JUŻ W KIOSKU

Starachowicki Park Miejski w zimowej odsłonie

2021-12-10 17:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Mieniące się tysiącem lampek barwne iluminacje i przystrojone choinki umieszczone na ulicach Starachowic wprowadzają nas w wyjątkowy klimat Świąt Bożego Narodzenia. Tegoroczną nowością jest Park Miejski w świątecznej odsłonie. Za bożonarodzeniowe przystrojenie miasta odpowiada firma, która zdobiła świątecznie m.in. Pola Elizejskie w Paryżu oraz Plac Czerwony w Moskwie.

fot. Małgorzata Zatorska / UM Starachowice

Rok rocznie polskie miasta w okresie Bożego Narodzenia prześcigają się w pomysłach na świąteczne dekorowanie miejskich przestrzeni, tworząc z myślą o mieszkańcach, a także osobach przyjezdnych, wyjątkowe, świąteczne scenerie. Nie inaczej jest w Starachowicach, tu z roku na rok, przybywa pomysłów i świątecznych niespodzianek.

- Przed sezonem zimowym 2020/2021 zapytałem mieszkańców czy chcą, aby nasze miasto zostało przyozdobione przed świętami kolejnymi elementami iluminacji świetlnych. Odpowiedź brzmiała tak, dlatego spełniłem te oczekiwania - mówi Prezydent Miasta Marek Materek. - Starachowice w zimowej odsłonie. Staramy się stworzyć magiczny klimat dzięki świetlnym iluminacjom na ulicach miasta. Tworzymy również specjalne świąteczne scenerie, jak na przykład na Placu pod Skałkami. W tym roku przygotowaliśmy, z myślą o mieszkańcach, bożonarodzeniową niespodziankę, jest nią Park Miejski w świątecznej odsłonie. Mam nadzieję, że wszyscy i dorośli i dzieci odwiedzając to miejsce podczas zimowych spacerów, poczują tę wyjątkową atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie dziękuję, panu Cezaremu Kartasińskiem i pracownikom firmy PPHU Cezar za wykonaną pracę i piękne ozdobienie naszego miasta na święta.

- Ozdoby, które zamontowaliśmy w starachowickim Parku Miejskim to nowości na rynku - informuje Cezary Kartasiński z PPHU CEZAR. - Ustawione przy wejściu figury 2D były powielane na rynku europejskim, ale w Polsce są nowością, i po Warszawie jesteśmy drugim miastem w kraju, które może się nimi pochwalić. Choinka, jaka stanęła w parku, może rosnąć z każdym rokiem, znamy magiczny sposób, aby co roku była ona przynajmniej o 2 metry wyższa.

Fima PPHU CEZAR w branży dekoracji świątecznych działa od wielu lat. Bożonarodzeniowe iluminacje wykonane przez firmę z terenu powiatu starachowickiego mogli podziwiać m.in. mieszkańcy Paryża, Moskwy, Berlina oraz innych europejskich miast.

- Naszą przygodę z dekoracjami zaczynaliśmy przed laty w Warszawie, na Placu Zamkowym, gdzie dekorowaliśmy jeszcze wtedy żywą choinkę - informuje Cezary Kartasiński. - Obecnie działamy na terenie całej Europy. W Niemczech, jest to osiem dużych miast, m.in. Berlin, które zdobimy na święta. Działamy w Moskwie, Petersburgu, pracowaliśmy w Paryżu, dekoracje montowaliśmy w Kazachstanie. Starachowice są ostatnim miastem, które zdobimy na święta. Prace przy świątecznym dekorowaniu miast zaczynami bowiem już w połowie października. Tegoroczny sezon zaczęliśmy od zdobienia największego centrum handlowego w Europie, które znajduje się w niemieckim Oberhausen. Współpracowaliśmy przy dekorowaniu miasta oraz parku w Magdeburgu. Przykłady naszych bliższych działań to świątecznie ozdobione dwie największe galerie handlowe w Kielcach.

W Parku Miejskim oprócz świetlnych lampek umieszczonych na parkowej architekturze zobaczymy figury 2D oraz choinkę modułową. Ponadto, jak co roku, na placu pod skałkami stanął napis: I ❤ Starachowice, udekorowana choinka, projektory oraz bombka jako punkt fotograficzny. Świątecznie ozdobiony zostanie również plac, na którym staną stoiska Jarmarku Bożonarodzeniowego. Na najbardziej ruchliwych ulicach miasta na słupach oświetleniowych pojawią się latarniowce, a w rynku i na rondach udekorowane choinki.

Zakup nowych dekoracji, świąteczne zdobienie miasta, dostawa, montaż i demontaż oraz przechowywanie iluminacji przez okres 10 miesięcy to łączny koszt około 230 tys. zł.

