JUŻ W KIOSKU

Sprawdzą reklamę

2023-11-17 17:33:37

Ocena:

5/5 | 1 głosów

W poprzednim wydaniu "Gazety Starachowickiej" opisaliśmy problem Jarosława Kucharskiego właściciela firmy mieszczącej się przy ulicy Marszałka Piłsudskiego w Starachowicach, któremu urząd miejski nakazał usunąć z budynku świetlny szyld z powodu naruszenia tzw. uchwały reklamowej. Przedsiębiorca  twierdzi jednak, że wprowadził takie zmiany w sposobie pracy swojego LED- owego wyświetlacza reklamowego, które nie stoją w sprzeczności z wyżej wymienionym dokumentem. Magistrat zapowiada, że to sprawdzi. 

fot. Gazeta Starachowicka

Przypomnijmy, że w sprawie pana Jarosława podjęliśmy dziennikarską interwencję poprzez skierowanie e- maila do UM w Starachowicach. Z odpowiedzi, jaką na niego otrzymaliśmy wynika, że zostanie przeprowadzona stosowna kontrola.  

- Pierwsza uchwała "reklamowa" została przyjęta przez radnych Rady Miejskiej w Starachowicach w 2019 roku. Trzy lata później - we wrześniu 2022 roku - po konsultacjach z mieszkańcami przyjęta została przez radnych druga uchwała reklamowa. Zakładała ona roczny czas dostosowania się do jej przepisów mieszkańców naszego miasta. 19 października 2023 roku minął termin dostosowywania się do jej zapisów. W tym czasie do UM nie wpłynęły żadne uwagi dot. zapisów uchwały, a jedynie prośby przedsiębiorców o zwolnienie ich z przestrzegania wyżej wymienionych zapisów. Wskazany w pytaniu przedsiębiorca używa na co dzień urządzenia reklamowego, które nie jest zgodne z wytycznymi uchwały wskazanymi w paragrafie 11 ust. 1 pkt 2 lit. b przedmiotowej uchwały. Przedmiotowa uchwała w paragrafie tym jednoznacznie zakazuje sytuowania tablic reklamowych i urządzeń reklamowych w formie „reklam emitujących zmienne światło oraz umożliwiających bieżącą zmianę informacji wizualnej, o elektronicznej lub cyfrowej powierzchni reklamowej, wyświetlających treści reklamowe w formie stałego lub zmiennego komunikatu lub w formie ruchomych obrazów i efektów wizualnych, w tym: panele, ekrany i wyświetlacze LED, LCD, digital, telebim itp. z wyłączeniem urządzeń automatycznych”. Biorąc jednak pod uwagę prośbę przedsiębiorcy o akceptację propozycji dostosowania urządzenia reklamowego (wyświetlacza) poprzez zmianę jego ustawień „tak, żeby emitował światło jednostajne o jednakowej jasności, a konkretnie napisu z nazwą sprzedawanego asortymentu z efektem statycznym” w najbliższym czasie odbędzie się kontrola ww. urządzenia przez pracowników Urzędu Miejskiego - czytamy w e- mailu od rzecznika UM w Starachowicach Leszka Kowalskiego.   

iwo

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Lubianka znowu zarybiona

2023-12-01

Lubianka znowu zarybiona

Do starachowickiego zbiornika Lubianka w piątkowe (1 grudnia br.) przedpołudnie wpuszczono ponad 1500 kilogramów narybku różnego gatunku. Wszystko w ramach akcji zarybiania Lubianki zorganizowanej przez Okręgowy Polski Związek Wędkarski w Kielcach. 
Wigilia dla samotnych i potrzebujących

2023-12-02

Wigilia dla samotnych i potrzebujących

Wigilijne spotkanie dla samotnych i potrzebujących obecności bliskich starachowiczan odbędzie się dzień przed Wigilią, tj. 23 grudnia. Początek sobotniego wydarzenia, które podobnie jak przed rokiem odbędzie się w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 11 przy ulicy Leśnej, zaplanowano na godzinę 15.00. W poniedziałek (4 grudnia) ruszają bezpłatne zapisy dla wszystkich osób, które chcą ten dzień spędzić w niezwykłej świątecznej atmosferze.
Realizatorzy starachowickiego programu IN VITRO wybrani

