Sparta bez szans, STAR "na zero z tyłu"

2022-09-18 20:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Bardzo dobra passa podopiecznych trenera Tadeusza Krawca odbija się szerokim echem zarówno w środowiskach piłkarskich jak i lokalnych mediach. W minioną sobotę, w ramach 8. kolejki Hummel IV ligi zawodnicy podejmowali u siebie Spartę Kazimierza Wielka, a przebieg i wynik spotkania tylko potwierdziły formę Zielono-Czarnych.

Pod bramką gości groźnie zrobiło się już w 9. minucie spotkania, kiedy to strzał na bramkę oddał Szymon Hajduk. Przed ponowną szansą, by dać prowadzenie swojemu zespołowi Hajduk stanął 3 minuty później. Zawodnik szansy jednak nie wykorzystał. Mimo to, na pierwszą bramkę dla STAR-u w sobotnim spotkaniu kibice nie musieli długo czekać. W 13. minucie spotkania wynik otworzył Przemysław Śliwiński, który na 2:0 podwyższył w 32. min., a dwie minuty później ten sam zawodnik po raz trzeci wpakował piłkę do bramki gości, notując klasycznego hat tricka. Na przerwę Zielono-Czarni schodzili więc, prowadząc 3:0. Początek drugiej odsłony spotkania to bramka Szymona Hajduka, który wykorzystał dobre dogranie Śliwińskiego i było już 4:0. Wynik, w 85. min. ustalił Mateusz Jagiełło.

Warto dodać, że drużyna gości również miała szansę na zdobycie gola. W 59. i 66. min. "do głosu" doszedł John Ezeh, któy jednak nie zdołał zapewnić swojej drużynie trafienia.

Finalnie STAR zanotował ósme zwycięstwo z rzędu.

- Tak, jak widzieliśmy wszyscy. Pierwsza połowa bardzo dobra w naszym wykonaniu. Byliśmy stroną mocno atakującą. Trzy bramki strzelone w pierwszej połowie po składnych akcjach, fajnych przechwytach i podaniach piłek prostopadłych do napastnika, gdzie Śliwiński wykorzystał te sytuacje strzelając trzy bramki. Także jakiekolwiek dzisiaj zagrożenie ze strony Sparty nie było w tym meczu widoczne. Po przerwie zagrali zmiennicy, dołożyliśmy dwie bramki. Podsumowując, kolejny bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Czekają nas teraz dwa wyjazdowe mecze na trudnym terenie, mam nadzieję, że z tych dwóch meczów też przywieziemy komplet punktów - mówił, zapytany przez kierownika drużyny Marcina Słokę tuż po meczu trener Tadeusz Krawiec. - Widać, że drużyna bardzo dobrze funkcjonuje i bardzo dobrze gra. Mam nadzieję, że także w tych dwóch kolejnych meczach potwierdzimy swoją wyższość nad rywalami - dodał.

STAR: Nowak – Gębura, Jagiełło 65′ żk, Styczyński, Nowocień, Kaczmarek (63′ Nowak), Kosztowniak (63′ Szydłowski), Ambrozik 70′ żk (71′ Grzywalski), Hajduk (71′ Grunt), Stefański, Śliwiński (60′ Wiecha).

Kolejne spotkanie STAR rozegra 25. września br. w Klimontowie. Początek o godz. 16.00.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Siatkarki na podium!

2022-10-04

Na piątkę zaliczyły sprawdzian przed rozpoczęciem sezonu siatkarki LENECO Starachowice, które na turnieju w Skarżysku-Kamiennej wywalczyły brązowy medal.
Koszykarskie zmagania o puchar

2022-10-03

Cztery drużyny wzięły udział w I Turnieju o Puchar firmy Perfopol, zorganizowanym przez Klub Sportowy BASKET Starachowice we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Starachowicach.
Ze Staszowa wrócili z cennymi punktami!

2022-10-02

To nie był łatwy mecz. Mimo to drużyna pod wodzą trenera Tadeusza Krawca zanotowała dziesiąte zwycięstwo z rzędu. Tym razem, w Staszowie, Zielono-Czarni pokonali tamtejszą Pogoń.

2022-09-27

"Życiówka" w Lublinie

Zofia Dróżdż z Juventy Cerrad Starachowice podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Lublinie poprawiła swój rekord życiowy na dystansie 1000 m w biegu z przeszkodami. Uzyskała czas lepszy o... 17 sekund!
Siatkarskie wicemistrzostwo województwa!

2022-09-26

Znakomicie spisali się uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krynkach, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Siatkówce Plażowej, jakie odbyły się w Połańcu.
Biegowe sukcesy uczniów

2022-09-25

Biegowe sukcesy uczniów "dziesiątki"

Dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach wywalczyły miejsca na podium podczas Mistrzostw Starachowic w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Sukces naszych koszykarzy

2022-09-18

Młodzi adpeci koszykówki ze starachowickiego klubu BASKET wywalczyli drugie miejsce podczas II Świętokrzyskiej Olimpiady Młodzieży Kielce 2022.
Zwycięstwo i rekordy życiowe

2022-09-17

Świetnie zaprezentowały się zawodniczki Juventy Cerrad Starachowice w Gliwicach, gdzie Maja Peryt stanęła na najwyższym stopniu podium, a kilka zawodniczek ustanowiło nowe rekordy życiowe.
Akademicy na podium!

2022-09-17

Drugie miejsce w Turnieju o Puchar Fimy STAR San Duo zajęli podopieczni trenera Kacpra Raka z Akademii Piłkarskiej SKS STAR Starachowice (r. 2013), który występowali w roli gospodarzy rozgrywek, w których udział wzięło w sumie osiem zespołów.
Medale dla Wikingów!

2022-09-16

Sukcesem dla zawodników KS Wiking Starachowice zakończyły się Mistrzostwa Polski w Trójboju Klasycznym, jakie odbyły się w Będzinie. Nasi sportowcy stawali na podium zarówno drużynowo jak i indywidualnie.