JUŻ W KIOSKU

Spowiedź niedokończona...

2021-12-04 14:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

To malutka, pięknie wydana książeczka L. Wiśniewskiego, z króciutkimi opowiadaniami. 

fot. empik.com

Jest ich 18, a każde zawiera w sobie głębszą myśl.  Czytało się rewelacyjnie! Niektóre opowieści mnie zaciekawiły, niektóre wywołały uśmiech, a jeszcze inne skłoniły do głębszej refleksji. Nie jest to długa lektura, idealnie nadaje się do popołudniowej kawy albo herbaty. Opowiadania nie łączą się ze sobą, każde przedstawia inne wydarzenie.

Wiśniewski wsłuchuje się w opowieści bohaterów, jednak nie ocenia, nie osądza wyborów, jakich dokonali, przedstawia ich sytuację „na zimno”. W sposób niezwykle subtelny ukazuje jedynie, z czym zmagają się na tle wydarzeń i sytuacji, w jakich się znajdują. Porusza wiele często kontrowersyjnych tematów, takich jak np. odmienna orientacja seksualna, czy bycie odpowiedzialnym za wykonywanie kary śmierci. W tych kilku tekstach znajdziemy tematy naukowe związane z ewolucją człowieka, opowieść o prehistorycznych rodzicach i samolubnych genach. W tym wszystkim tkwi człowiek: członek rady nadzorczej, testerka wierności, kat wykonujący karę śmierci. Autor skupił się na ludzkich pragnieniach, oczekiwaniach względem swoich partnerów oraz tajemnicach, które próbujemy przed nimi ukryć. Pokazuje, że seksualność jest nieodłącznym elementem naszego życia i bardzo często to właśnie ona wpływa na nasze decyzje.

Wiśniewski opisuje destrukcyjną zazdrość kochanka, taką która niszczy i prowadzi do śmierci kobiety. W książce pokazane jest też zaprojektowane, zaprogramowane poczęcie dziecka doskonałego w klinice w Bridgeport. Projektowanie takie to biznes miliardowy.  Prawdopodobieństwo poczęcia sięga 95%. 

Bardzo ciekawa była opowieść o miłości macochy do pasierbicy, zaskakująca - o wakacjach offline, bez telefonu, faksu, telewizji... Czyżby na pewno ?

Zachęcam do lektury.

Dostępna w Filii nr 6 na Staszica.

Jolanta Sopińska - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Otworzyli sezon wypraw

2022-01-22

Otworzyli sezon wypraw

Po około dwumiesięcznej przerwie znów wyruszyli na szlak, piechurzy z Oddziału Międzyszkolnego PTTK w Starachowicach postanowili przypomnieć sobie uroki Gór Świętokrzyskich.
Zmiana granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego

2022-01-21

Zmiana granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego

W środę, 19 stycznia, zmianie uległa powierzchnia Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Stało się faktem, to o czym mówiono od dawna.
Monika potrzebuje pomocy

2022-01-21

Monika potrzebuje pomocy

Monika Matwiejczuk miała wiele planów i marzeń, te zweryfikowała choroba. Dziś ta młoda walczy walczy o sprawność i zdrowie, przede wszystkim dla swojego synka. Możemy pomóc.
Wysokie noty starachowickich szkół

2022-01-20

Wysokie noty starachowickich szkół

To naprawdę doskonała wiadomość - starachowickie szkoły średnie wysoko w rankingu wojewódzkim i ogólnopolskim.  
W cygańskim klimacie

2022-01-20

W cygańskim klimacie

Członkowie poetyckiego Klubu Dyskusyjnego Li - Terra pierwszy raz w tym roku spotkali się, by zanurzyć się w klimat cygańskiej opowieści.
Porozmawiali o wartościach

2022-01-20

Porozmawiali o wartościach

Pod takim hasłem odbyły się, ostatnie przed feriami zimowymi, zajęcia z młodzieżą Bursy ZSZ nr 1 w Starachowicach, przygotowane przez wychowawcę- Małgorzatę Lasek.
Zaczytana „Dziewiątka”

2022-01-19

Zaczytana „Dziewiątka”

Czytanie uczy myślenia, pobudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, rozwija u dzieci umiejętność wysławiania się i rozpoznawania własnych emocji. Korzystnie wpływa na aktywizację wielu obszarów rozwoju dziecka: komunikacji, inteligencji emocjonalnej, koncentracji, emocji i relaksu.  
Inauguracja 30 Finału WOŚP w Starachowicach „ Przejrzyj na oczy” - uzbierano  8834 zł.

2022-01-18

Inauguracja 30 Finału WOŚP w Starachowicach „ Przejrzyj na oczy” - uzbierano 8834 zł.

W piątek 14 stycznia starachowicki Sztab 1395  zainaugurował działania finałowe Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rozpoczął je koncert, zorganizowany przez sztab, 111 Artystyczną Drużynę Harcerską i uczniów w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki, pod tytułem „ Od pierwszego wejrzenia”. Warto tu wspomnieć, że 111 ADH gra z Orkiestrą od samego początku.
Nagrody i awanse dla starachowickich chórzystów

2022-01-17

Nagrody i awanse dla starachowickich chórzystów

Nowy rok okazał się łaskawy dla chórzystów starachowickiego Parku Kultury, owoce ich pracy są już widoczne - cieszą zarówno śpiewaków jak i ich wielbicieli.