JUŻ W KIOSKU

Starachowicki Park Miejski w zimowej odsłonie

2021-12-10 17:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Mieniące się tysiącem lampek barwne iluminacje i przystrojone choinki umieszczone na ulicach Starachowic wprowadzają nas w wyjątkowy klimat Świąt Bożego Narodzenia. Tegoroczną nowością jest Park Miejski w świątecznej odsłonie. Za bożonarodzeniowe przystrojenie miasta odpowiada firma, która zdobiła świątecznie m.in. Pola Elizejskie w Paryżu oraz Plac Czerwony w Moskwie.

fot. Małgorzata Zatorska / UM Starachowice

Rok rocznie polskie miasta w okresie Bożego Narodzenia prześcigają się w pomysłach na świąteczne dekorowanie miejskich przestrzeni, tworząc z myślą o mieszkańcach, a także osobach przyjezdnych, wyjątkowe, świąteczne scenerie. Nie inaczej jest w Starachowicach, tu z roku na rok, przybywa pomysłów i świątecznych niespodzianek.

- Przed sezonem zimowym 2020/2021 zapytałem mieszkańców czy chcą, aby nasze miasto zostało przyozdobione przed świętami kolejnymi elementami iluminacji świetlnych. Odpowiedź brzmiała tak, dlatego spełniłem te oczekiwania - mówi Prezydent Miasta Marek Materek. - Starachowice w zimowej odsłonie. Staramy się stworzyć magiczny klimat dzięki świetlnym iluminacjom na ulicach miasta. Tworzymy również specjalne świąteczne scenerie, jak na przykład na Placu pod Skałkami. W tym roku przygotowaliśmy, z myślą o mieszkańcach, bożonarodzeniową niespodziankę, jest nią Park Miejski w świątecznej odsłonie. Mam nadzieję, że wszyscy i dorośli i dzieci odwiedzając to miejsce podczas zimowych spacerów, poczują tę wyjątkową atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie dziękuję, panu Cezaremu Kartasińskiem i pracownikom firmy PPHU Cezar za wykonaną pracę i piękne ozdobienie naszego miasta na święta.

- Ozdoby, które zamontowaliśmy w starachowickim Parku Miejskim to nowości na rynku - informuje Cezary Kartasiński z PPHU CEZAR. - Ustawione przy wejściu figury 2D były powielane na rynku europejskim, ale w Polsce są nowością, i po Warszawie jesteśmy drugim miastem w kraju, które może się nimi pochwalić. Choinka, jaka stanęła w parku, może rosnąć z każdym rokiem, znamy magiczny sposób, aby co roku była ona przynajmniej o 2 metry wyższa.

Fima PPHU CEZAR w branży dekoracji świątecznych działa od wielu lat. Bożonarodzeniowe iluminacje wykonane przez firmę z terenu powiatu starachowickiego mogli podziwiać m.in. mieszkańcy Paryża, Moskwy, Berlina oraz innych europejskich miast.

- Naszą przygodę z dekoracjami zaczynaliśmy przed laty w Warszawie, na Placu Zamkowym, gdzie dekorowaliśmy jeszcze wtedy żywą choinkę - informuje Cezary Kartasiński. - Obecnie działamy na terenie całej Europy. W Niemczech, jest to osiem dużych miast, m.in. Berlin, które zdobimy na święta. Działamy w Moskwie, Petersburgu, pracowaliśmy w Paryżu, dekoracje montowaliśmy w Kazachstanie. Starachowice są ostatnim miastem, które zdobimy na święta. Prace przy świątecznym dekorowaniu miast zaczynami bowiem już w połowie października. Tegoroczny sezon zaczęliśmy od zdobienia największego centrum handlowego w Europie, które znajduje się w niemieckim Oberhausen. Współpracowaliśmy przy dekorowaniu miasta oraz parku w Magdeburgu. Przykłady naszych bliższych działań to świątecznie ozdobione dwie największe galerie handlowe w Kielcach.

W Parku Miejskim oprócz świetlnych lampek umieszczonych na parkowej architekturze zobaczymy figury 2D oraz choinkę modułową. Ponadto, jak co roku, na placu pod skałkami stanął napis: I ❤ Starachowice, udekorowana choinka, projektory oraz bombka jako punkt fotograficzny. Świątecznie ozdobiony zostanie również plac, na którym staną stoiska Jarmarku Bożonarodzeniowego. Na najbardziej ruchliwych ulicach miasta na słupach oświetleniowych pojawią się latarniowce, a w rynku i na rondach udekorowane choinki.

Zakup nowych dekoracji, świąteczne zdobienie miasta, dostawa, montaż i demontaż oraz przechowywanie iluminacji przez okres 10 miesięcy to łączny koszt około 230 tys. zł.

Starachowice, jak co roku, będą ubiegać się o tytuł najpiękniej oświetlonego miasta na święta w konkursie "Świeć się z Energą". Prezydent Marek Materek zachęca do głosowania.

- Wierzę, że Starachowice w konkursie na najpiękniej oświetlone miasto na Święta Bożego Narodzenia znów będzie miało szansę zająć pierwsze miejsce. Już teraz zapraszam do głosowania mieszkańców, a także przyjaciół i sympatyków naszego miasta. Dzięki wygranej w plebiscycie do osób potrzebujących pomocy, domów dziecka, organizacji zajmujących się seniorami, osobami niepełnosprawnymi i innych trafiał sprzęt AGD i RTV. To wszystko działo się dzięki Państwa głosom, za co serdecznie dziękuję i zachęcam do udziału w tegorocznym głosowaniu, aby ten łańcuch dobra trwał nadal.

