JUŻ W KIOSKU

Spotkali się dla Patryka

2023-01-11 14:00:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Charytatywny Bal Noworoczny dla Patryka Niekłania był wydarzeniem na pięć gwiazdek. W Sali Perłowej starachowickiego Hotelu Senator w sobotę (7 stycznia) zebrało się ponad 200 osób, a każda z nich przyszła w szczytnym celu finansowego wsparcia rehabilitacji Patryka Niekłania.

fot. Fundacja Zdążyć przed Panem Bogiem 

Na balu zabrakło głównego bohatera imprezy, który przebywa na turnusie rehabilitacyjnym, ale przybyli jego rodzice, dla których wydarzenie było nie tylko wielkim wzruszeniem, ale przede wszystkim odskocznią od zmagań z codziennością.

- Dziękujemy za uczestnictwo w balu zorganizowanym na rzecz naszego syna. Patryk obecnie przebywa na rehabilitacji w Ośrodku Rehabilitacyjnym  Neuron w Borach Tucholskich. Serdecznie dziękujemy organizatorom oraz tym wszystkim, którzy wspierają Patryka w walce o samodzielność i powrót do zdrowia. Serdecznie dziękujemy za pomoc, zaangażowanie,poświęcony czas. Dzięki temu, że Patryk ma wokół siebie takich wspaniałych ludzi, małymi krokami idzie do przodu i robi duże postępy, a my mu w tej walce o lepsze jutro pomagamy i nie poddajemy się - powiedziała mama Patryka.

Dużo nie brakuje, by za rok, być może na podobnym wydarzeniu, Patryk mógł już osobiście podziękować ludziom, którzy wspierają go w walce o powrót do sprawności.

Dzięki sprzedaży zaproszeń na bal oraz przeprowadzonym licytacjom uzbierana kwota dla Patryka wyniosła blisko 25 tysięcy złotych. Najwyższą kwotę - ponad 3 tysięcy złotych - osiągnął 3-dniowy pobyt w Karpaczu w pięciogwiazdkowym Green Mountain Hotel - przekazanym przez burmistrza Karpacza Radosława Jęcka. Wylicytowali go Aldona i Romek Ołubiec.

Za kwotę 2 tysięcy złotych wylicytowano koszulkę Sławomira Peszki i szalik„kierunek Katar”. Szczęśliwi posiadacze to Kamila i Michał Gawlik.

Wśród licytujących nie zabrakło prezydenta Marka Materka, który za 2 tysiące złotych stał się posiadaczem obrazu z widokiem na Starachowice.

Wartość 1,5 tys. zł osiągnął meczowy trykot bramkarza kadry narodowej Wojciecha Szczęsnego. 

Za tysiąc złotych wylicytowano statuetkę z wizerunkiem Patryka, księga "Dzieje Sejmu Polskiego" wraz z filiżanką i talerzykiem z porcelany z Ćmielowa, które przekazała poseł ziemi świętokrzyskiej na Sejm RP Agata Wojtyszek, wylicytowano za identyczną kwotę (1 tys. zł), kubek z autografem Kuby Wojewódzkiego poszedł za 800 zł), futbolówka z autografami graczy I-ligowej Resovii Rzeszów (700 zł), trykot medalisty mistrzostw świata w skokach narciarskich Piotra Żyły (600 zł), model autobusu marki MAN przekazany przez Filipa Prokopa i Arkadiusza Pająka z Hotelu Senator (600 zł).

Licytacje nadal są prowadzone na grupie pomocowej Fundacji „Zdążyć przed Panem Bogiem. 

- Zapraszamy serdecznie wszystkie zainteresowane osoby. Zapewniam, że warto. – zaznaczył Konrad Rączka. Znaleźć tam będzie można także te przedmioty, które nie znalazły nabywców na balu.

Agata Wojtyszek towarzyszy Patrykowi od chwili wypadku.

