przyniosła za sobą zwiększone zainteresowanie transmisjami sprzedażowymi i zakupami on-line. Co, jeśli towar nam nie odpowiada, a sprzedawca nie twierdzi, że zwrotów nie ma?
Rejestracja do Poradni Specjalistycznych otwarta dla pacjentów

2021-07-23

Rejestracja do Poradni Specjalistycznych otwarta dla pacjentów

Od piątku, 23 lipca br. zostaje otwarta Rejestracja do Poradni Specjalistycznych. Pacjenci mają możliwość rejestracji do lekarza specjalisty telefonicznie i osobiście.
Poszukiwani darczyńcy. CEL: Rodzinny Piknik Charytatywny na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Rudniku

2021-07-23

Poszukiwani darczyńcy. CEL: Rodzinny Piknik Charytatywny na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Rudniku

W miejscowości Rudnik, między Starachowicami a Ostrowcem Świętokrzyskim, Katarzyna i Artur Spytkowscy prowadzą schronisko. Obecnie przebywa w nim około 100 psów. Od początku tego roku, mimo pandemii, udało im się przekazać do adopcji ponad 60 zwierząt. Schronisko ma nieustające potrzeby. Karma, opieka weterynaryjna, leki, bieżące naprawy. Na wszystko potrzebne są pieniądze.
Generator tlenu dla starachowickiego szpitala

2021-07-22

Generator tlenu dla starachowickiego szpitala

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach jako jedyny w województwie świętokrzyskim, a piąty szpital w Polsce, został wyposażony w układ Generatora Tlenu Oxymat. Generator pozyskuje tlen z powietrza, oczyszcza go i przekazuje pacjentom w stężeniu 95 proc. Dotychczas tlen był kupowany i magazynowany w butlach, które teraz będą stanowiły zabezpieczenie dla szpitala.
Projekty zgłoszone. Do wydania 600 tysięcy złotych

2021-07-21

Projekty zgłoszone. Do wydania 600 tysięcy złotych

Na realizację zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego Starachowic na rok 2022 przeznaczonych jest 600 tysięcy złotych. Do 16 lipca br., wszyscy chętni mogli zgłaszać swoje propozycje. Wpłynęło 16 wniosków, które teraz zostaną poddane weryfikacji. 
Już milion wniosków w programie

2021-07-21

Już milion wniosków w programie "Dobry start"

Przez niespełna dwa tygodnie, rodzicie i opiekunowie złożyli 1 mln wniosków w ramach programu "Dobry start". ZUS przypomina, że wnioski w tym roku można składać do 30 listopada 20201 roku tylko drogą elektroniczną.
Cycling Recycling startuje już 23 lipca w Starachowicach

2021-07-20

Cycling Recycling startuje już 23 lipca w Starachowicach

Łańcuchy sprawdzone? Koła napompowane? Przerzutki, hamulce, światełka sprawne?