JUŻ W KIOSKU

Spotkaj się z Piotrem Trybalskim

2021-09-12 18:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Przed nami kolejne wydarzenie Miejskiej Biblioteki Publicznej, które ma na celu propagowanie tematyki podróży. Tym razem na tapetę bierzemy podróżniczą fotografię.

Piotr trybalski

„Fotografowanie w podróży – jak robić zdjęcia budzące emocje?” to temat warsztatów, które poprowadzi Piotr Trybalski – dziennikarz, pisarz, podróżnik i fotoreporter. Finalista i laureat konkursów fotograficznych (m.in. Grand Press Photo, Wielki Konkurs National Geographic, Leica Street Photo, Outdoor Photographer of The Year) oraz zdobywca tytułu Travel Photographer of The Year 2014. Przez blisko 10 lat kierował serwisem Onet Podróże, pisał i fotografował m.in dla: „Outside”, „Polityka”, „Przekrój” „National Geographic”, National Geographic Traveler, „Podróże”, „Focus Historia”, „Magazyn Górskiego”, „Ski”, „Witaj w podróży”. Autor książek, m.in. „Fotograf w podróży”, „Podróże z Adrenaliną”, „Ja, pustelnik”.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Ale Jazda! Od Czytelnika do Podróżnika”, 15.09.2021 r. o godzinie 17:00 w Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wstęp wolny.

Natomiast na 24 września planowana jest wystawa zdjęć starachowickich podróżników. Swoje fotografie pokażą osoby, które gościły w sali czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej z podróżniczą prelekcją, ale nie tylko. Ze zdjęciami szykują się m.in Sebastian Staniszewski, Aneta Marciniak, Magdalena Massalska, Aldona Bałtowska Jagieła, Cezary Misiura.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
SOWA w starachowickim muzeum faktem

2021-09-20

SOWA w starachowickim muzeum faktem

Już niedługo w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach powstanie jedna z 32. Stref Odkrywania Wyobraźni Aktywności czyli wspomniana SOWA. 
Za nami XII edycja festynu historycznego „Od Prasłowian do Polaków”

2021-09-19

Za nami XII edycja festynu historycznego „Od Prasłowian do Polaków”

Od lat cieszy się zasłużonym zainteresowaniem, co roku inny temat, w tym prym wiodło dziedzictwo smaków.
Kartka urodzinowa dla Blanki

2021-09-18

Kartka urodzinowa dla Blanki

Mała dziewczynka kontra groźny glejak, a wokół uczniowie, którzy chcą sprawić jej przyjemność. O co chodzi?      
Hello Sofia

2021-09-17

Hello Sofia

Wyruszyli. Młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach, wyruszyła w podróż, której celem jest stolica Bułgarii, Sofia.
Przed nami wernisaż fotografii podróżniczej

2021-09-17

Przed nami wernisaż fotografii podróżniczej

Projekt "Od czytelnika do podróżnika. Ale jazda" to pomysł Miejskiej Biblioteki w Starachowicach, która promuje podróże wszelakie. Od tych książkowych, które nas wiodą przez najdalsze zakątki świata i wyobraźni po te całkiem realne.
Gdzie leży prawda? - kolejne spotkanie z kryminałem

2021-09-17

Gdzie leży prawda? - kolejne spotkanie z kryminałem

„ Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą”
Językowy paszport do świata

2021-09-19

Językowy paszport do świata

Mówi biegle po angielsku, włosku, bez problemu porozumie się po hiszpańsku i niemiecku, Marta Szymańska-Baran. językowy freak, który w Starachowicach ma misję.
Powakacyjna forma OHP

2021-09-15

Powakacyjna forma OHP

Przystąpili do Narodowego Czytania, zapalili znicze pamięci Obrońcom Westerplatte, wzięli udział w patriotycznym koncercie - młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach wkroczyła w nowy rok szkolny z przytupem.
Twórcy kultury nigdy nie lubili chodzić na smyczy

2021-09-11

Twórcy kultury nigdy nie lubili chodzić na smyczy

Wiele działo się w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Losy świata zmieniły się z dnia na dzień trwała wojna Polsko – Jaruzelska, a jej celem było zrzucenie zależności od sąsiada ze wschodu, w tym zagrożenia wynikające z przynależności do Układu Warszawskiego i wreszcie gospodarowanie u siebie.