JUŻ W KIOSKU

Starachowiczanin na szklanym ekranie

2022-02-07 18:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Wziął udział w dwóch teleturniejach, za wygrane spełnia marzenia i wciąż kontynuuje swoją teleturniejową przygodą. Za nim kolejny casting.

fot. Leszek Kowalski /FB 

Leszek Kowalski, pracownik Referatu Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Miasta. W Urzędzie Miejskim zajmuje się m.in. współpracą z organizacjami pozarządowymi, z klubami sportowymi, w jego gestii leży organizacja konkursu ofert, ma swój udział w przyznawaniu dotacji, stypendiów i nagród. Ale dla nas, czyli ekipy "zielonej" to także kolega po fachu. Związany przez wiele lat z Gazetą Starachowicką, w tej właśnie redakcji zbierał dziennikarskie szlify. Swój pierwszy materiał napisał ze stadionu lekkoatletycznego, dziś jest sekretarzem Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki. Z tamtego czasu pamięta po fajną ekipę. Szersze grono starachowiczan zna Leszka ze szklanego ekranu, nieprzypadkowo - wziął bowiem udział w dwóch teleturniejach. Z całkiem niezłym skutkiem.

Mistrz teleturniejów?

- Nigdy się tak nie nazwę - śmieje się. - Tym bardziej, że mam za sobą start dopiero w dwóch teleturniejach, więc o mistrzostwie w ogóle nie może być mowy.

Dlaczego startuje? Żeby się sprawdzić, żeby spełnić marzenia, żeby spróbować czegoś nowego.

- Niemal każdy z nas ogląda teleturnieje, z poziomu fotela odpowiadamy na pytania i często świetnie nam idzie, ale równie często brakuje nam odwagi, że spróbować się tam, po drugiej stronie, przed całą Polską. Postanowiłem to zmienić. Odważyłem się, a że apetyt rośnie w miar jedzenia, to za mną już kolejne castingi - mówi w rozmowie.

Nieodłącznym towarzyszem telewizji zdaje się być stres i Leszek Kowalski przyznaje, że szczególnie na początku stres może dopaść. Zaznacza jednak, że to związane jest bardziej z lękiem przed nową sytuacją, z każdym castingiem, z każdym wystąpieniem jest, podobno, coraz lepiej.

- Chociaż nie do końca. W finale jednego z teleturniejów miałem 10 sekund na odgadnięcie hasła i te dziesięć sekund wybrzmiewało w moich uszach bardzo, bardzo długo. Zdawało mi się, że jestem jedyną osobą na świecie, która nie ma pojęcia, jakie jest hasło. - Leszek nie ukrywa trudność na drodze do sukcesu.

Nie dał się jednak pokonać i hasło zgadł.

Pomocą w opanowaniu stresu okazuje się też doświadczenie innych uczestników, a także klimat w studio, prowadzący dbają o komfort uczestników.

Wszystkich pewnie zainteresują nagrody.

- Nie dostaje się ich od ręki, trafiają one do uczestników po około 60 - 90 dniach - mówi Leszek Kowalski.

Ma za sobą start w Kole Fortuny i Grze Słów, do tych programów nie potrzeba było specjalnego przygotowania, ale już start w Va Banque będzie tego wymagał i Leszek jest na to przygotowany. Dzień przed naszą rozmową wziął udział w castingu i, jak sam mówi, łatwo nie było.

- Najpierw należało się zaprezentować, a potem odpowiedzieć pytaniem na 27 pytań. Oczywiście w odpowiednim czasie. Czy się uda dostać? Trzeba czekać, nie odpowiedziałem na wszystkie pytanie, więc trudno mi ocenić, jak wypadłem. Liczę, że się uda. Z tą też myślą zamierzam się przygotowywać.

Tu z pomocą przyjdą poprzednie edycje programu, pytania w nich się pojawiające, ale nie bez znaczenia są także książki czy internet.

- Wystarczy znaleźć swoje najsłabsze strony i na tym się skupić. Nie będę mówił, co jest moją piętą achillesową, ale na pewno fajnie byłoby trafić na zagadnienia z dziedziny sportu, geografii i muzyki. Myślę, że z pytaniami w takiej konfiguracji dałbym sobie radę - zapewnia. 

Teleturnieje to jedno, ale przecież poza startami czy castingami Leszek Kowalski ma też inne zainteresowania. Realizuje się w imprezach biegowych, robi zdjęcia, jest spikerem na meczach siatkówki. Wszystko kręci się wokół sportu, chociaż twierdzi, że umie się oderwać od zgiełku i po prostu odpoczywać.