Starachowice, jak co roku, będą ubiegać się o tytuł najpiękniej oświetlonego miasta na święta w konkursie "Świeć się z Energą". Prezydent Marek Materek zachęca do głosowania.

- Wierzę, że Starachowice w konkursie na najpiękniej oświetlone miasto na Święta Bożego Narodzenia znów będzie miało szansę zająć pierwsze miejsce. Już teraz zapraszam do głosowania mieszkańców, a także przyjaciół i sympatyków naszego miasta. Dzięki wygranej w plebiscycie do osób potrzebujących pomocy, domów dziecka, organizacji zajmujących się seniorami, osobami niepełnosprawnymi i innych trafiał sprzęt AGD i RTV. To wszystko działo się dzięki Państwa głosom, za co serdecznie dziękuję i zachęcam do udziału w tegorocznym głosowaniu, aby ten łańcuch dobra trwał nadal.

/informacja prasowa UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

2022-09-29

Sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

W piątek (30 września) o godzinie 9.00 w sali "Olimpia" Urzędu Miejskiego odbędzie się sesja starachowickiej Rady Miejskiej. Obrady, można oglądać online, pod adresem: //esesja.tv/transmisja_na_zywo/403/rada-miejska-w-starachowicach.htm
Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu

2022-09-26

Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu

Gmina Starachowice serdecznie zaprasza do aktywnego udziału w badaniu zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu społeczności lokalnej Starachowic.
Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

2022-09-25

Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

Na zaproszenie Młodzieżowej Rady Miasta do Starachowic zawitała młodzież z kilku krajów Europy. Byli przedstawiciele Grecji, Macedonii Północnej, Włoch, Portugalii, Czech oraz Łotwy. Młodzi ludzie przyjechali, aby porozmawiać oraz wymienić się poglądami na temat kondycji patriotyzmu na Starym Kontynencie i zagrożeniach płynących z nacjonalizmu. Wydarzenie odbyło się w gościnnych murach Muzeum Przyrody i Techniki.
Nowe łazienki dla przedszkolaków z

2022-09-25

Nowe łazienki dla przedszkolaków z "czternastki"

Skrzaty i Biedronki z Przedszkola Miejskiego nr 14 doczekały się remontu łazienek w swoim ukochanym przedszkolu. Gmina Starachowice wyremontowała dwie łazienki w placówce. To kolejna inwestycja gminna służąca poprawie warunków w starachowickich przedszkolach.
Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

2022-09-20

Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek zachęca do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących opracowania strategii gospodarowania i rozwoju mieszkalnictwa w Starachowicach, prowadzonych przez Politechnikę Warszawską w ramach projektu pn. „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.
Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

2022-09-18

Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

Już po raz piąty miasto Starachowice włącza się w organizację Europejskiego Tygodnia Mobilności. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez Komisję Europejską promująca zrównoważony transport. W tym roku działania edukacyjne i profilaktyczne będą skierowane przede wszystkim do dzieci z lokalnych przedszkoli.
W Starachowicach o szlaku turystyki postindustrialnej „Żelazne doliny”

2022-09-17

W Starachowicach o szlaku turystyki postindustrialnej „Żelazne doliny”

W siedzibie Urzędu Miejskiego w Starachowicach odbyły się kolejne warsztaty diagnostyczne będące częścią przygotowań do opracowania „Planu działań Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele miast i gmin – członków MOF-u oraz doradcy Związku Miast Polskich.
Za zmarłych zesłańców polskich „na nieludzkiej ziemi”. Obchody Dnia Sybiraka

2022-09-17

Za zmarłych zesłańców polskich „na nieludzkiej ziemi”. Obchody Dnia Sybiraka

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, Związek Sybiraków Koło w Starachowicach, społeczność Szkoły Podstawowej nr 11 im. mjr. Jana Piwnika Ponurego w Starachowicach Park Kultury zapraszają na obchody Dnia Sybiraka i 83 rocznicy napaści ZSRR na Polskę.
Starachowickie dobre praktyki

2022-09-16

Starachowickie dobre praktyki

Starachowickie Centrum Usług Społecznych jest w wielu miejscach w kraju, stawiane jako przykład dobrych praktyk w kwestii polityki społecznej. W celu wymiany doświadczeń i poznania szczegółów funkcjonowania Centrum do naszego miasta zawitała delegacja z gminy Skawina.
Nagrody dla starachowickich uczniów

2022-09-15

Nagrody dla starachowickich uczniów

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek przyznał nagrody finansowe dla uczniów starachowickich szkół podstawowych za wysokie wyniki w nauce. Finansowe wsparcie otrzymała czwórka uczniów.