JUŻ W KIOSKU

Spotkali się dla Patryka

2023-01-11 14:00:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Charytatywny Bal Noworoczny dla Patryka Niekłania był wydarzeniem na pięć gwiazdek. W Sali Perłowej starachowickiego Hotelu Senator w sobotę (7 stycznia) zebrało się ponad 200 osób, a każda z nich przyszła w szczytnym celu finansowego wsparcia rehabilitacji Patryka Niekłania.

fot. Fundacja Zdążyć przed Panem Bogiem 

Na balu zabrakło głównego bohatera imprezy, który przebywa na turnusie rehabilitacyjnym, ale przybyli jego rodzice, dla których wydarzenie było nie tylko wielkim wzruszeniem, ale przede wszystkim odskocznią od zmagań z codziennością.

- Dziękujemy za uczestnictwo w balu zorganizowanym na rzecz naszego syna. Patryk obecnie przebywa na rehabilitacji w Ośrodku Rehabilitacyjnym  Neuron w Borach Tucholskich. Serdecznie dziękujemy organizatorom oraz tym wszystkim, którzy wspierają Patryka w walce o samodzielność i powrót do zdrowia. Serdecznie dziękujemy za pomoc, zaangażowanie,poświęcony czas. Dzięki temu, że Patryk ma wokół siebie takich wspaniałych ludzi, małymi krokami idzie do przodu i robi duże postępy, a my mu w tej walce o lepsze jutro pomagamy i nie poddajemy się - powiedziała mama Patryka.

Dużo nie brakuje, by za rok, być może na podobnym wydarzeniu, Patryk mógł już osobiście podziękować ludziom, którzy wspierają go w walce o powrót do sprawności.

Dzięki sprzedaży zaproszeń na bal oraz przeprowadzonym licytacjom uzbierana kwota dla Patryka wyniosła blisko 25 tysięcy złotych. Najwyższą kwotę - ponad 3 tysięcy złotych - osiągnął 3-dniowy pobyt w Karpaczu w pięciogwiazdkowym Green Mountain Hotel - przekazanym przez burmistrza Karpacza Radosława Jęcka. Wylicytowali go Aldona i Romek Ołubiec.

Za kwotę 2 tysięcy złotych wylicytowano koszulkę Sławomira Peszki i szalik„kierunek Katar”. Szczęśliwi posiadacze to Kamila i Michał Gawlik.

Wśród licytujących nie zabrakło prezydenta Marka Materka, który za 2 tysiące złotych stał się posiadaczem obrazu z widokiem na Starachowice.

Wartość 1,5 tys. zł osiągnął meczowy trykot bramkarza kadry narodowej Wojciecha Szczęsnego. 

Za tysiąc złotych wylicytowano statuetkę z wizerunkiem Patryka, księga "Dzieje Sejmu Polskiego" wraz z filiżanką i talerzykiem z porcelany z Ćmielowa, które przekazała poseł ziemi świętokrzyskiej na Sejm RP Agata Wojtyszek, wylicytowano za identyczną kwotę (1 tys. zł), kubek z autografem Kuby Wojewódzkiego poszedł za 800 zł), futbolówka z autografami graczy I-ligowej Resovii Rzeszów (700 zł), trykot medalisty mistrzostw świata w skokach narciarskich Piotra Żyły (600 zł), model autobusu marki MAN przekazany przez Filipa Prokopa i Arkadiusza Pająka z Hotelu Senator (600 zł).

Licytacje nadal są prowadzone na grupie pomocowej Fundacji „Zdążyć przed Panem Bogiem. 

- Zapraszamy serdecznie wszystkie zainteresowane osoby. Zapewniam, że warto. – zaznaczył Konrad Rączka. Znaleźć tam będzie można także te przedmioty, które nie znalazły nabywców na balu.

Agata Wojtyszek towarzyszy Patrykowi od chwili wypadku.

- To nasza duma, która dziś walczy o sprawność. Jestem po to, by swoją osobą zachęcać do licytowania. Możliwości wsparcia jest wiele - mówi parlamentarzystka.

