JUŻ W KIOSKU

Spotkanie z Mateuszem Borkowskim

2021-09-20 11:09:15

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W piątek (17 września br.), Mateusz Borkowski - nasz olimpijczyk z Tokio, spotkał się z władzami gminy i uczniami klas VII i VIII szkoły w Rudzie. Wydarzenie miało pierwotnie mieć miejsce przy nowo wybudowanej trasie biegowej ale ze względu na pogodę przeniesiono je do Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Rudzie.

fot. UG Brody

Ważny gość przyjechał na zaproszenie Marzeny Bernat – Wójta Gminy Brody oraz Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach. W spotkaniu uczestniczył Tomasz Budzyń – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Brody i zarazem radny z Krynek – rodzinnej wsi sportowca.

Próbować mimo porażek

Mateusz Borkowski opowiadał o swoich biegach na olimpiadzie i o kontuzji, jakiej się tam nabawił. Żartował, że jakby wywalczył medal, to być może już nie chciałoby mu się tak ciężko trenować. Dzieci dowiedziały się też, że zawodowy sportowiec przeznacza nawet do 6 godzin dziennie na treningi. To ciężka praca.

- Życzę byście też mogli uczestniczyć w czymś tak wspaniałym, jak igrzyska olimpijskie. Zachęcam byście dążyli do swoich celów nawet, jak coś się nie powiedzie. Mimo to dalej próbujcie, bo z tego będziecie mieć satysfakcję – zwrócił się do uczniów nasz olimpijczyk.

Olimpijczyk trenuje nad zalewem

Trasa do biegania znajduje się przy ul. Panoramicznej w Rudzie, ma długość ok. 1,4 km i wyłożona jest tartanem.

– Cieszę się że ta bieżnia powstała, bo ostatnio często trenuję nad Zalewem Brodzkim, jeśli tylko jestem w domu rodzinnym – powiedział wicemistrz Europy w biegu na 800 m.

Mateusz Borkowski bardzo ciepło wyrażał się o swoim pierwszym trenerze, którym był Sylwester Dudek – Prezes Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik”. Po wypowiedzi olimpijczyka, przedstawiciele tego klubu zaprezentowali główne zasady rozgrzewki przed treningiem. Pani wójt wsparła młodych, utytułowanych zawodników L.K.B. „Rudnik” przez to, że zakupiła buty do biegania dla Dariusza Sikory, Krystiana Ślifierza i Jakuba Kępy.

Kubki i baner na pamiątkę

Spotkanie prowadził Łukasz Gołda – Dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach. Marzena Bernat - Wójt Gminy Brody wręczyła Mateuszowi Borkowskiemu baner, który gmina Brody zawiesiła w Krynkach. Był on wyrazem dumy z naszego olimpijczyka oraz zachęcał do kibicowania. W ramach podziękowania za promocję gminy Brody podpisali się na nim wymienieni przedstawiciele samorządu oraz Janusz Adamus – Przewodniczący Rady Gminy w Brodach. Dzieci otrzymały fantastyczną pamiątkę ze potkania - kubki ze zdjęciem dziecka oraz olimpijczyka. Na nich, gość składał autografy. Spotkanie było niespodzianką dla uczniów. Gdy robiono zdjęcia niezbędne do wykonania spersonalizowanych kubków, nie ujawniano z jakim ważnym gościem się spotkają.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Mistrz Świata gościem na sesji Gminy Brody

2021-10-07

Mistrz Świata gościem na sesji Gminy Brody

Gościem wrześniowej (29 września) sesji Rady Gminy w Brodach był Mistrz Świata w wędkarstwie rzutowym Jan Kita, który podczas Mistrzostw Świata Seniorów w wędkarstwie rzutowym w Budapeszcie, odbywających się w dniach 1-5 września, zdobył tytuł po raz piąty.
Wizyta wiceministra Piotra Uścińskiego w Brodach

2021-10-03

Wizyta wiceministra Piotra Uścińskiego w Brodach

Na zaproszenie świętokrzyskich parlamentarzystów Agaty Wojtyszek i Bartłomieja Dorywalskiego, w poniedziełek (27 września) przybył do Brodów Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Piotr Uściński. W spotkaniu z przedstawicielem rządu brało udział ponad 20 gości, w tym dwanaścioro włodarzy świętokrzyskich samorządów, przedstawiciele urzędów gmin i miast, oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. 
50 lat razem par z Gminy Brody

2021-10-02

50 lat razem par z Gminy Brody

Z okazji Złotego Jubileuszu Małżeństw z gminy Brody odbyła się uroczystość w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krynkach. W ostatnią sobotę września, Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody dekorowała Jubilatów prezydenckim Medalem Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Były, kwiaty, prezenty, toast, występy i tańce – zupełnie jak na weselu.
Nowa atrakcja w gminie Brody. Wciągająca gra terenowa

2021-09-22

Nowa atrakcja w gminie Brody. Wciągająca gra terenowa

W gminie Brody powstał quest, czyli gra polegająca na rozwiązywaniu zagadek i wyszukiwaniu wskazówek w terenie. Celem zabawy jest odnalezienie skarbu. Inauguracja questu odbędzie się we wtorek (28 września) na terenie Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim (Ruda ul. Panoramiczna, 27-230 Brody), koło dużego parkingu, o godzinie 10:00. 
Teatralnie w brodzkiej bibliotece

2021-09-19

Teatralnie w brodzkiej bibliotece

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Brodach przygotowano niezwykłą atrakcję dla uczniów szkół w Brodach i Krynkach. Odbyły się tam zajęcia z Ewą Lubacz, aktorką kieleckiego Teatru Lalki i Aktora "Kubuś". 
Dożynki w Adamowie – dużo tańca i radości

2021-09-16

Dożynki w Adamowie – dużo tańca i radości

W drugą niedzielę września, na placu przy Szkole Podstawowej odbyły się Brodzkie Dożynki w Sołectwie Adamów. To była udana i tradycyjna impreza. Zespoły porwały wielu ludzi do tańca. W tany poszli także przedstawiciele władz gminy, a nawet dziarscy 90-latkowie - najstarsi mieszkańcy Adamowa.
Stulatek i weteran wojenny

2021-09-11

Stulatek i weteran wojenny

W dzień setnych urodzin Antoniego Wrony z Kuczowa odwiedziła Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody. Złożyła życzenia, przekazała list gratulacyjny, kwiaty i ciepły koc w prezencie urodzinowym. W czasie wojny, Jubilat należał do Batalionów Chłopskich i został wywieziony do Niemiec na roboty przymusowe.
Narodowe Czytanie

2021-09-05

Narodowe Czytanie "Moralności pani Dulskiej" w Gminie Brody

W ostatnią sobotę (4 września) w ramach jubileuszowego, 10. Narodowego Czytania, również w Gminie Brody czytano "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Narodowe Czytanie odbyło się tu po raz szósty.
Gmina Brody. Pamiętają o Westerplatczykach

2021-09-03

Gmina Brody. Pamiętają o Westerplatczykach

W środę, 1 września, przy murze pamięci w Krynkach, odbyło się spotkanie ku czci dwóch Westerplatczyków pochodzących z Brodów: Józefa Kutery i Jana Gębury. Oprócz licznej delegacji władz gminy, szacunek dla nich wyrazili także przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej.