JUŻ W KIOSKU

Śpiewaj z "Portamento"

2022-02-12 09:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Śpiewać każdy może - podobno. Chociaż, jak wyraziłam chęć dołączenia, to moja koleżanka roześmiała się w głos.Oznacza to jedno, że śpiewać może faktycznie każdy, komu słoń na ucho nie nadepnął. Mnie nadepnęło stado.

Niech czytają zatem Ci, którzy cokolwiek potrafią.

Park Kultury ogłasza nabór do Szkoły Chóralnej w sekcjach Chór Kameralny „Portamento” działający w dwóch grupach wiekowych:

- Zespół Wokalny „Małe Portamento” – dziewczynki w wieku od trzeciej do szóstej klasy szkoły podstawowej – zajęcia odbywają się w środy w godz. 15:45 – 17:15 oraz w soboty w godz. 10:00 – 12:00

- Zespół Wokalny „Portamento” – dziewczęta w wieku od siódmej klasy szkoły podstawowej do drugiej klasy szkoły ponadpodstawowej – zajęcia odbywają się w piątki w godz. 16:00 – 18:00 oraz w soboty w godz. 11:00 – 14:00

- Chór Mieszany „Kamerton” – szczególnie mile widziani panowie powyżej 19 roku życia – zajęcia odbywają się w poniedziałki w godz. 18:00 – 20:30

- Chór Żeński „Kamerton” – panie powyżej 19 roku życia – zajęcia odbywają się w piątki w godz. 18:15 – 20:30

Zapewniamy:przyjazną atmosferę, występy i koncerty na terenie miasta oraz udział w konkursach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym; szkolenie wokalne i warsztaty z trenerami wokalnymi, śpiewakami i chórmistrzami najlepszymi z najlepszych.

Nie trzeba wykazać się znajomością nut i czytania nut a’vista oraz wiedzy ogólnomuzycznej.

Repertuar dobierany jest do możliwości i zainteresowań chórzystów oraz potrzeb wynikających z chęci udziału w koncertach i konkursach. 

Zajęcia prowadzi dr Bożena Magdalena Mrózek, chórmistrz, instruktor emisji głosu, wielokrotnie wyróżniania podczas konkursów nagrodami dla najlepszego dyrygenta.

Informacji szczegółowych udziela dyrygent – tel.: 606-551-444

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Zaproszenie na wernisaż prac Antoniny Jasztal

2022-09-27

Zaproszenie na wernisaż prac Antoniny Jasztal

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Filia w Starachowicach z okazji Tygodnia Książek Zakazanych zaprasza na wernisaż prac Antoniny Jasztal pt. „Librorum prohibitorum”.
W 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

2022-09-26

W 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

We wtorek (27 września br.) na polanie przed kaplicą św. Jacka w Wąchocku odbędą się uroczyste obchody 83. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, organizowane przez wąchockie i starachowickie koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, a także Hufiec ZHP Starachowice, pod honorowym patronatem Starosty Starachowickiego i Burmistrza Miasta i Gminy Wąchock.
Wiewiórka tematem przewodnim XIII Festynu Ekologicznego

2022-09-25

Wiewiórka tematem przewodnim XIII Festynu Ekologicznego

„Wiewiórka – mały mieszkaniec parku i lasu” – to hasło, które przyświecało tegorocznej edycji Festynu Ekologicznego „Zaginiony świat naszej Ziemi”, zorganizowanej przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach pod patronatem Starosty Starachowickiego i Prezydenta Miasta Starachowice. 
Światło Daniela

2022-09-24

Światło Daniela

Fotografia ma wiele twarzy - sukcesu, kariery ale może być także motywacją i ratunkiem. Tak było w przypadku Daniela Domagały, artysty zrzeszonego w Starachowickim Towarzystwie Fotograficznym.  
Planetarium Kopernika zawita do Starachowic

2022-09-23

Planetarium Kopernika zawita do Starachowic

By poczuć się jak astronom, wystarczy podnieść głowę i spojrzeć w niebo. Jak wyglądają najbardziej znane gwiazdozbiory? Gdzie ich szukać? Czy warto? Jest okazja, by się przekonać! Rozpoczął się rok szkolny, więc Planetobus z Centrum Nauki Kopernik z mobilnym planetarium na pokładzie znów przemierza Polskę wszerz i wzdłuż, by szerzyć wiedzę o astronomii. I tak już w najbliższy poniedziałek i wtorek (26 i 27 września) pojawi się na IX Festiwalu Nauki w Starachowicach w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura.
Nosferatu w Bibliotece. Zaproszenie

2022-09-23

Nosferatu w Bibliotece. Zaproszenie

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na projekcję filmu z 1922 r. pt. „Nosferatu – symfonia grozy”, w reżyserii F.W. Murnaua. Spotkanie z cyklu Biblioteka Filmów odbędzie się w poniedziałek (26 września br.) o godz. 17:00 w Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5. Wstęp wolny.
Niezwykle Stylowy Wieczór w Ekomuzeum

2022-09-21

Niezwykle Stylowy Wieczór w Ekomuzeum

Już w najbliższą sobotę (24 września) o godz. 16.00 w Kinie Kotłownia starachowickiego Muzeum Przyrody i Techniki odbędzie się niezwykle Stylowy Wieczór.
XII Noce Teatralne z gwiazdą Olgą Bończyk

2022-09-16

XII Noce Teatralne z gwiazdą Olgą Bończyk

Stowarzyszenie Promocji Talentów w Starachowicach w partnerstwie z Parkiem Kultury w Starachowicach, Muzeum Przyrody i Techniki im. J. Pazdura i Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 serdecznie zapraszają na XII NOCE TEATRALNE.
Spotkali się w bibliotece

2022-09-15

Spotkali się w bibliotece

W środowe popoludnie (14 września) w Miejskiej Bibliotece Publicznej zagościł Wojciech Bonowicz. 
IX Festyn historyczny „Mnisi i Hutnicy”

2022-09-15

IX Festyn historyczny „Mnisi i Hutnicy”

Opactwo Ojców Cystersów w Wąchocku oraz Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zapraszają na IX Festyn historyczny „Mnisi i Hutnicy”, który odbędzie się w ramach 30 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa Narodowego w  piątek (16  września) w godz. 9.00 – 13.00  na terenie Opactwa Cystersów  w Wąchocku.