JUŻ W KIOSKU

Seniorka oszukana. Straciła ponad 20 tysięcy

2022-12-16 07:30:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Mieszkanka Starachowic straciła ponad 20 000 złotych, po tym, jak zadzwonili do niej przestępcy podający się za pracownika placówki pocztowej oraz funkcjonariusza policji. Niestety, kobieta uwierzyła oszustom i wykonywała wszystkie polecenia, co doprowadziło do utraty dużej sumy pieniędzy.

fot. pixabay.com

- W środę (14 grudnia br.) późnym popołudniem do 90-letniej mieszkanki Starachowic zadzwonił mężczyzna, który podawał się za pracownika poczty. Przekazał kobiecie, że na jej nazwisko zalegają przesyłki i potrzebuje jej aktualnego adresu zamieszkania - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, mł. asp. Paweł Kusiak. - Kobieta niczego nie podejrzewając, podała swój adres. Po pewnym czasie 90-latka odebrała drugi telefon, gdzie w słuchawce usłyszała, że dzwoni do niej policjant. „Funkcjonariusz” informował, że jest ona w niebezpieczeństwie ze strony przestępców, którzy będą chcieli się włamać do jej domu i okraść ją z pieniędzy. Fałszywy policjant polecił kobiecie, aby spakowała do reklamówki wszystkie pieniądze. Kobieta tak zrobiła i myśląc, że chroni pieniądze, przekazała torbę osobie, która przyszła pod jej dom. W wyniku działania oszustów kobieta straciła ponad 20 000 złotych.

Rzecznik starachowickiej policji apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności.

- Jeżeli w słuchawce telefonu usłyszymy, że dzwoni do nas policjant, pracownik banku czy poczty powinniśmy to zweryfikować, czy przypadkiem, ktoś nie próbuje nas oszukać. W takiej sytuacji najlepiej jest się rozłączyć i samemu wybrać numer do danej instytucji lub placówki, a jeżeli okaże się, że była to próba oszustwa, natychmiast należy poinformować policję - mówi Paweł Kusiak.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Policja poszukuje zaginionego Dariusza Stąporka

2024-07-09

Policja poszukuje zaginionego Dariusza Stąporka

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach prowadzą poszukiwania 64-letniego Dariusza Stąporka, mieszkańca powiatu starachowickiego, który zaginął 26 czerwca br. Mężczyzna wyszedł z domu w godzinach porannych i od tego czasu nie nawiązał kontaktu z rodziną ani nie wrócił do miejsca zamieszkania.
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci dziecka nad wodą  

2024-07-08

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci dziecka nad wodą  

  12 - letni chłopiec zginął tragicznie w minioną sobotę 6 lipca w czasie wypoczynku nad zalewem Wióry w miejscowości Szeligi w gminie Pawłów.
Stracił 200 tys. zł !!!

2024-07-01

Stracił 200 tys. zł !!!

Dziś za pośrednictwem Internetu załatwiamy mnóstwo spraw a oszuści to wykorzystują. Ich najnowsze ofiary to dwóch mieszkańców powiatu starachowickiego, którzy zainwestowali w kryptowaluty w nadziei zysków a stracili jeden: blisko 200 tys. zł, a drugi około 30 tys. zł.     
Zaatakował posterunek policji w Mircu. Trafi na obserwację

2024-06-06

Zaatakował posterunek policji w Mircu. Trafi na obserwację

Mężczyzna, który w styczniu br. podpalił posterunek policji w Mircu, trafi na obserwację psychiatryczną. Jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa trzech policjantów.
Zwierzę na drodze, kierowca w rowie

2024-06-06

Zwierzę na drodze, kierowca w rowie

Czwartkowy (6 czerwca) wczesny poranek okazał się pechowy dla kierowcy z powiatu starachowickiego. Przed godziną 5 kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i wylądował w rowie. 
Długi weekend na drogach regionu

2024-06-03

Długi weekend na drogach regionu

Za nami kolejny długi weekend. Niektórzy z nas na drogi wyjechali już w środowe (29 maja) popołudnie, by święto Bożego Ciała i kolejne wolne dni spędzić już w innym rejonie kraju. My wypoczywaliśmy, a nad naszym bezpieczeństwem za kierownicą czuwali policjanci, również ze świętokrzyskich komend. 
Budynek gospodarczy w ogniu

2024-06-02

Budynek gospodarczy w ogniu

W pierwszą sobotę czerwca przed godziną 5 rano przy ulicy Śląskiej w Starachowicach doszło do pożaru budynku gospodarczego. Na szczęście, obyło się bez osób poszkodowanych.
Seniorka oszukana. Straciła spore pieniądze

2024-05-29

Seniorka oszukana. Straciła spore pieniądze

To kolejna, niestety, udana próba oszustwa na terenie naszego powiatu. Tym razem metodą "na wypadek" pieniądze wyłudzono od 84-letniej mieszkanki Starachowic.
Wysokie mandaty za recydywę

2024-05-27

Wysokie mandaty za recydywę

Policjanci ruchu drogowego starachowickiej jednostki w sobotę (25 maja) zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Obie kontrole zakończyły się zatrzymaniem praw jazdy na trzy miesiące oraz nałożeniem wysokich mandatów – aż po 4000 złotych, ponieważ w przeciągu ostatnich dwóch lat obaj popełnili podobne wykroczenia.
Kolizja na wiadukcie. Nie ustąpił pierwszeństwa

2024-05-30

Kolizja na wiadukcie. Nie ustąpił pierwszeństwa

W czwartkowe (30 maja) wczesne popołudnie na ul. kard. Wyszyńskiego w Starachowicach doszło do zderzenia dwóch pojazdów.