- To nasza duma, która dziś walczy o sprawność. Jestem po to, by swoją osobą zachęcać do licytowania. Możliwości wsparcia jest wiele - mówi parlamentarzystka.

Pomysłodawcą wydarzenia oraz głównym organizatorem był Konrad Rączka. To za jego sprawą i przy współpracy wielu osób, cel został osiągnięty, a wydarzenie było na najwyższym poziomie. Gościom czas umilały cztery zespoły muzyczne. Zagrali i zaśpiewali: zespół Midnight, Paula „Curly” Kucharska, Marek Sołtys Samsonowski, a gwiazdą balu był KORDIAN.

Imprezę poprowadzili: Rafał Roman - dziennikarz Tygodnika Starachowickiego oraz influencerka Kinga Zawodnik. Wydarzenie objęły patronatem wszystkie media lokalne.

- Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że zorganizowaliśmy ten bal. Nie będę wymieniał każdego z osobna, ale każdemu z osobna mówię:„dziękuję”. Po organizacji wydarzeń sportowych chciałem podnieść poprzeczkę wyżej. Było to dla mnie nowe, duże wyzwanie. Dzięki ludziom dobrej woli,niezliczonej ilości rozmów telefonicznych, spotkań, zapisanych kartek w kalendarzu - mogę powiedzieć, że odnieśliśmy sukces. Mówię „my”, bo sam nie dałbym rady. I tak kilka, kilkanaście prywatnych osób poświęcających swój prywatny czas, zorganizowało wydarzenie na ponad 200 osób. Cieszę się, że możemy pomagać. Mamy zdrowie, siłę i „trochę” czasu, by zaangażować się wspomóc dla Patryka. On i jego rodzina tego wsparcia potrzebują.  Mam nadzieję, że będziemy dobrym przykładem dla innych, że można w Starachowicach pomagać charytatywnie i robić wielkie rzeczy. Doskonale wiem, ile czasu minęło odkąd zacząłem „przebijać” się przez mur, by ludzie mi zaufali, że nie zawiodę. Dzisiaj mogę powiedzieć, że warto - mówi Konrad Rączka i dodaje, że jeszcze w styczniu i lutym przed nami kolejne sportowe wydarzenia dla Patryka. - Informacje o tym co będzie się działo, ale także bieżące postępy Patryka można śledzić w mediach społecznościowych na profilu: Patryk Niekłań - "Idziemy do przodu" - mówi społecznik.

Osoba Patryka Niekłania połączyła mieszkańców, samorządowców, sportowców, trenerów, klubowych działaczy i przedstawicieli lokalnego biznesu. Konrad Rączka zapowiadał, że to będzie impreza najlepsza w mieście i konkurująca z imprezami w kraju i zadaje się, że sporo w tym było racji.

Utwór Tiny Turner "Simply the best" nieprzypadkowo otworzył imprezę, bo właśnie taki jest Patryk - po prostu najlepszy.

Patryk Niekłań to sportowiec, akrobata, artysta, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Pasjonat historii. Zawodowo poświęcił się treningom siłowym i artystycznym.

W akrobatyce odnalazł swoją niszę - Cyr wheel to obręcz, w której akrobata wykonuje ewolucje podczas ruchu koła. Długie i ciężkie treningi przyniosły efekty, a Patryk stał się uznanym artystą cyrkowym. Z sukcesami występował na scenach Europy i świata. Został finalistą ogólnopolskiego show „Mam talent”.

Niestety, jego dobrą passę przerwał wypadek samochodowy. Dziś Patryk, wspierany przez rodzinę i tysiące życzliwych mu osób, walczy o powrót do zdrowia i pełnej sprawności.

W tej walce Patryka i jego rodzinę wspiera mnóstwo ludzi o wielkich sercach. Co roku organizowane są wydarzenia dla Patryka Niekłania, z których dochód przekazywany jest na leczenie i rehabilitację mężczyzny.

Patrykowi została także zadedykowana piosenka, ale utwór ten powstał także z myślą o tych wszystkich, którzy każdego dnia tak jak Patryk WALCZĄ. Piosenka nosi tytuł: Patryk Niekłań - idziemy do przodu. Zaśpiewała Paula Curly Kucharska.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
 23 złote medale...

2024-04-24

23 złote medale...

... ale także srebrne i brązowe. W sumie aż 70 trofeów przywiozła z międzynarodowego turnieju Szkoła Tańca MiM ze Starachowic. 
Kolory i formy

2024-04-23

Kolory i formy

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na otwarcie wystawy obrazów i rzeźb autorstwa Maksymiliana Starca pt. "Oczy koloru".  
Opowieść o Australii

2024-04-23

Opowieść o Australii

 Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie z Barbarą Bedorf z cyklu Klub Podróżnika pt. „Australia, wyspa skazańców”.
Spektakl

2024-04-22

Spektakl "Żubry"

 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starachowicach zaprasza na spektakl pt. „Żubry”. To tragikomedia o rodzinie oszukanej przez swojego krewnego. W przedstawieniu wystąpią słuchacze UTW.    
Zatańczyli w 5 grupach

2024-04-19

Zatańczyli w 5 grupach

Studio Tańca Fox ze Starachowic z powodzeniem wzięło udział w XVI Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych w Suchedniowie. Najlepiej poradziła sobie, złożona z dorosłych tancerek, Grupa Reprezentacyjna LADY FOX, która zajęła pierwsze miejsce. 
Harcerskie granie i śpiewanie

2024-04-15

Harcerskie granie i śpiewanie

W miniony weekend nasze miasto stało się krajową stolicą piosenek śpiewanych na obozach i zbiórkach oraz na szlakach pieszych wędrówek.  Do Starachowic zjechały setki młodych i dorosłych wykonawców na XII edycję Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "Harcogranie". Po całodniowych sobotnich  przesłuchaniach w niedzielę 14 stycznia br. na gali w sali Olimpia urzędu miejskiego wręczono nagrody najlepszym. 
Dyskusja o zabytkach techniki

2024-04-12

Dyskusja o zabytkach techniki

W Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach muzealnicy i naukowcy z Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Warszawie oraz świętokrzyskich placówek rozmawiali o współczesnym wykorzystaniu obiektów związanych z dawnym przemysłem. Spotkanie odbyło się w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków.  
Amonity i inni mieszkańcy pradawnych mórz

2024-04-12

Amonity i inni mieszkańcy pradawnych mórz

Amonity to mięczaki, które żyły w morzach od dewonu do kredy, czyli w okresie od około 400 do 145 milionów lat przed naszą erą. Do naszych czasów przetrwały ich charakterystyczne muszle, w których chowały się jak współczesne ślimaki. Można je, wraz z innymi morskimi stworzeniami z prehistorii, oglądać na świeżo otwartej wystawie w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.       
„Kobieta polska na wyboistej drodze do niepodległości w poezji i muzyce”

2024-04-12

„Kobieta polska na wyboistej drodze do niepodległości w poezji i muzyce”

To one haftowały sztandary i piekły chleb powstańcom i partyzantom, a w czasach kryzysu stały w kolejkach po żywność dla swoich dzieci. W kwietniu Miesiącu Pamięci Narodowej składamy im hołd. Ten hołd to montaż słowno-muzyczny opracowany przez Zofię Lasek z Alternatywnego Klubu Seniora w Starachowicach zaprezentowany 12 kwietnia br. w  galerii "Skałka"
O społeczności żydowskiej z przedwojennego Wierzbnika

2024-04-09

O społeczności żydowskiej z przedwojennego Wierzbnika

W czwartek 11 kwietnia o godz. 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Kochanowskiego 5 w Starachowicach zaprasza do swojej Czytelni na historyczną prelekcję.