JUŻ W KIOSKU

"Starachowiczanka" to siła ludzi

2022-07-21 12:53:05

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Spółdzielnia Socjalna Starachowiczanka swoje istnienie zawdzięcza Miastu i Powiatowi, ale wielu mieszkańców Starachowic to jej zawdzięcza nie tylko powrót, ale i wejście na rynek pracy.

- Spółdzielnia Socjalna Starachowiczanka ma za zadanie angażować osoby, które były w różny sposób wykluczone społecznie oraz z rynku pracy. I to nam się udało - mówił prezydent Marek Materek na Poranku ze Starachowiczanką w środę - 20 lipca. - Dzięki Zarządowi i zaangażowaniu pracowników dziś możemy się pochwalić Certyfikatem Znaku Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2022 w kategorii Społecznie Odpowiedzialny Samorząd. Certyfikat ten przyznawany jest przez Ministerstw Rodziny i Polityki Społecznej tym samorządom, które starają się politykę społeczna prowadzić tak, by służyła ona w jak najlepszy sposób lokalnej społeczności. Zaczynaliśmy od pięciu osób a teraz Spółdzielnia zatrudnia ich kilkadziesiąt, realizując zadania w zakresie gospodarki komunalnej - dodał prezydent. Podkreślił, że za ten certyfikat podziękowania należą się właśnie "Starachowiczance".

Obecna na konferencji Wioleta Grosicka, dyrektor Centrum Usług Społecznych w Starachowicach, mówiła o działaniu spółdzielni socjalnej na polu pomocy osobom potrzebującym. Pracownicy "Starachowiczanki" działają także w ramach Klubu Integracji Społecznej, wiele osób odbywało staże.

- Pięć lat działalności pokazuje, że w Spółdzielni jest ogromna siła, siła ludzi. Obecnie 50 osób, w tym 30 stałych pracowników - taką grupą możemy się pochwalić. Dzięki temu możemy odbierać kolejne nagrody i certyfikaty - mówili prezes Monika Pawłowska i dyrektor Jarosław Warszawa.

Pracownicy mają do dyspozycji sprzęty, coraz nowsze i doskonałej jakości.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Dodatek węglowy. Kiedy pierwsi wnioskodawcy otrzymają pieniądze?

2022-10-04

Dodatek węglowy. Kiedy pierwsi wnioskodawcy otrzymają pieniądze?

Radni podczas piątkowej (30 września br.) sesji Rady Miejskiej podjęli stosowną uchwałę w sprawie wypłaty dodatku węglowego. Przyjęcie uchwały pozwala Centrum Usług Społecznych rozpocząć wypłatę pieniędzy. Na konto Gminy Starachowice wpłynęło 5,2 miliona złotych.
Na wypadek zagrożenia

2022-10-04

Na wypadek zagrożenia

O dystrybucji jodku potasu w regionie świętokrzyskim mówiono podczas konferencji prasowej wojewody Zbigniewa Koniusza. Gościem spotkania była dr n. med. Agnieszka Walczyk, konsultant wojewódzki w dziedzinie endokrynologii.
Fundacja

2022-10-03

Fundacja "Rodzić po ludzku" czeka na #GłosMatek

W poniedziałek, 3 października, Fundacja Rodzić po Ludzku rozpoczęła kampanię #GłosMatek. Wydarzenie ma nagłośnić inicjatywę społeczną i zachęcić kobiety do wypełniania ankiet pod tą samą nazwą. To dzięki głosom kobiet powstaje jedyny w Polsce ranking, który obejmuje wszystkie szpitale i oddziały  położnicze w Polsce.
Leśna droga w remoncie

2022-10-03

Leśna droga w remoncie

Droga prowadzająca od strony łącznika przy Batalionów Chłopskich w Starachowicach w głąb lasu przechodzi remont. Zapytaliśmy w Nadleśnictwie, co to za inwestycja. 
Modernizacja ulicy Kopalnianej potrwa dłużej

2022-10-03

Modernizacja ulicy Kopalnianej potrwa dłużej

Do końca września 2022 r. miały zakończyć się prace remontowe ulicy Kopalnianej w Starachowicach. Tymczasem wykonawca wystąpił do Gminy Starachowice o przedłużenie terminu realizacji zadania. 
Rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

2022-10-01

Rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Symulator dachowania, symulator zderzeń, pomoc przedmedyczna – pokaz i instruktaż, alkogogle, narkogogle, konkursy, prelekcje profilaktyczno – edukacyjne. W piątek (30 września br.)  przy Zespole Szkół Zawodowych numer 3 w Starachowicach odbyła się impreza plenerowa pod hasłem „Jedno życie masz, więc zapnij pas”.
Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

2022-09-30

Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

Jak dbać o zdrowie własne i najbliższych oraz co należy zrobić, aby zapobiec chorobom zakaźnym? Między innymi na takie pytania szukali odpowiedzi uczniowie podczas „Tygodnia profilaktyki chorób zakaźnych”. Akcja miała miejsce w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach.
W remontowej kolejce

2022-09-30

W remontowej kolejce

Rozpoczęły się modernizacje kolejnych ulic w Starachowicach. Jednak są takie drogi, gdzie mieszkańcy wciąż czekają i za pośrednictwem, m.in. naszej redakcji dopytują, na jakim etapie jest sprawa remontów zamieszkiwanych przez nich ulic.
Spór zbiorowy w PKC, w MAN Bus akcja protestacyjna

2022-09-29

Spór zbiorowy w PKC, w MAN Bus akcja protestacyjna

Podwyżek płac - tego żądają związki zawodowe w dwóch starachowickich firmach produkcyjnych. Rozmowy z pracodawcami w MAN Bus i PCK Group prowadzi NSZZ „Solidarność”. 
Przebudowa drogi w Mircu Poddąbrowa

2022-09-29

Przebudowa drogi w Mircu Poddąbrowa

Mieszkańcy w Mircu Poddąbrowie zyskali kolejną część drogi - remont bowiem dobiegł końca i w środę, 28 września, podczas konferencji przekazano ją do użytku.