Pomysłodawcą wydarzenia oraz głównym organizatorem był Konrad Rączka. To za jego sprawą i przy współpracy wielu osób, cel został osiągnięty, a wydarzenie było na najwyższym poziomie. Gościom czas umilały cztery zespoły muzyczne. Zagrali i zaśpiewali: zespół Midnight, Paula „Curly” Kucharska, Marek Sołtys Samsonowski, a gwiazdą balu był KORDIAN.

Imprezę poprowadzili: Rafał Roman - dziennikarz Tygodnika Starachowickiego oraz influencerka Kinga Zawodnik. Wydarzenie objęły patronatem wszystkie media lokalne.

- Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że zorganizowaliśmy ten bal. Nie będę wymieniał każdego z osobna, ale każdemu z osobna mówię:„dziękuję”. Po organizacji wydarzeń sportowych chciałem podnieść poprzeczkę wyżej. Było to dla mnie nowe, duże wyzwanie. Dzięki ludziom dobrej woli,niezliczonej ilości rozmów telefonicznych, spotkań, zapisanych kartek w kalendarzu - mogę powiedzieć, że odnieśliśmy sukces. Mówię „my”, bo sam nie dałbym rady. I tak kilka, kilkanaście prywatnych osób poświęcających swój prywatny czas, zorganizowało wydarzenie na ponad 200 osób. Cieszę się, że możemy pomagać. Mamy zdrowie, siłę i „trochę” czasu, by zaangażować się wspomóc dla Patryka. On i jego rodzina tego wsparcia potrzebują.  Mam nadzieję, że będziemy dobrym przykładem dla innych, że można w Starachowicach pomagać charytatywnie i robić wielkie rzeczy. Doskonale wiem, ile czasu minęło odkąd zacząłem „przebijać” się przez mur, by ludzie mi zaufali, że nie zawiodę. Dzisiaj mogę powiedzieć, że warto - mówi Konrad Rączka i dodaje, że jeszcze w styczniu i lutym przed nami kolejne sportowe wydarzenia dla Patryka. - Informacje o tym co będzie się działo, ale także bieżące postępy Patryka można śledzić w mediach społecznościowych na profilu: Patryk Niekłań - "Idziemy do przodu" - mówi społecznik.

Osoba Patryka Niekłania połączyła mieszkańców, samorządowców, sportowców, trenerów, klubowych działaczy i przedstawicieli lokalnego biznesu. Konrad Rączka zapowiadał, że to będzie impreza najlepsza w mieście i konkurująca z imprezami w kraju i zadaje się, że sporo w tym było racji.

Utwór Tiny Turner "Simply the best" nieprzypadkowo otworzył imprezę, bo właśnie taki jest Patryk - po prostu najlepszy.

Patryk Niekłań to sportowiec, akrobata, artysta, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Pasjonat historii. Zawodowo poświęcił się treningom siłowym i artystycznym.

W akrobatyce odnalazł swoją niszę - Cyr wheel to obręcz, w której akrobata wykonuje ewolucje podczas ruchu koła. Długie i ciężkie treningi przyniosły efekty, a Patryk stał się uznanym artystą cyrkowym. Z sukcesami występował na scenach Europy i świata. Został finalistą ogólnopolskiego show „Mam talent”.

Niestety, jego dobrą passę przerwał wypadek samochodowy. Dziś Patryk, wspierany przez rodzinę i tysiące życzliwych mu osób, walczy o powrót do zdrowia i pełnej sprawności.

W tej walce Patryka i jego rodzinę wspiera mnóstwo ludzi o wielkich sercach. Co roku organizowane są wydarzenia dla Patryka Niekłania, z których dochód przekazywany jest na leczenie i rehabilitację mężczyzny.

