JUŻ W KIOSKU

Starachowice protestują

2021-12-20 09:27:53

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Obywatelskie protesty w obronie wolnych mediów, które odbyły się 19 grudnia w całej Polsce, były wyrazem sprzeciwu Polaków wobec ustawy Lex TVN. 

fot. Aneta Marciniak

Do miast, które aktywnie włączyły się w protest dołączyły Starachowice. Pod siedzibą posła PiS Krzysztofa Lipca zgromadziło się około stu osób dając wyraz swojej niezgodzie na "reżim informacyjny", który staje się udziałem Polski. 

Uczestnicy protestu uważają, że ustawa Lex TVN to poważny przypadek uderzenia w wolność słowa. Zamknięcie wolnych mediów ma wynikać ze strachu partii rządzącej przed prawdą. 

Nie zabrakło apelu do młodych, którzy powinni wystąpić w obronie nieograniczonego dostępu do informacji. To oni, według jednego z uczestników, powinni wziąć za "mordę" rządzących i pokazać, że nie pozwolą sobą manipulować. Przede wszystkim zaś powinni iść na wybory.

- (...) rząd i parlamentarzyści oddawali hołd i cześć wszystkim osobom, które działały  w „Solidarności” i zginęły w czasie ogłoszenia stanu wojennego. Ja pamiętam te czasy, kiedy w Warszawie były czołgi na ulicach, kiedy chodzili żołnierze z długą bronią i się wszyscy bali, co będzie dalej. Dzisiaj taki czas nastąpił, że się boimy co będzie dalej (...) Ja pamiętam czasy, kiedy był tylko Pierwszy Program w telewizji i kiedy był Pierwszy Program w radiu. W tej chwili mamy możliwość wyboru pilotem, co chcemy oglądać - mówiła jedna z demonstrujących kobiet.

- Szable w dłoń i pisowca goń - skandowano pod "żółtkiem". 

Przypomnijmy, że wobec stacji TVN Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji długo zwlekała z przedłużeniem koncesji nadawczej. Uważa się, że byo to powodowane przygotowaniem odpowiednich przepisów blokujących wydanie koncesji.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
MAN prowadzi rozmowy z Grupą PKC na temat ofert pracy dla pracowników 

2022-12-01

MAN prowadzi rozmowy z Grupą PKC na temat ofert pracy dla pracowników 

Kierownictwo MAN Truck & Bus oraz producent wiązek elektrycznych PKC skonsultowali oferty zatrudnienia w Starachowicach. Celem jest zaoferowanie pracownikom MAN dotkniętym planowaną restrukturyzacją, do 500 nowo utworzonych miejsc pracy w zakładzie PKC w Starachowicach - informuje firma w komunikacie prasowym. PKC obecnie produkuje wiązki kablowe dla MAN Truck & Bus w swoim zakładzie produkcyjnym w pobliżu polskiej fabryki autobusów MAN.
Mniej iluminacji świątecznych i bez miejskiego Sylwestra

2022-12-01

Mniej iluminacji świątecznych i bez miejskiego Sylwestra

Starachowice przyzwyczaiły mieszkańców i odwiedzających ich w okresie świątecznym gości do bożonarodzeniowych akcentów. Podobnie, jak w roku ubiegłym odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy, a dzieci odwiedzi Mikołaj. Niestety, ze względu na rosnące ceny prądu, miasto nie będzie oświetlone tak, jak w poprzednich latach. Kolejny raz nie odbędzie się również "Sylwester pod Gwiazdami".
E-usługi w starachowickich placówkach oświatowych

2022-12-01

E-usługi w starachowickich placówkach oświatowych

Realizacja projektu e-usług wchodzi w decydującą fazę. To projekt, który ma ułatwić życie mieszkańców korzystających z procedur urzędowych. Dzięki niemu gmina Starachowice wprowadza również zmiany w starachowickich placówkach oświatowych.

2022-11-30

"Czyny, a nie słowa". Działacze z całego kraju na spotkaniu Ruchu Marka Materka

We wtorek (29 listopada br.) w Starachowicach odbyło się otwarte spotkanie Ruchu Marka Materka. Podczas wydarzenia wybrano Zarząd, przedstawiono liderów Ruchu w poszczególnych powiatach i gminach. W obecności zgromadzonych osób prezydent Starachowic w imieniu swojego środowiska politycznego zadeklarował „gotowość do wzięcia odpowiedzialności za Polskę".
Pierwsza

2022-11-30

Pierwsza "Giełda staroci i różności" za nami

Pierwsza odsłona "Giełdy staroci i różności" za nami. W sobotni (26 listopada br.) poranek, mimo niesprzyjającej aury, wystawcy pojawili się na parkingu Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice", a wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta.
Dla pieszych i dla rowerzystów

2022-11-30

Dla pieszych i dla rowerzystów

Na odcinku od ulicy Szkolnej do ulicy Partyzantów w Starachowicach powstaje ciąg pieszo – rowerowy. Planowany koszt inwestycji to blisko 780 tys. zł. Zadanie zostało dofinansowane w ramach programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Mikołaj w trasie po Starachowicach

2022-11-30

Mikołaj w trasie po Starachowicach

Już 6 grudnia, kolejny raz Mikołaj odwiedzi nasze miasto. Z racji tego, że w Starachowicach bardzo mu się podoba, postanowił, że zostanie aż do 11 grudnia i tym samym odwiedzi również Jarmark Bożonarodzeniowy.
Zimowa atrakcja Starachowic

2022-11-29

Zimowa atrakcja Starachowic

Na placu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej trwają ostatnie przygotowania lodowiska, które dla miłośników jazdy na łyżwach zostanie otwarte już 2 grudnia. Na miejscu będzie możliwość wypożyczenia sprzętu, stanie food truck z gorącymi napojami, a wiata grillowa posłuży za ogrzewaną poczekalnię.
Zmiany przy ulicy Słowackiego

2022-11-29

Zmiany przy ulicy Słowackiego

Ciąg pieszo-jezdny wraz z odwodnieniem powstaje przy ul. Juliusza Słowackiego w Starachowicach. Koszt tej inwestycji to ponad 2 mln zł, z czego 95 procent stanowi dofinansowanie pozyskane przez Gminę Starachowice z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Kolejna ścieżka rowerowa oddana do użytku

2022-11-29

Kolejna ścieżka rowerowa oddana do użytku

Starachowicki system ścieżek rowerowych w mieście wciąż się rozrasta. W poniedziałek (28 listopada br.) dokonano odbioru prac związanych z budową ścieżki rowerowej w rejonie ul. 1 Maja i ul. Stromej, gdzie powstał ciąg pieszo-rowerowy długości około 1200 metrów.