JUŻ W KIOSKU

Starachowicki szpital wznawia przyjęcia na oddziały

2021-06-30 17:22:50

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach od czwartku (1 lipca) wznawia przyjęcia do oddziałów szpitalnych. Do dyspozycji pacjentów znów będą niemal wszystkie oddziały, a dla osób zakażonych przeznaczonych będą 72 łóżka w tym 5 intensywnej terapii.

fot. Gazeta Starachowicka

Na tę decyzję czekali pacjenci nie tylko z powiatu starachowickiego, ale i powiatów ościennych., Podczas środowej konferencji prasowej starosta starachowicki Piotr Babicki, powołując się na decyzję wojewody świętokrzyskiego, poinformował że do dyspozycji zakażonych koronawirusem od 1 lipca będą 72 łóżka znajdujące się na siódmym piętrze lecznicy. Pozostałe 250 miejsc będzie czekało na osoby wymagające hospitalizacji z innych powodów.

Przyjęcia do szpitala odbywać się będą po okazaniu zaświadczenia o odbytym szczepieniu przeciwko OCVID-19. Osoby, które nie są zaszczepione, do placówki mają zgłaszać się z negatywnym, aktualnym wynikiem testu na koronawirusa. Natomiast pacjenci, którzy będą trafiali do oddziałów z SOR czy z karetki, będą mieli wykonywane szybkie testy covidowe.

Do przyjmowania pacjentów wracają wszystkie dotychczas działające oddziały szpitalne, z wyjątkiem oddziału wewnętrznego II o profilu gastroenterologicznym oraz oddziału rehabilitacji ogólnej i neurologicznej. 

- Diagnostyka schorzeń przewodu pokarmowego będzie możliwa jedynie ambulatoryjnie. Mamy ograniczoną liczbę łóżek internistycznych i pacjenci będą przyjmowani w uzasadnionych przypadkach  - informuje zastępca dyrektora do spraw lecznictwa Dariusz Kopania.

Będzie możliwość odwiedzin. Te mają się sprowadzać do absolutnego minimum.

- Na 15 minut będzie mogła wejść jedna osoba w uzasadnionych przypadkach, jak ciężki stan pacjenta, zły stan emocjonalny czy konieczność uzupełnienia dokumentacji urzędowej. Odwiedzający nie będą poddawani testom, ale obowiązuje ich zachowanie zasad ostrożności i stosowanie środków ochrony osobistej - dodaje doktor Kopania.

Dyrektor Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej Grzegorz Kaleta podkreśla, że wszyscy mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ opracowano procedury, które uchronią pacjentów przed wzajemnym kontaktem.

- Chory z koronawirusem będzie osobną windą przewożony na siódme piętro, które zostało przeznaczone do leczenia COVID-19 - wyjaśnia. - W ciągu ostatnich tygodni dostosowaliśmy oddziały do pracy w zwykłym trybie. Pomieszczenia do potrzeb pacjentów niezakażonych zostały odbudowanie i pomalowanie. 

Poradnie specjalistyczne będą działały jak do tej pory, a zapisy prowadzone będą telefonicznie pod numerem 459 599 996. W związku z ponownym uruchomieniem SOR-u wszystkie szczepienia od 1 lipca br. odbywać się będą w POZ MEDYK na I piętrze szpitala.

 

KOMENTARZE NA FORUM
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Burzyciele barier ze starachowickim akcentem

2022-12-06

Burzyciele barier ze starachowickim akcentem

Za nami uroczysta gala konkursu „Świętokrzyscy Burzyciele Barier” im. Anny Sowy. Laureaci konkursu – osoby oraz instytucje, które przełamują bariery architektoniczne oraz mentalne zostały docenione przez Kapitułę Konkursu. Jest to prestiżowe wyróżnienie przyznane przez PFRON. 
Starachowiczanie zapłacą większe podatki od nieruchomości

2022-12-05

Starachowiczanie zapłacą większe podatki od nieruchomości

Starachowiccy radni Rady Miejskiej podczas listopadowej sesji przyjęli uchwałę w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości. Od 1 stycznia 2023 stawki te wzrosną o 10 procent.  
Charytatywne malowanie bombek