Może podróżuje, bo o świętokrzyskiej ziemi pięknie mówi. Jeśli spotkamy go gdzieś na turystycznym szlaku, to obiecujemy, ze wyciągniemy na zwierzenia.

Ale zanim to nastąpi, trzymamy kciuki za to, żeby znalazł się w teleturniejach, do których wysłał zgłoszenia. Życzymy udziału w "Va Banque", "Milionerach" i "Jednym z Dziesięciu".

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Gagatki i dziadki poszły w las

2022-10-02

Gagatki i dziadki poszły w las

Dystans od kilku do kilkudziesięciu kilometrów, dziadki, gagatki, ognisko, kiełbaski i mnóstwo świetnej zabawy. Sprawcą całego zamieszania jest natomiast Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach.
Wernisaż Małgorzaty Markowskiej

2022-10-01

Wernisaż Małgorzaty Markowskiej

W poniedziałek, 23 września, odbył się wernisaż absolwentki starachowickiego Ogniska Plastycznego - Małgorzaty Markowskiej.
Weronika Nowak ze Starachowic Miss Supertalent of the World 2022

2022-09-29

Weronika Nowak ze Starachowic Miss Supertalent of the World 2022

I to jest sukces, starachowiczanka wygrała międzynarodowy konkurs.
Zaproszenie na wernisaż prac Antoniny Jasztal

2022-09-27

Zaproszenie na wernisaż prac Antoniny Jasztal

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Filia w Starachowicach z okazji Tygodnia Książek Zakazanych zaprasza na wernisaż prac Antoniny Jasztal pt. „Librorum prohibitorum”.
W 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

2022-09-26

W 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

We wtorek (27 września br.) na polanie przed kaplicą św. Jacka w Wąchocku odbędą się uroczyste obchody 83. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, organizowane przez wąchockie i starachowickie koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, a także Hufiec ZHP Starachowice, pod honorowym patronatem Starosty Starachowickiego i Burmistrza Miasta i Gminy Wąchock.
Wiewiórka tematem przewodnim XIII Festynu Ekologicznego

2022-09-25

Wiewiórka tematem przewodnim XIII Festynu Ekologicznego

„Wiewiórka – mały mieszkaniec parku i lasu” – to hasło, które przyświecało tegorocznej edycji Festynu Ekologicznego „Zaginiony świat naszej Ziemi”, zorganizowanej przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach pod patronatem Starosty Starachowickiego i Prezydenta Miasta Starachowice. 
Światło Daniela

2022-09-24

Światło Daniela

Fotografia ma wiele twarzy - sukcesu, kariery ale może być także motywacją i ratunkiem. Tak było w przypadku Daniela Domagały, artysty zrzeszonego w Starachowickim Towarzystwie Fotograficznym.  
Planetarium Kopernika zawita do Starachowic

2022-09-23

Planetarium Kopernika zawita do Starachowic

By poczuć się jak astronom, wystarczy podnieść głowę i spojrzeć w niebo. Jak wyglądają najbardziej znane gwiazdozbiory? Gdzie ich szukać? Czy warto? Jest okazja, by się przekonać! Rozpoczął się rok szkolny, więc Planetobus z Centrum Nauki Kopernik z mobilnym planetarium na pokładzie znów przemierza Polskę wszerz i wzdłuż, by szerzyć wiedzę o astronomii. I tak już w najbliższy poniedziałek i wtorek (26 i 27 września) pojawi się na IX Festiwalu Nauki w Starachowicach w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura.
Nosferatu w Bibliotece. Zaproszenie

2022-09-23

Nosferatu w Bibliotece. Zaproszenie

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na projekcję filmu z 1922 r. pt. „Nosferatu – symfonia grozy”, w reżyserii F.W. Murnaua. Spotkanie z cyklu Biblioteka Filmów odbędzie się w poniedziałek (26 września br.) o godz. 17:00 w Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5. Wstęp wolny.
Niezwykle Stylowy Wieczór w Ekomuzeum

2022-09-21

Niezwykle Stylowy Wieczór w Ekomuzeum

Już w najbliższą sobotę (24 września) o godz. 16.00 w Kinie Kotłownia starachowickiego Muzeum Przyrody i Techniki odbędzie się niezwykle Stylowy Wieczór.