JUŻ W KIOSKU

Setny jubileusz urodzin Pani Anny Rędziak

2021-10-06 10:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Piękny, setny jubileusz urodzin obchodziła pani Anna Rędziak ze Starachowic. Jubilatkę, z koszem słodkości, odwiedził Prezydent Miasta Marek Materek, który złożył na ręce pani Anny gratulacje i wyrazy najwyższego szacunku.

fot. UM Starachowice

- Niedawno odwiedzałem pana Władysława Listka w Zakładzie Opieki „Anna” w Skarżysku Kościelnym – wspomina prezydent. - Dzięki temu poznałem także starachowiczankę panią Annę Rędziak, która skończyła w tym roku 100 lat. Obiecałem, że wrócę z prezentem i życzeniami, i tak też się stało. Pani Ani życzę kolejnych lat w dobrym zdrowiu i pogody ducha.

Pani Anna Rędziak urodziła się w 1921 roku w Koluszkach. Jej ojciec Piotr Miazga i matka Apolonia byli uciekinierami z Wołynia. Ojciec nie przeżył ucieczki, został pobity przez sowietów i zmarł w szpitalu w Krakowie. Matka pani Anny, Apolonia pracowała jako akuszerka.

Jubilatka, podczas okupacji pracowała w Starachowickich Zakładach. W 1945 roku wyszła za mąż i zamieszkała w Starachowicach, tutaj urodziła 6 dzieci, niestety troje z nich zmarło. Mąż pani Anny, Wacław, na skutek wypadku samochodowego zmarł w 1976 roku, razem zdążyli wybudować dom przy ul. Iłżeckiej. Pani Anna ma siedmioro wnuków i trzynaścioro prawnuków.

Pani Anna na skutek niefortunnych wypadków, które spowodowały urazy głowy i kręgosłupa, od kwietnia 2018 roku do chwili obecnej przebywa w Zakładzie Opieki Długoterminowej „Anna” w Skarżysku Kościelnym. Na co dzień korzysta ze wsparcia rehabilitantów i fachowej opieki ze strony specjalistów.

W spotkaniu z szanowną Jubilatką, prezydentowi Materkowi towarzyszył syn pani Anny, Krzysztof.

/źródło: UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Zaproszenie na podsumowanie trzech lat II kadencji Prezydenta Miasta Starachowice

2021-10-18

Zaproszenie na podsumowanie trzech lat II kadencji Prezydenta Miasta Starachowice

Już w najbliższy czwartek (21 października), prezydent Starachowic Marek Materek, podsumuje trzy lata swojej drugiej kadencji na stanowisku włodarza miasta.. 
III Forum Gospodarcze w Starachowicach

2021-10-17

III Forum Gospodarcze w Starachowicach

O nowej perspektywie finansowej na lata 2021-2027, podczas III Forum Gospodarczego w Starachowicach, rozmawiali w czwartek (14 października br.) przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, biznesu, administracji rządowej, organizacji pozarządowych i instytucji finansujących.
I Kongres Centrów Usług Społecznych w Starachowicach

2021-10-10

I Kongres Centrów Usług Społecznych w Starachowicach

W dniach 5-6 października w Starachowicach odbywał się I Kongres Centrów Usług Społecznych. Goście z całego kraju uczestniczyli w wykładach i debatach dotyczących usług społecznych. Inicjatorem wydarzenia był Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek. W wydarzeniu udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, przedstawiciele Urzędów Marszałkowskich i Wojewódzkich, dyrektorzy i pracownicy Centrów Usług Społecznych oraz Ośrodków Pomocy Społecznej.
Międzynarodowe spotkanie z uczniami klasy dwujęzycznej

2021-10-08

Międzynarodowe spotkanie z uczniami klasy dwujęzycznej

Szkoła Podstawowa nr 11 im. mjr. Jana Piwnika "Ponurego" w Starachowicach, dzięki współczesnej technologii, gościła specjalnego gościa.
Europejski Klub Starachowice

2021-10-06

Europejski Klub Starachowice

Pięciu młodych, aktywnych liderów ze Starachowic i okolic założyło ,,Europejski Klub Starachowice''. Wszystko to za sprawą Europejskiej Akademii Młodych Liderów, która w dniach od 30 września do 3 października odbywała się w Klasztorze na Karczówce w Kielcach. Wydarzenie wspiera europoseł Adam Jarubas. 
Stanowisko Urzędu Miejskiego w Starachowicach w sprawie wydatków na artykuły spożywcze w latach 2015-2020

2021-10-01

Stanowisko Urzędu Miejskiego w Starachowicach w sprawie wydatków na artykuły spożywcze w latach 2015-2020

Gmina Starachowice jako jedna z nielicznych gmin w Polsce, od kilku lat w ramach polityki otwartości publikuje na stronie internetowej: starachowice.eu wszystkie faktury pokazując na co wydatkowane są pieniądze z budżetu gminy. Każdy z mieszkańców na bieżąco może przeglądać wydatki miasta.
Kolonia robotnicza – serce starachowickiej rewitalizacji

2021-10-01

Kolonia robotnicza – serce starachowickiej rewitalizacji

Prezydent Miasta Marek Materek, na kolejny wspólny spacer zaprosił mieszkańców do serca starachowickiej rewitalizacji, którym jest teren dawnej kolonii robotniczej, na osiedlu Wzgórze. - Od tego osiedla rozpoczęła się rewitalizacja, ale wokół osiedla Wzgórze mamy mnóstwo terenów, które na naszych oczach będą się zmieniały w kolejnych latach – zapowiada prezydent.
Przeżyli ze sobą pół wieku

2021-09-30

Przeżyli ze sobą pół wieku

Trzy pary małżeńskie ze Starachowic świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Medale przyznane za długoletnie pożycie małżeńskie wręczył jubilatom Prezydent Miasta Marek Materek podczas kameralnego spotkania zorganizowanego w Urzędzie Stanu Cywilnego.
Ważne dla Mieszkańców. Od listopada nowe numery rachunków bankowych

2021-09-30

Ważne dla Mieszkańców. Od listopada nowe numery rachunków bankowych

Gmina Starachowice informuje, że w dniu 28 września 2021 roku została podpisana umowa na kompleksową obsługę bankową budżetu Gminy Starachowice z SANTANDER Bank Polska S.A.