JUŻ W KIOSKU

Spotkaj się z Piotrem Trybalskim

2021-09-12 18:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Przed nami kolejne wydarzenie Miejskiej Biblioteki Publicznej, które ma na celu propagowanie tematyki podróży. Tym razem na tapetę bierzemy podróżniczą fotografię.

Piotr trybalski

„Fotografowanie w podróży – jak robić zdjęcia budzące emocje?” to temat warsztatów, które poprowadzi Piotr Trybalski – dziennikarz, pisarz, podróżnik i fotoreporter. Finalista i laureat konkursów fotograficznych (m.in. Grand Press Photo, Wielki Konkurs National Geographic, Leica Street Photo, Outdoor Photographer of The Year) oraz zdobywca tytułu Travel Photographer of The Year 2014. Przez blisko 10 lat kierował serwisem Onet Podróże, pisał i fotografował m.in dla: „Outside”, „Polityka”, „Przekrój” „National Geographic”, National Geographic Traveler, „Podróże”, „Focus Historia”, „Magazyn Górskiego”, „Ski”, „Witaj w podróży”. Autor książek, m.in. „Fotograf w podróży”, „Podróże z Adrenaliną”, „Ja, pustelnik”.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Ale Jazda! Od Czytelnika do Podróżnika”, 15.09.2021 r. o godzinie 17:00 w Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wstęp wolny.

Natomiast na 24 września planowana jest wystawa zdjęć starachowickich podróżników. Swoje fotografie pokażą osoby, które gościły w sali czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej z podróżniczą prelekcją, ale nie tylko. Ze zdjęciami szykują się m.in Sebastian Staniszewski, Aneta Marciniak, Magdalena Massalska, Aldona Bałtowska Jagieła, Cezary Misiura.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Starachowice wspierają starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029

2022-08-11

Starachowice wspierają starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029

Lokalni artyści, przedstawiciele organizacji pozarządowych, miejskich instytucji i grup społecznych wzięli udział w Spotkaniu Środowiska Kultury, jakie w piątek - 5 sierpnia - odbyło się w siedzibie Urzędu Miejskiego w Starachowicach. W wydarzeniu uczestniczyli również goście z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz przedstawiciel Prezydenta Kielc.
Happy Bus to szczęśliwe dzieci

2022-08-10

Happy Bus to szczęśliwe dzieci

To był niezwykle radosny weekend, najmłodsi mieszkańcy miasta chętnie korzystali z atrakcji jakie im zorganizowało miasto i Park Kultury.
Spotkanie z Maciejem Siembiedą

2022-08-13

Spotkanie z Maciejem Siembiedą

Spotkań z ciekawymi osobami ciąg dalszy - Miejska Biblioteka Publiczna nie spoczywa na laurach i kontynuuje cykl spotkań autorskich, bardzo lubiany przez mieszkańców Starachowic. Tym razem...
Rockowo w amfiteatrze

2022-08-10

Rockowo w amfiteatrze

Cztery świetne głosy, fantastyczna muzyka, kinowe perełki i publika znająca się na rzeczy - tak właśnie upłynęła sobota, 6 sierpnia, w starachowickim Parku Miejskim.
Podróż w czasie

2022-08-09

Podróż w czasie

Czy poznalibyście Starachowice na starych zdjęciach? Czy potrafilibyście odnaleźć właściwą ulicę? Jak zmieniało się centrum miasta i jego otoczenie? Które detale jeszcze są, a których brakło?
Wyprawa do Lipia

2022-08-07

Wyprawa do Lipia

Najbardziej magiczna kolejka w mieście, zaczarowane tory, które wiozą w świat... oto Starachowicka Kolej Wąskotorowa.
O Wagnerze w Spółdzielczym Domu Kultury

2022-08-06

O Wagnerze w Spółdzielczym Domu Kultury

Liczne grono mieszkańców skupionych wokół klubu seniora Jesienny Listek, działającego w starachowickim SDK, miało okazję posłuchać historii życia Władysława Wagnera. Ja miałam przyjemność ogromną poprowadzić to spotkanie, za zaproszenie dziękuję Beacie Wiśniewskiej - dyrektor placówki.
Starachowice na fotografii

2022-08-04

Starachowice na fotografii

Już jutro (piątek - 5 sierpnia) w Muzeum Przyrody i techniki wyjątkowa wystawa.
SOWA zaprasza

2022-08-07

SOWA zaprasza

Starachowice są jednym z nielicznych miast, które mogą pochwalić się Strefą Odkrywania Wyobraźni i Aktywności z osiemnastoma najlepszymi eksponatami z Centrum Nauki Kopernik. SOWA zagnieździła się w starachowickim Muzeum Przyrody i Techniki i oczekuje na młodych i nieco starszych odkrywców.
Starachowice w hołdzie Powstańcom Warszawskim

2022-08-04

Starachowice w hołdzie Powstańcom Warszawskim

Mimo wakacji  młodzież nie zapomniała o Bohaterach z Warszawy, którzy zginęli w boju o wolną Polskę.