/informacja prasowa UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Styczniowe obrady Rady Miejskiej w Starachowicach

2022-01-27

Styczniowe obrady Rady Miejskiej w Starachowicach

W piątek, 28 stycznia br. o godzinie 9:00 odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. W związku z epidemią podczas sesji prosimy o zachowanie szczególnych środki ostrożności. Rekomendujemy obejrzenie sesji na żywo poprzez transmisję na stronie Telewizji Ratusz Starachowice: //www.youtube.com/c/TelewizjaRatuszStarachowice 
Dotacje dla klubów i stowarzyszeń

2022-01-27

Dotacje dla klubów i stowarzyszeń

Finansowe wsparcie dla 65 projektów, dotacje z budżetu Gminy Starachowice o wartości ponad 1,2 miliona złotych i możliwość realizacji zadań publicznych od stycznia 2022 roku – to najważniejsze rozstrzygnięcia kolejnego konkursu dotacyjnego na wsparcie działalności dla naszych stowarzyszeń i klubów sportowych. Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek przyznał dotacje na realizację zadań publicznych w 2022 roku na łączną wartość 1.211.550 złotych.
Starachowice	  na piątym miejscu w krajowym rankingu

2022-01-26

Starachowice na piątym miejscu w krajowym rankingu

- Po raz kolejny dowodzimy temu, że Starachowice nie stoją w miejscu. Dotarła do nas informacja, że Starachowice zajęły 5 miejsce w  prestiżowym, ogólnopolskim rankingu Programu „Plan Działań Dla Miast – Modelowa Lokalność”, czyli inicjatywie Instytutu Rozwoju Miast i Regionów – mówi Prezydent Miasta Marek Materek. - Możemy być z siebie dumni. To wyraz uznania dla naszego miasta – dodaje prezydent.
Komunikat w sprawie organizacji obsługi interesantów w Urzędzie Miejskim

2022-01-24

Komunikat w sprawie organizacji obsługi interesantów w Urzędzie Miejskim

W związku z utrzymującym się w kraju stanem epidemii niezbędne jest podejmowanie działań mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. W trosce o bezpieczeństwo, kierując się dobrem zarówno interesantów, jak i urzędników, starachowicki magistrat zwraca się z prośbą o ograniczenie wizyt w Urzędzie do minimum.
Młodzi o europejskim rynku pracy

2022-01-17

Młodzi o europejskim rynku pracy

W ciągu ostatnich kilku lat Unia Europejska zdecydowanie wzmocniła swoją politykę ukierunkowaną na osoby młode. W związku z tym Gmina Starachowice wspólnie z Fundacją Centrum im. Bronisława Geremka w minionym tygodniu (13-14 stycznia) zorganizowała dwudniowe warsztaty dotyczące transformacji rynku pracy oraz gospodarki w ramach projektu "Mix the Bubbles".
Pomoc Gminy Starachowice w usunięciu azbestu

2022-01-13

Pomoc Gminy Starachowice w usunięciu azbestu

Uwaga właściciele wyrobów i odpadów azbestowych – ruszył nabór wniosków na 2022 rok. Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Starachowicach informuje o możliwości skorzystania z pomocy w realizacji prac związanych z usuwaniem wyrobów i odpadów zawierających azbest z terenu Gminy Starachowice.
Paweł ,,LOJAK

2022-01-12

Paweł ,,LOJAK" Kozarzewski przyleci do Starachowic

W ramach wydarzenia "Spotkanie z Pasją Gwiazdy Sportu Lotniczego" organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, z mieszkańcami spotka się wyjątkowy gość - motoparalotniowy Mistrz Polski, Europy i Świata!
Zgłoszenie jubileuszu długoletniego pożycia małżeńskiego

2022-01-09

Zgłoszenie jubileuszu długoletniego pożycia małżeńskiego

Urząd Stanu Cywilnego w Starachowicach co roku organizuje uroczystości z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego. Przygotowanie uroczystości wiąże się z procedurą trwająca kilka miesięcy, tj. wystąpieniem do Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, a następnie do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadanie odznaczeń i dyplomów za długoletnie pożycie małżeńskie.
Zaproszenie na warsztaty Mix the Bubbles

2022-01-08

Zaproszenie na warsztaty Mix the Bubbles

Gmina Starachowice wspólnie z Fundacją Centrum im. Bronisława Geremka serdecznie zaprasza osoby do 35. roku życia do udziału w dwudniowych warsztatach dotyczących transformacji rynku pracy oraz gospodarki w ramach projektu "Mix the Bubbles", które odbędą się w dniach 13-14 stycznia 2022 r. w godz. 9:30 – 15:00.
Dodatek Osłonowy w CUS

2022-01-06

Dodatek Osłonowy w CUS

Od dnia 10.01.2022r. Dział Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych w Centrum Usług Społecznych, przy ul. Majówka 21a, pokój nr 1 na parterze, będzie realizował wypłatę dodatku osłonowego. Mieszkańcy Gminy Starachowice mogą składać wnioski o przyznanie tej formy rządowej pomocy zarówno w tradycyjnej formie papierowej lub drogą elektroniczną (wniosek można składać za pośrednictwem profilu zaufanego, w innym przypadku wniosek musi być podpisany podpisem elektronicznym).