JUŻ W KIOSKU

Sportowy weekend

2023-02-07 18:00:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

W gminie Mirzec nie brakuje sympatyków różnorodnych dyscyplin sportowych. I choć wydawać by się mogło, że tamtejsza społeczność słynie z zamiłowania do siatkówki i piłki nożnej, to, jak się okazuje, nie obcy im jest też tenis stołowy. 

fot. archiwum prywatne

Jeden ze styczniowych weekendów obfitował w sportowe wrażenia. Piłkarze rywalizowali ze sobą w ramach halowej ligi piłki nożnej, niemniej emocji przyniosły także rozgrywki w tenisa stołowego, jakie odbyły się w ramach turnieju na najbardziej usportowioną miejscowość w gminie. 

W turnieju piłkarskim uczestniczyło sześć drużyn. Pojedynek teamu z Tychowa Starego z drużyną Chilli zakończył się wynikiem 2:12, mecz reprezentacji Tychowa Nowego z MERKSON przyniósł rezultat 4:2, a zespół z Gadki uległ Piraniom 4:7. Niedziela zaś stała pod znakiem tenisa stołowego. Nie obyło się bez niespodzianek, bowiem po raz pierwszy w historii trzy zespoły zdobyły taką samą liczbę punktów. Tychów Stary, Tychów Nowy i Gadka zgromadziły na swoim koncie po 46 pkt. . O ostatecznej klasyfikacji zdecydowało więc miejsce najlepszych zawodników z poszczególnych drużyn w turnieju, a byli to: Gracjan Rokita z Tychowa Starego - laureat pierwszego miejsca, Robert Płusa z Gadki - drugie miejsce oraz zdobywca trzeciego miejsca - Kacper Rafalski z Tychowa Nowego. Po pierwszych rozgrywkach na czele klasyfikacji generalnej z liczbą 46 pkt. znajduje się Tychów Stary, drugie miejsce z tą samą liczbą punktów zajmuje miejsce Gadka, a trzecią lokatę, również z 64. punktami na koncie zajmuje Tychów Nowy. Czwarte miejsce zajmuje Mirzec (18 pkt.) a piąte - Osiny (2 pkt.).

- Dziękuję wszystkim zawodnikom startującym w rozgrywkach a Przemkowi Strabanikowi za ich przygotowanie, rozpoczęcie i prowadzenie - mówi wójt Mirosław Seweryn. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Wytańczyli medale

2023-11-28

Wytańczyli medale

Blisko 900 tancerzy z całej Polski, w tym także trenujący w Studiu Tańca FOX w Starachowicach uczestniczyło w Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach "MAD DANCE CHAMPIONS LEAGUE 2023", jaki odbył się w Kielcach. "Nasi" spisali się świetnie i wielokrotnie stawali na podium.
Smak zwycięstwa i kolejne boiskowe doświadczenia

2023-11-27

Smak zwycięstwa i kolejne boiskowe doświadczenia

Młodzi zawodnicy z Basket Starachowice dzielnie walczą na koszykarskich parkietach. W miniony weekend mierzyli się z zespołami z Krakowa i Nowego Sącza. Dla jednych były to kolejne boiskowe doświadczenia, drudzy zaś mogli cieszyć się ze zwycięstwa. 
Na mecz pojechali i...nie zagrali

2023-11-27

Na mecz pojechali i...nie zagrali

Zupełnie nie tak wyglądać mecz w ramach ostatniej w tym roku 18. kolejki III ligi gr. 4, jaki STAR Starachowice rozegrać miał z Podhalem Nowy Targ. Spotkanie finalnie nie doszło do skutku, to, co wydarzyło się na miejscu odbiło się szerokim echem w środowiskach piłkarskich, a klubowa społeczność Zielono-Czarnych mówi o skandalu. 
Ogromny sukces Kuby

2023-11-26

Ogromny sukces Kuby

Młody futbolista z Akademii Piłkarskiej SKS STAR Starachowice Jakub Sikora szóstym zawodnikiem w Polsce. Podopieczny trenera Kacpra Raka znakomicie spisał się podczas oficjalnych finałów Mistrzostw Polski gry 1x1 w Warszawie, gdzie zajął znakomite VI miejsce.
Medale dla lekkoatletów

2023-11-21

Medale dla lekkoatletów

Trzy medale indywidualne i czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej - to bilans występów reprezentacji Juventy Cerrad Starachowice w Połańcu podczas Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w Biegach Przełajowych. 
Akademicy zwycięzcami Ligi Europy

2023-11-20

Akademicy zwycięzcami Ligi Europy

Podopieczni trenera Adriana Wołczyńskiego z Akademii Piłkarskiej SKS STAR Starachowice wywalczyli pierwsze miejsce w Lidze Europy w Turnieju Smoka r. 2014. Indywidualny sukces odniósł także Bartosz Szymański, który został MVP ligi. 
Szachami upamiętnili niepodległość

2023-11-16

Szachami upamiętnili niepodległość

Rozgrywki szachowe w narodowe Święto Niepodległości. W tak niebanalny sposób już po raz 16-ty uczczono w Starachowicach tę ważną datę. 
Maja ze srebrnym medalem

2023-11-12

Maja ze srebrnym medalem

Zawodniczka w Stalowej Woli, gdzie odbywał się bieg wystartowała na dystansie 5 km. Odległość pokonała w czasie 17.52 i zajęła drugie miejsce. Gratulujemy!
Bieg Niepodległości

2023-11-08

Bieg Niepodległości

Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starachowicach oraz Lasy Państwowe zapraszają do udziału w Biegu Niepodległości, jaki odbędzie się 11. listopada br. i będzie miał formę treningu.
III Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka

2023-11-07

III Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka

W biegu z pałeczką sztafetową, pokonywaniu toru przeszkód, skoku w dal oraz rzutem woreczkiem do celu "rywalizowali" ze sobą uczestnicy gminnego etapu III Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka, jaki odbył się w Zespole Placówek Oświatowych w Wąchocku.