2023-12-01

Realizatorzy starachowickiego programu IN VITRO wybrani

Gmina Starachowice ogłosiła konkurs na realizatora programu polityki zdrowotnej pn.: „Program polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Gminy Starachowice” na lata 2023-2026. W ramach konkursu wpłynęło 6 ofert, z czego 1 oferta została wycofana przez oferenta, a 2 oferty nie spełniły wymogów formalnych.
Ulica Ustronie doczekała remontu

2023-11-30

Ulica Ustronie doczekała remontu

Na starachowickim osiedlu Południe oddano do użytku wyremontowaną ulicę Ustronie. To kolejna modernizacja w tej części miasta, która była bardzo wyczekiwana przez mieszkańców. Zadanie okazało się trudne do wykonania ze względu na podmokły teren, ale wykonawca doskonale poradził sobie z przeciwnościami.
Jest plan na budowę nowej drogi

2023-11-30

Jest plan na budowę nowej drogi

Kolejnym etapem po tym, jak Urząd Miejski w Starachowicach uregulował stan prawny ulicy Bocznej w Starachowicach, miało być opracowanie dokumentacji technicznej dla budowy kanalizacji oraz remontu tej drogi. Po przeanalizowaniu sytuacji okazało się jednak, że prace w terenie nie będą możliwe bez całkowitego wyłączenia ruchu samochodów. Jest to niewykonalne ze względu na dojazd pojazdów do okolicznych firm oraz oczyszczalni ścieków, które zlokalizowane są na końcu tej ulicy. 
Uwaga! Od 1 grudnia zmiany w rozkładzie jazdy miejskich autobusów

2023-11-30

Uwaga! Od 1 grudnia zmiany w rozkładzie jazdy miejskich autobusów

Od 1 grudnia br. w rozkładach jazdy autobusów komunikacji miejskiej w Starachowicach nastąpią zmiany. Dotyczą one linii nr 1, 7, 16, 20, 22. Jak poinformował prezydent Starachowic Marek Materek, zmiany podyktowane są interwencjami pasażerów związanymi ze zmianą godzin pracy jednego z zakładów w mieście oraz uczniów jednej ze szkól średnich.
W środę zamknięcie fragmentu ulicy Radomskiej w Starachowicach [MAPKA]

2023-11-28

W środę zamknięcie fragmentu ulicy Radomskiej w Starachowicach [MAPKA]

Uwaga kierowcy i pasażerowie miejskiej komunikacji! W środę (29 listopada br.) zamknięta zostanie dla ruchu ulica Radomska w Starachowicach, a właściwie jej fragment, w miejscu budowanego wiaduktu. Jak zgłosił Wykonawca inwestycji, utrudnienia w ruchu mają potrwać jeden dzień, w godz. od 7.00 do 19.00. Dojazd do posesji i firm na tym obszarze ma być jednak zapewniony.
Park Miejski

2023-11-28

Park Miejski "na zdjęciach w internecie wygląda lepiej niż w realu"

Radny Dariusz Grunt w interpelacji do prezydenta Starachowic Marka Materka skierował pytania dotyczące wyglądu miejskiego parku. Wśród zagadnień znalazły się m.in. te dotyczące kosztów utrzymania zieleni, czy problemu kruszącego się betonu w alejkach. 
Nowe wiaty przystankowe zamontowane

2023-11-27

Nowe wiaty przystankowe zamontowane

Na terenie Starachowic zostało zamontowanych 25 nowych wiat przystankowych. To element szerszej polityki komunikacyjnej miasta polegający na podnoszeniu jakości usług komunikacyjnych. 
Remont drogi w Lipiu i w Adamowie. Jest dofinansowanie, ale oferty przetargów je przewyższają

2023-11-27

Remont drogi w Lipiu i w Adamowie. Jest dofinansowanie, ale oferty przetargów je przewyższają

Na jednej z sesji Rady Powiatu była mowa o remoncie ulicy Starachowickiej w Lipiu. Na tę inwestycję powiat starachowicki pozyskał dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg. Po podpisaniu umów z wojewodą świętokrzyskim ogłoszone zostały przetargi. Wyniki postępowań i oferty złożone przez firmy drogowe zweryfikowały jednak możliwości finansowe, a co za tym idzie zakres prac, jakie planowano wykonać.