Patrykowi została także zadedykowana piosenka, ale utwór ten powstał także z myślą o tych wszystkich, którzy każdego dnia tak jak Patryk WALCZĄ. Piosenka nosi tytuł: Patryk Niekłań - idziemy do przodu. Zaśpiewała Paula Curly Kucharska.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Tak oddaliśmy cześć Powstańcom Styczniowym

2023-01-27

Tak oddaliśmy cześć Powstańcom Styczniowym

Za nami 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego – największego w historii niepodległościowego zrywu, które rozpoczęło się w nocy z 22 na 23 stycznia 1863 roku. Było ono najdłużej trwającym zrywem niepodległościowym po rozbiorach Polski, nigdy bowiem nie porzuciliśmy marzeń o wolnej Polsce.
Zmiana godzin pracy miejskiej biblioteki

2023-01-26

Zmiana godzin pracy miejskiej biblioteki

Czas ferii to zmiany w godzinach pracy filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Sprawdźcie. 
Cudowny wieczór z Kiepurą

2023-01-26

Cudowny wieczór z Kiepurą

Hipnotyzujący głos, a oczy pełne ognia i bystre. Jan Kiepura, Polak, który miał świat u stóp, podobnie zresztą jak kobiety. To między jego piosenki zabrzmiały w szkolnej hali w Mircu. Koncert "Uśmiechnij się z Kiepurą" okazał się hitem, a gościem specjalnym był znakomity śpiewak Jacek Wójcicki. 
Wycieczka do Tyrolu

2023-01-25

Wycieczka do Tyrolu

Potężne szczyty, dzikie przełęcze i pierwotne krajobrazy parków. Tak, to Tyrol do którego w podróż zabrali jego miłośnicy Anna i Mariusz Śledziowscy – pasjonaci wycieczek górskich.
Przepisz mnie - zachęca Mały Książę

2023-01-25

Przepisz mnie - zachęca Mały Książę

Z okazji 80 - lecia pierwszego wydania „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, zorganizowano ogólnopolską akcję przepisywania książki. 
Żeglowanie jest koniecznością

2023-01-23

Żeglowanie jest koniecznością

Marzenia. Są tym, co pozwala naszej duszy latać. Są bogactwem. Muzyką, poezją  i barwą życia. Dzięki nim nie stoimy w miejscu. Z marzeń rodzą się baśnie, z baśni wielkie czyny, z nich zaś bohaterowie. A potem to już lądy nieznane, wiatr co po falach gna i daleka droga.
Marzy Ci się kariera aktorska?

2023-01-22

Marzy Ci się kariera aktorska?

Jest szansa się sprawdzić, wystarczy zgłosić się na casting. Zaprasza Muzeum Wsi Kieleckiej. 
Od lat walczy z podstępną chorobą

2023-01-21

Od lat walczy z podstępną chorobą

Stwardnienie rozsiane zabiera jej sprawność i  radość. To częste pobyty w szpitalach, terapie sterydami rehabilitacja i codzienne przyjmowanie dużej ilości lekarstw.  - Jeśli znasz mnie bliżej, wiesz, że walczę, że nie chcę siąść na wózek, że staram się, pomimo przeciwności i bólu, w miarę możliwości, żyć aktywnie, choć przychodzi mi to z coraz większym trudem - mówi Katarzyna Kotowska i prosi o pomoc w leczeniu oraz rehabilitacji. 

2023-01-20

"Słoneczko" gra z WOŚP

Ostatni obraz na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy namalowany. Tym razem za pędzle chwycili Małgorzata Zatorska i Marcin Gołębiowski. I sama jestem ciekawa co z tego wynikło, bo o ile Gosia ma artystyczne zapędy, to o wiceprezydencie wiemy tylko, że onegdaj - pod banderą Wagnera - piracka dusza się w nim obudziła
Pod hasłem nazistowskiej policji

2023-01-19

Pod hasłem nazistowskiej policji

Roli policji w nazistowskich Niemczech poświęcona jest nowa czasowa wystawa prezentowana w starachowickim Muzeum Przyrody i Techniki. To 9 tablic, które opisują m.in. rolę policji po przejęciu władzy przez Adolfa Hitlera w styczniu 1933 r., rozwój jej struktur, czy czołowe osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie policji w tamtym czasie. Mieszkańcy będą mogli ją oglądać do końca kwietnia.