JUŻ W KIOSKU

Starachowicki szpital wznawia przyjęcia na oddziały

2021-06-30 17:22:50

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach od czwartku (1 lipca) wznawia przyjęcia do oddziałów szpitalnych. Do dyspozycji pacjentów znów będą niemal wszystkie oddziały, a dla osób zakażonych przeznaczonych będą 72 łóżka w tym 5 intensywnej terapii.

fot. Gazeta Starachowicka

Na tę decyzję czekali pacjenci nie tylko z powiatu starachowickiego, ale i powiatów ościennych., Podczas środowej konferencji prasowej starosta starachowicki Piotr Babicki, powołując się na decyzję wojewody świętokrzyskiego, poinformował że do dyspozycji zakażonych koronawirusem od 1 lipca będą 72 łóżka znajdujące się na siódmym piętrze lecznicy. Pozostałe 250 miejsc będzie czekało na osoby wymagające hospitalizacji z innych powodów.

Przyjęcia do szpitala odbywać się będą po okazaniu zaświadczenia o odbytym szczepieniu przeciwko OCVID-19. Osoby, które nie są zaszczepione, do placówki mają zgłaszać się z negatywnym, aktualnym wynikiem testu na koronawirusa. Natomiast pacjenci, którzy będą trafiali do oddziałów z SOR czy z karetki, będą mieli wykonywane szybkie testy covidowe.

Do przyjmowania pacjentów wracają wszystkie dotychczas działające oddziały szpitalne, z wyjątkiem oddziału wewnętrznego II o profilu gastroenterologicznym oraz oddziału rehabilitacji ogólnej i neurologicznej. 

- Diagnostyka schorzeń przewodu pokarmowego będzie możliwa jedynie ambulatoryjnie. Mamy ograniczoną liczbę łóżek internistycznych i pacjenci będą przyjmowani w uzasadnionych przypadkach  - informuje zastępca dyrektora do spraw lecznictwa Dariusz Kopania.

Będzie możliwość odwiedzin. Te mają się sprowadzać do absolutnego minimum.

- Na 15 minut będzie mogła wejść jedna osoba w uzasadnionych przypadkach, jak ciężki stan pacjenta, zły stan emocjonalny czy konieczność uzupełnienia dokumentacji urzędowej. Odwiedzający nie będą poddawani testom, ale obowiązuje ich zachowanie zasad ostrożności i stosowanie środków ochrony osobistej - dodaje doktor Kopania.

Dyrektor Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej Grzegorz Kaleta podkreśla, że wszyscy mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ opracowano procedury, które uchronią pacjentów przed wzajemnym kontaktem.

- Chory z koronawirusem będzie osobną windą przewożony na siódme piętro, które zostało przeznaczone do leczenia COVID-19 - wyjaśnia. - W ciągu ostatnich tygodni dostosowaliśmy oddziały do pracy w zwykłym trybie. Pomieszczenia do potrzeb pacjentów niezakażonych zostały odbudowanie i pomalowanie. 

Poradnie specjalistyczne będą działały jak do tej pory, a zapisy prowadzone będą telefonicznie pod numerem 459 599 996. W związku z ponownym uruchomieniem SOR-u wszystkie szczepienia od 1 lipca br. odbywać się będą w POZ MEDYK na I piętrze szpitala.

 

KOMENTARZE NA FORUM
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Śnieg na poboczach

2023-12-10

Śnieg na poboczach

Mieszkaniec alei Armii Krajowej zwraca uwagę na nieefektywność odśnieżania tej ulicy. 
Wieczór dobroci

2023-12-09

Wieczór dobroci

Ludzie dobrej woli zebrali się w sobotę 9 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach na charytatywnej imprezie "Świąteczne Kolędowanie". Celem spotkania była zbiórka pieniędzy na leczenie  ponad 2,5 - letniej Amelii Tuz, nowej podopiecznej starachowickiej Fundacji "Zdążyć przed Panem Bogiem" .
 E- Van o starachowickich korzeniach

2023-12-09

E- Van o starachowickich korzeniach

Zasięg 350 kilometrów, tona ładowności, trzy rodzaje zabudowy i opcjonalnie napęd na 4 koła. Tak w skrócie prezentuje się polska elektryczna ciężarówka, będąca dziełem inżynierów spółki Autobox Innovations ze Starachowic przy współpracy z warszawską spółką Ennovation Technology. Prototyp pokazano 5 grudnia br. w zakładzie produkcyjnym w Makowie Mazowieckim.
Charytatywna akcja świąteczna

2023-12-09

Charytatywna akcja świąteczna

Malowanie bombek i ich licytacja to elementy świątecznej akcji charytatywnej, do udziału, w której zaprasza Stowarzyszenie Dolina Kamiennej przy współpracy z Fundacją „Promyk Uśmiechu”.
Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

2023-12-08

Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

W starachowickiej Szkole Podstawowej nr 11 powstała nowoczesna ekopracownia. W oficjalnym otwarciu udział wzięli: prezydent miasta Marek Materek, dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ryszard Gliwiński, zastępca prezydenta Marcin Gołębiowski oraz dyrekcja placówki wraz z uczniami.
Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

2023-12-07

Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

Zarząd Dróg Powiatowych przeprowadzi modernizację trzech przejść dla pieszych: dwóch w ciągu ulicy Długiej oraz jednego na ulicy Piłsudskiego. Dla większego bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w tym dla pieszych, na przejściach i w ich obrębach zaprojektowano różne elementy oznakowania i dodatkowe oświetlenie. Przejścia dla pieszych nie będą wyniesione. 
Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

2023-12-07

Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej radni zwrócili uwagę na potrzebę organizacji konsultacji społecznych z mieszkańcami. Jako przykład dobrych praktyk, radny Michał Walendzik wskazał na spotkania dotyczące rewitalizacji zarówno Parku Miejskiego, jak i Lubianki, gdzie prezydent i jego współpracownicy spotykali się z mieszkańcami w terenie. 
Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

2023-12-07

Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

Sezon jesienno-zimowy to okres, gdzie w Starachowicach wskaźniki jakości powietrza wskazują znaczne przekroczenie. Smog odczuwalny jest w całym mieście, a głównie w tych rejonach, gdzie mieszkańcy swoje domu ocieplają za pomocą pieców.
Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

2023-12-06

Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

Radny Krzysztof Zuba podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej kolejny raz przypomniał o potrzebie modernizacji ulicy Wysockiego, która po tym jak poprowadzony został tamtędy objazd m.in. dla autobusów komunikacji miejskiej, ulegała znacznej degradacji. 
Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

2023-12-06

Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

Blok przy ulicy Kościelnej w Starachowicach, który już na wiosnę 2024 ma być powoli zasiedlany, liczy 103 mieszkania i jest przeznaczony dla obecnych najemców lokali komunalnych znajdujących się w gminnych zasobach. Budowa tego budynku ma umożliwić miastu ruchy w przypadku lokali komunalnych, które znajdują się na terenie całego miasta, a które są na przykład w fatalnym stanie technicznym. Najemcy dostaną propozycje zmiany adresu, jednak... nie wszyscy.