JUŻ W KIOSKU

Spacerowali z Prezydentem przy Lubiance

2021-08-10 11:51:36

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W poniedziałkowe (9 sierpnia) popołudnie zainteresowani mieszkańcy mogli wziąć udział w spacerze przy Lubiance razem z Prezydentem Miasta Markiem Materkiem, przedstawicielami firmy wykonującej inwestycje oraz pracownikami Urzędu Miejskiego odpowiedzialnymi za realizację zadania.

fot. UM Starachowice

- Prace postępują, to mnie cieszy, a jak się okazało podczas spaceru nie tylko mnie. Kilka lat zabiegałem z moimi współpracownikami, aby odmienić tę część miasta i teraz to się dzieje - informuje Prezydent Marek Materek - Dziękuję za konstruktywne rozmowy, których dziś nie brakowało. Wspólnie zmieniajmy Starachowice na lepsze i dbajmy o to, co nas otacza.

Główny zakres inwestycji obejmuje budowę:

 • budynku wypożyczalni sprzętu wodnego,
 • budynku sanitarnego,
 • dwupoziomowego pomostu,
 • jednopoziomowego pomostu z wiatą magazynową,
 • dwóch pomostów z altanami,
 • rampy do wodowania sprzętu wodnego,
 • dwóch kładek pieszo-rowerowych,
 • dwóch wież ratowniczych,
 • czterech altan grillowych,
 • wiaty przystankowej,
 • promenady z placem widokowym,
 • parkingu,
 • dróg wewnętrznych,
 • dwóch boisk do siatkówki i boiska wielofunkcyjnego,
 • placów zabaw,
 • siłowni plenerowej,
 • ścieżki pieszo-rowerowej,
 • ścieżki zdrowia,
 • schodów terenowych,
 • oświetlenia terenu oraz przebudowę drogi wewnętrznej,
 • montaż elementów małej architektury (ławki, kosze na śmieci, siedziska, stojaki na rowery).

Planowany termin zakończenia prac to czerwiec 2022 roku.

Gmina Starachowice, na zagospodarowanie otoczenia zbiornika wodnego Lubianka pozyskała środki europejskie w ramach RPO Województwa Świętokrzyskiego, a także środki z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dzięki temu blisko 90 % kosztów związanych z tą budową jest pokryte ze środków zewnętrznych, pozostała kwota to wkład własny ze strony gminy. Wartość całego projektu to blisko 19 mln zł.

/Informator Miejski/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Pierwsze absolwentki kursu języka polskiego

2022-05-27

Pierwsze absolwentki kursu języka polskiego

27 pań z dwóch grup zajęciowych oficjalnie zakończyło organizowany w naszym mieście kurs języka polskiego dla osób pochodzących z Ukrainy. 60-godzinny kurs skierowany jest do osób dorosłych, które przyjechały do naszego miasta zza wschodniej granicy. Gmina Starachowice wspólnie z partnerem projektu Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach zaplanowała organizację zajęć dla 60 osób. Kursy odbywają się w ramach projektu „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.
Młodzieżowy Festiwal Obywatelski w Starachowice

2022-05-26

Młodzieżowy Festiwal Obywatelski w Starachowice

W piątek (27 maja) o godzinie 10.30 w starachowickim Parku Miejskim odbędzie się MŁODZIEŻOWY FESTIWAL OBYWATELSKI. Młodzi radni we współpracy z Parkiem Kultury przygotowali wiele aktywności i wypełnili ten dzień wieloma atrakcjami.
Majowa sesja Rady Miejskiej w Starachowicach

2022-05-26

Majowa sesja Rady Miejskiej w Starachowicach

W piątek (27 maja) o godz. 9.00 w sali Olimpia Urzędu Miejskiego rozpocznie się szósta w tym roku sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Obrady będzie można oglądać online, pod adresem: https://esesja.tv/
Rewitalizacja otoczenia Parku Kultury dobiega końca

2022-05-22

Rewitalizacja otoczenia Parku Kultury dobiega końca

Kończą się prace związane z rewitalizacją otoczenia starachowickiego Parku Kultury, a ogrody Tadeusza Bilicza odzyskują dawny blask.
Kolejna inwestycja drogowa zakończona

2022-05-22

Kolejna inwestycja drogowa zakończona

Zakończyła się inwestycja drogowa w ramach zadania „Wykonanie ul. Wiejskiej z odcinkiem ul. Południowej wraz z budową kanalizacji deszczowej”. To jeden z wielu projektów realizowanych w tej części miasta.  
Przedszkolaki otrzymają zestawy ogrodnicze

2022-05-14

Przedszkolaki otrzymają zestawy ogrodnicze

Prawie 2 tysiące głosów zdobyło Przedszkole Miejskie nr 2 w konkursie „Ogródki ze smakiem”. Dzięki wsparciu aktywnych mieszkańców naszego miasta - decyzją organizatorów konkursu - przedszkolaki otrzymają teraz zestawy ogrodnicze.
Pływalnia będzie jak nowa

2022-05-13

Pływalnia będzie jak nowa

Blisko 2 miliony złotych Gmina Starachowice chce przeznaczyć na remont Krytej Pływalni. Inwestycja ma poprawić obecny stan budynku, wpłynąć na polepszenie jakości wody i uczynić ze starachowickiej pływalni dogodne miejsce do wypoczynku i relaksu.
Delegacja z Zawiercia gościła w Starachowicach

2022-05-10

Delegacja z Zawiercia gościła w Starachowicach

Delegacja Miasta Zawiercie, na czele z Prezydentem Łukaszem Konarskim, gościła w piątek (6 maja) w Starachowicach podczas wizyty studyjnej. Celem pobytu była wymiana dobrych praktyk oraz rozmowa o przeprowadzanych w naszym mieście inwestycjach.
Klasa dwujęzyczna to przyszłość

2022-05-07

Klasa dwujęzyczna to przyszłość

We wrześniu w Szkole Podstawowej nr 11 rusza kolejna klasa dwujęzyczna. Polsko-angielskie zajęcia będą odbywać się już pod patronatem Katedry Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. To duże wyróżnienie dla naszej szkoły, a dla uczniów szansa na rozwój edukacyjny.
Pakiet rehabilitacyjny dla seniora 2022

2022-05-05

Pakiet rehabilitacyjny dla seniora 2022

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek oraz Centrum Usług Społecznych w Starachowicach zapraszają do udziału w drugiej edycji programu „Pakiet rehabilitacyjny dla seniora 2022”. Bezpłatne zabiegi będą dostępne dla mieszkańców Starachowic, którzy ukończyli 60 lat.