JUŻ W KIOSKU

Słoneczna, Śląska i Duboisa do remontu. Wpłynęły oferty 

2022-07-05 12:04:39

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Urząd Miejski otworzył oferty na remonty trzech ulic w Starachowicach: Słonecznej, Śląskiej i Duboisa. Wyceny firm, które złożyły dokumenty w postępowaniu, mieszczą się w zakładanych przez gminę finansach. 

ulica Słoneczna / fot. Gazeta Starachowicka

Na remont ul. Słonecznej miasto zamierza przeznaczyć 1,76 mln zł. Podzielono go na dwa etapy. Etap 1: remont ul. Słonecznej od ul. Skalistej do ul. Kościelnej, na zachód od Ronda Solidarności w kierunku ul. Kościelnej na długości odcinka przeznaczonego do remontu około 469 m wykonanie nowej nawierzchni z masy asfaltowej, nowych chodników, zjazdów. Natomiast etap 2 - „remont utwardzenia na części działki budowlanej” - jezdnia południowa przy bloku nr 20 wraz z parkingiem wykonana z masy asfaltowej, chodniki z płytek betonowych 30 cm x 30 cm - po istniejącym śladzie. W tej części zadania wpłynęły trzy oferty, z których dwie mieszczą się w założonych pieniądzach w budżecie. 

W przypadku remontu ul. Śląskiej gmina zamierza przeznaczyć blisko 1,67 mln zł. Tu również prace podzielono na dwa etapy. Etap 1 to „Remont ul. Śląskiej” od ul. Konstytucji 3 Maja do ul. Szkolnej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Św. Barbary, zaś etap 2: remont wodociągu w ulicy o łącznej długości około 232 mb. Tu również złożono trzy oferty, z których jedna mieści się w założonych pieniądzach w budżecie.

Jeśli chodzi o „Remont ul. Dubois w Starachowicach”, to miasto zamierza przeznaczyć blisko 1,67 mln zł. Etap 1 przewiduje remont ul. Duboisa na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Widok i ul. Mickiewicza a ul. Pochyłą, natomiast etap 2 to remont wodociągu w ulicy o łącznej długości około 370 mb. Wpłynęły dwie oferty, z których jedna mieści się w założonych pieniądzach w budżecie.

Teraz dokumenty zostaną poddane analizie i jak napisał w mediach społecznościowych prezydent miasta Marek Materek: - szczęśliwie tym razem zmieścimy się w zakładanych kwotach, co pomoże nam wybrać wykonawców prac.  

Dofinansowanie na remonty tych ulic Gmina Starachowice pozyskała z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

[informacja z otwarcia ofert: https://bit.ly/3NOqhNv]

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
500 plus. Można składać wnioski na nowy okres rozliczeniowy

2023-02-06

500 plus. Można składać wnioski na nowy okres rozliczeniowy

Od 1 lutego ZUS zaczął przyjmowanie wniosków w ramach programu Rodzina 500+ na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r. Żeby otrzymać świadczenie wychowawcze, trzeba złożyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowiedni wniosek drogą elektroniczną. Świadczenie przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów.
Rewaloryzacja umów inwestycyjnych. Wykonawca bloku przy ulicy Kościelnej chce ponad 2 mln złotych dopłaty

2023-02-06

Rewaloryzacja umów inwestycyjnych. Wykonawca bloku przy ulicy Kościelnej chce ponad 2 mln złotych dopłaty

W związku ze zmianą przepisów prawnych, gminy w umowach z wykonawcami inwestycji, będą musiały zamieszczać punkt o możliwości rewaloryzacji umownego wynagrodzenia.
Na walkę z rakiem

2023-02-04

Na walkę z rakiem

4 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem. Każdego roku diagnozę choroby nowotworowej słyszy ok. 3,5 mln osób na świecie. Powiat starachowicki nie jest niestety chlubnym wyjątkiem. Na szczęście w PZOZ w Starachowicach działa zarówno poradnia, jak i oddział onkologiczny dzienny, z których korzysta rocznie już ponad 4 tys. pacjentów.
Wraca temat pomnika

2023-02-05

Wraca temat pomnika

Pomnik Wdzięczności Armii Czerwonej znajdujący się przy ulicy Piłsudskiego od lat dzieli mieszkańców Starachowic. Dla jednych symbol radzieckiej dominacji, dla innych to tylko kamień i nic konkretnego. Co jakiś czas temat jego usunięcia wraca. Tym razem wniosek wysunął radny miejski Dariusz Nowak. 
Drugie miejsce prezydenta Marka Materka

2023-02-03

Drugie miejsce prezydenta Marka Materka

Prezydent Starachowic zajął drugie miejsce w rankingu popularności polskich samorządowców w mediach społecznościowych przygotowanym przez Portal Samorządowy. Liderem jest prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
Biała sobota w Świętokrzyskim Centrum Onkologii

2023-02-03

Biała sobota w Świętokrzyskim Centrum Onkologii

Już jutro bezpłatna mammografia, cytologia i niskodawkowa tomografia komputerowa płuc w ramach programów profilaktyki onkologicznej oraz konsultacje dietetyczne i poradnictwo antytytoniowe dla długoletnich palaczy tytoniu.  
Orkiestra znów zagrała

2023-02-03

Orkiestra znów zagrała

Starachowice co roku włączają się do wspólnego grania. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy otwiera serca i portfele, a radość z pomagania cieszy przez następny rok.
Radna Agnieszka Kuś złożyła skargę na prezydenta Starachowic. Sprawa dotyczy zniesławienia

2023-02-01

Radna Agnieszka Kuś złożyła skargę na prezydenta Starachowic. Sprawa dotyczy zniesławienia

Radna Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Powiatu Agnieszka Kuś złożyła skargę o przestępstwie ściganym z oskarżenia prywatnego, tj. pomówienia, na prezydenta miasta Marka Materka. Chodzi o wypowiedź włodarza miasta po zeszłotygodniowej (24 stycznia br.) konferencji prasowej dotyczącej dotacji na budowę Środowiskowego Domu Samopomocy dla 30 osób, w tym także całodobowej dla 8 osób cierpiących m.in. na chorobę Alzheimera przy ul. Żeromskiego w Starachowicach.
Ścieżka rowerowa w Rynku. Jest, czy jej nie ma?

2023-02-01

Ścieżka rowerowa w Rynku. Jest, czy jej nie ma?

Takie pytanie zadał jeden z naszych Czytelników. Choć znaki oznaczające trakt dla rowerów już jakiś czas temu zostały zdemontowane, to wzdłuż chodnika nadal zauważymy rowerowe tabliczki, a na nich zaparkowane samochody.  
Pomoc dla Jacka z Lubieni. Pomóżmy odbudować dom

2023-02-01

Pomoc dla Jacka z Lubieni. Pomóżmy odbudować dom

Wtorek (24 stycznia) okazał się tragiczny dla mieszkańców Lubieni.  Z powodu zwarcia instalacji elektrycznej wybuchł pożar, wyniku którego spłonął drewniany dom. Mieszkańcom udało się uciec, ale stracili cały dobytek.