JUŻ W KIOSKU

Słoneczna, Śląska i Duboisa do remontu. Wpłynęły oferty 

2022-07-05 12:04:39

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Urząd Miejski otworzył oferty na remonty trzech ulic w Starachowicach: Słonecznej, Śląskiej i Duboisa. Wyceny firm, które złożyły dokumenty w postępowaniu, mieszczą się w zakładanych przez gminę finansach. 

ulica Słoneczna / fot. Gazeta Starachowicka

Na remont ul. Słonecznej miasto zamierza przeznaczyć 1,76 mln zł. Podzielono go na dwa etapy. Etap 1: remont ul. Słonecznej od ul. Skalistej do ul. Kościelnej, na zachód od Ronda Solidarności w kierunku ul. Kościelnej na długości odcinka przeznaczonego do remontu około 469 m wykonanie nowej nawierzchni z masy asfaltowej, nowych chodników, zjazdów. Natomiast etap 2 - „remont utwardzenia na części działki budowlanej” - jezdnia południowa przy bloku nr 20 wraz z parkingiem wykonana z masy asfaltowej, chodniki z płytek betonowych 30 cm x 30 cm - po istniejącym śladzie. W tej części zadania wpłynęły trzy oferty, z których dwie mieszczą się w założonych pieniądzach w budżecie. 

W przypadku remontu ul. Śląskiej gmina zamierza przeznaczyć blisko 1,67 mln zł. Tu również prace podzielono na dwa etapy. Etap 1 to „Remont ul. Śląskiej” od ul. Konstytucji 3 Maja do ul. Szkolnej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Św. Barbary, zaś etap 2: remont wodociągu w ulicy o łącznej długości około 232 mb. Tu również złożono trzy oferty, z których jedna mieści się w założonych pieniądzach w budżecie.

Jeśli chodzi o „Remont ul. Dubois w Starachowicach”, to miasto zamierza przeznaczyć blisko 1,67 mln zł. Etap 1 przewiduje remont ul. Duboisa na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Widok i ul. Mickiewicza a ul. Pochyłą, natomiast etap 2 to remont wodociągu w ulicy o łącznej długości około 370 mb. Wpłynęły dwie oferty, z których jedna mieści się w założonych pieniądzach w budżecie.

Teraz dokumenty zostaną poddane analizie i jak napisał w mediach społecznościowych prezydent miasta Marek Materek: - szczęśliwie tym razem zmieścimy się w zakładanych kwotach, co pomoże nam wybrać wykonawców prac.  

Dofinansowanie na remonty tych ulic Gmina Starachowice pozyskała z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

[informacja z otwarcia ofert: https://bit.ly/3NOqhNv]

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Dodatek węglowy. Kiedy pierwsi wnioskodawcy otrzymają pieniądze?

2022-10-04

Dodatek węglowy. Kiedy pierwsi wnioskodawcy otrzymają pieniądze?

Radni podczas piątkowej (30 września br.) sesji Rady Miejskiej podjęli stosowną uchwałę w sprawie wypłaty dodatku węglowego. Przyjęcie uchwały pozwala Centrum Usług Społecznych rozpocząć wypłatę pieniędzy. Na konto Gminy Starachowice wpłynęło 5,2 miliona złotych.
Na wypadek zagrożenia

2022-10-04

Na wypadek zagrożenia

O dystrybucji jodku potasu w regionie świętokrzyskim mówiono podczas konferencji prasowej wojewody Zbigniewa Koniusza. Gościem spotkania była dr n. med. Agnieszka Walczyk, konsultant wojewódzki w dziedzinie endokrynologii.
Fundacja

2022-10-03

Fundacja "Rodzić po ludzku" czeka na #GłosMatek

W poniedziałek, 3 października, Fundacja Rodzić po Ludzku rozpoczęła kampanię #GłosMatek. Wydarzenie ma nagłośnić inicjatywę społeczną i zachęcić kobiety do wypełniania ankiet pod tą samą nazwą. To dzięki głosom kobiet powstaje jedyny w Polsce ranking, który obejmuje wszystkie szpitale i oddziały  położnicze w Polsce.
Leśna droga w remoncie

2022-10-03

Leśna droga w remoncie

Droga prowadzająca od strony łącznika przy Batalionów Chłopskich w Starachowicach w głąb lasu przechodzi remont. Zapytaliśmy w Nadleśnictwie, co to za inwestycja. 
Modernizacja ulicy Kopalnianej potrwa dłużej

2022-10-03

Modernizacja ulicy Kopalnianej potrwa dłużej

Do końca września 2022 r. miały zakończyć się prace remontowe ulicy Kopalnianej w Starachowicach. Tymczasem wykonawca wystąpił do Gminy Starachowice o przedłużenie terminu realizacji zadania. 
Rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

2022-10-01

Rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Symulator dachowania, symulator zderzeń, pomoc przedmedyczna – pokaz i instruktaż, alkogogle, narkogogle, konkursy, prelekcje profilaktyczno – edukacyjne. W piątek (30 września br.)  przy Zespole Szkół Zawodowych numer 3 w Starachowicach odbyła się impreza plenerowa pod hasłem „Jedno życie masz, więc zapnij pas”.
Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

2022-09-30

Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

Jak dbać o zdrowie własne i najbliższych oraz co należy zrobić, aby zapobiec chorobom zakaźnym? Między innymi na takie pytania szukali odpowiedzi uczniowie podczas „Tygodnia profilaktyki chorób zakaźnych”. Akcja miała miejsce w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach.
W remontowej kolejce

2022-09-30

W remontowej kolejce

Rozpoczęły się modernizacje kolejnych ulic w Starachowicach. Jednak są takie drogi, gdzie mieszkańcy wciąż czekają i za pośrednictwem, m.in. naszej redakcji dopytują, na jakim etapie jest sprawa remontów zamieszkiwanych przez nich ulic.
Spór zbiorowy w PKC, w MAN Bus akcja protestacyjna

2022-09-29

Spór zbiorowy w PKC, w MAN Bus akcja protestacyjna

Podwyżek płac - tego żądają związki zawodowe w dwóch starachowickich firmach produkcyjnych. Rozmowy z pracodawcami w MAN Bus i PCK Group prowadzi NSZZ „Solidarność”. 
Przebudowa drogi w Mircu Poddąbrowa

2022-09-29

Przebudowa drogi w Mircu Poddąbrowa

Mieszkańcy w Mircu Poddąbrowie zyskali kolejną część drogi - remont bowiem dobiegł końca i w środę, 28 września, podczas konferencji przekazano ją do użytku.