2022-12-05

Charytatywne malowanie bombek

Do udziału w akcji, która ma wspomóc niepełnosprawnych zaprasza Stowarzyszenie Dolina Kamiennej, na którego czele stoi Agnieszka Kuś, radna z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Stowarzyszenie zainaugurowało swoją działalność podczas konferencji prasowej, która odbyła się w piątek, 2 grudnia. 
W starachowickim szpitalu rusza stomatologia dla osób z niepełnosprawnościami

2022-12-05

W starachowickim szpitalu rusza stomatologia dla osób z niepełnosprawnościami

Od poniedziałku (5 grudnia br.) w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach rusza kolejna poradnia specjalistyczna. Swoją działalność rozpoczyna Poradnia Stomatologiczna w znieczuleniu ogólnym dla osób niepełnosprawnych. Zarówno kwalifikacja pacjentów, jak i zabiegi stomatologiczne w 100 procentach finansowane będą ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Podpisano już kontrakt, a wykwalifikowana kadra medyczna dysponująca specjalistycznym sprzętem w oparciu o Blok Operacyjny zapewni pacjentom profesjonalizm i bezpieczeństwo.

2022-12-02

"Ze swojej strony robimy wszystko, aby zapewnić jak najlepsze warunki do bezpiecznej komunikacji w mieście" - informuje starachowicki magistrat

Pierwsze komunikaty pogodowe Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO) informujące o tym marznących opadach deszczu i gołoledzi, do mieszkańców naszego regionu trafiły już w czwartkowe (1 grudnia) popołudnie. Wydawać by się mogło, że przygotują one jednostki odpowiedzialne za bezpieczeństwo na drogach do odpowiedniej reakcji. Piątkowy poranek (2 grudnia) zweryfikował te oczekiwania. Wiele osób nie dotarło do pracy, na ulice nie wyjechały autobusy komunikacji miejskiej, a gołoledź była przyczyną kilku zdarzeń drogowych w powiecie starachowickim [więcej: https://bit.ly/3UpwClR]. 
MAN prowadzi rozmowy z Grupą PKC na temat ofert pracy dla pracowników 

2022-12-01

MAN prowadzi rozmowy z Grupą PKC na temat ofert pracy dla pracowników 

Kierownictwo MAN Truck & Bus oraz producent wiązek elektrycznych PKC skonsultowali oferty zatrudnienia w Starachowicach. Celem jest zaoferowanie pracownikom MAN dotkniętym planowaną restrukturyzacją, do 500 nowo utworzonych miejsc pracy w zakładzie PKC w Starachowicach - informuje firma w komunikacie prasowym. PKC obecnie produkuje wiązki kablowe dla MAN Truck & Bus w swoim zakładzie produkcyjnym w pobliżu polskiej fabryki autobusów MAN.
Mniej iluminacji świątecznych i bez miejskiego Sylwestra

2022-12-01

Mniej iluminacji świątecznych i bez miejskiego Sylwestra

Starachowice przyzwyczaiły mieszkańców i odwiedzających ich w okresie świątecznym gości do bożonarodzeniowych akcentów. Podobnie, jak w roku ubiegłym odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy, a dzieci odwiedzi Mikołaj. Niestety, ze względu na rosnące ceny prądu, miasto nie będzie oświetlone tak, jak w poprzednich latach. Kolejny raz nie odbędzie się również "Sylwester pod Gwiazdami".
E-usługi w starachowickich placówkach oświatowych

2022-12-01

E-usługi w starachowickich placówkach oświatowych

Realizacja projektu e-usług wchodzi w decydującą fazę. To projekt, który ma ułatwić życie mieszkańców korzystających z procedur urzędowych. Dzięki niemu gmina Starachowice wprowadza również zmiany w starachowickich placówkach oświatowych.

2022-11-30

"Czyny, a nie słowa". Działacze z całego kraju na spotkaniu Ruchu Marka Materka

We wtorek (29 listopada br.) w Starachowicach odbyło się otwarte spotkanie Ruchu Marka Materka. Podczas wydarzenia wybrano Zarząd, przedstawiono liderów Ruchu w poszczególnych powiatach i gminach. W obecności zgromadzonych osób prezydent Starachowic w imieniu swojego środowiska politycznego zadeklarował „gotowość do wzięcia odpowiedzialności za Polskę".
Pierwsza

2022-11-30

Pierwsza "Giełda staroci i różności" za nami

Pierwsza odsłona "Giełdy staroci i różności" za nami. W sobotni (26 listopada br.) poranek, mimo niesprzyjającej aury, wystawcy pojawili się na parkingu Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice", a wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta.