JUŻ W KIOSKU

Ruszyły zapisy na 8. Legendę STAR-a

2022-07-21 14:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Ruszyła rejestracja uczestników 8. edycji Zlotu Pojazdów Zabytkowych Legenda STAR-a. Zlot odbędzie się w ostatni weekend sierpnia i zostanie poprzedzony konwojami, na które również można się zapisywać. Termin zapisów kończy się 10 sierpnia br.

Grafika ze strony Powiatu Starachowickiego

Miejscem docelowym Zlotu są Starachowice, konwoje STAR-a zjeżdżają wyznaczonymi trasami, które prowadzą następując:

Trasa północna (Słupsk – Chojnice – Toruń – Włocławek – Zgierz - Piotrków Trybunalski – Końskie – Starachowice) 

Trasa południowa (Tarnów – Rzeszów – Sandomierz – Opatów - Ostrowiec Świętokrzyski – Starachowice)

Trasa śląska (Jaworzno – Olkusz – Wolbrom – Jędrzejów – Kielce - Skarżysko – Kamienna – Starachowice).

Wszystkie konwoje spotkają się 26 sierpnia w Starachowicach. Tego samego dnia odbędzie się spotkanie z Jerzym Stetzem i Tomaszem Wątorem - uczestnikami wyprawy STAR-em 266 dookoła świata, którzy dotarli w tym roku STAR-ami za koło podbiegunowe.

Oficjalne otwarcie imprezy odbędzie się 27 sierpnia na terenie Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach. Orócz samochodów ciężarowych, prezentowane będą także zabytkowe pojazdy osobowe i motocykle. W planach są próby szybkościowe i sprawnościowe. Nie zabraknie także jazd terenowych na dawnym torze prób Fabryki Samochodów Ciężarowych. Taka jest zresztą idea tych spotkań trwających od 2015 roku.  Podczas Legendy STAR-a na ulicach i placach powiatu starachowickiego można oglądać zabytkowe STAR-y, ale także pojazdy będące ich rówieśnikami. Atrakcją są rywalizacje w próbach szybkościowych i sprawnościowych oraz prezentacje w paradach i konkursach.

Jak się zapisać?

Rejestracja prowadzona jest elektronicznie na stronie imprezy: http://www.legendastara.pl, w zakładce strefa uczestnika. Zapisy potrwają do 10 sierpnia br. Powiat szczególnie gorąco zachęca właścicieli i posiadaczy ciężarówek, wyprodukowanych przed 1997 r., którzy mogą liczyć  tym roku na dodatkowe atrakcje w postaci możliwości udziału w konwojach STAR-a. Ci, którzy się zdecydują, będą wspólnie będą przemierzać Polskę, zatrzymując się w wybranych punktach (m.in. Toruń, Zgierz, Piotrków Trybunalski, Sandomierz), gdzie będą prezentować swoje pojazdy. Dla nich nasza impreza zacznie się kilka dni wcześniej. W przypadku trasy północnej już 24 sierpnia. 

Dlaczego warto wziąć udział w konwojach STAR-a?

 - Zyskasz możliwość zaprezentowania swojego pojazdu zarówno na trasie, jak i na zlocie w Starachowicach.  Zapewniamy nocleg i wyżywienie na trasie dla załogi (max 2 osoby) każdego pojazdu  Jeśli dołączysz do konwoju co najmniej 100 km od Starachowic otrzymasz – UWAGA! - karty paliwowe do wykorzystania na stacjach ORLEN. W zależności od liczby uczestników i cen paliw w sierpniu - powinny one pokryć co najmniej 50% kosztów paliwa zużytego w trakcie Konwoju.  Otrzymasz specjalne, unikatowe znaczki Konwoju do umieszczenia w widocznym miejscu w pojeździe. - czytamy na stronie powiatu starachowickiego.

 

Więcej informacji na temat imprezy na stronie: legendastara.pl oraz na stronie Facebooka: legendastaraTST. 

 

/Za Powiat Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Iłża - Przygoda z Historią

2022-08-18

Iłża - Przygoda z Historią

Iłża przybyła do Starachowic i chwali się swoją historią. Swoją drogą jest czym i my jako gazeta poniekąd turystyczna serdecznie polecamy zawitać do miasteczka nad Iłżanką położonego.
Koncert wdzięczności

2022-08-18

Koncert wdzięczności

We wtorek, 23 sierpnia, w Sali Widowiskowej Spółdzielczego Domu Kultury odbędzie się niezwykły koncert.
STAR-y przyjechały do muzeum

2022-08-18

STAR-y przyjechały do muzeum

Star-y w Starachowicach? Niby nic w tym dziwnego, a jednak. Bo STAR-y w miniaturze, które zagościły w przyjaznych wnętrzach Muzeum Przyrody i Techniki to rzecz rzadka, a przyznacie sami, że całkiem fajna.
Starachowice wspierają starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029

2022-08-11

Starachowice wspierają starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029

Lokalni artyści, przedstawiciele organizacji pozarządowych, miejskich instytucji i grup społecznych wzięli udział w Spotkaniu Środowiska Kultury, jakie w piątek - 5 sierpnia - odbyło się w siedzibie Urzędu Miejskiego w Starachowicach. W wydarzeniu uczestniczyli również goście z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz przedstawiciel Prezydenta Kielc.
Happy Bus to szczęśliwe dzieci

2022-08-10

Happy Bus to szczęśliwe dzieci

To był niezwykle radosny weekend, najmłodsi mieszkańcy miasta chętnie korzystali z atrakcji jakie im zorganizowało miasto i Park Kultury.
Spotkanie z Maciejem Siembiedą

2022-08-13

Spotkanie z Maciejem Siembiedą

Spotkań z ciekawymi osobami ciąg dalszy - Miejska Biblioteka Publiczna nie spoczywa na laurach i kontynuuje cykl spotkań autorskich, bardzo lubiany przez mieszkańców Starachowic. Tym razem...
Rockowo w amfiteatrze

2022-08-10

Rockowo w amfiteatrze

Cztery świetne głosy, fantastyczna muzyka, kinowe perełki i publika znająca się na rzeczy - tak właśnie upłynęła sobota, 6 sierpnia, w starachowickim Parku Miejskim.
Podróż w czasie

2022-08-09

Podróż w czasie

Czy poznalibyście Starachowice na starych zdjęciach? Czy potrafilibyście odnaleźć właściwą ulicę? Jak zmieniało się centrum miasta i jego otoczenie? Które detale jeszcze są, a których brakło?
Wyprawa do Lipia

2022-08-07

Wyprawa do Lipia

Najbardziej magiczna kolejka w mieście, zaczarowane tory, które wiozą w świat... oto Starachowicka Kolej Wąskotorowa.
O Wagnerze w Spółdzielczym Domu Kultury

2022-08-06

O Wagnerze w Spółdzielczym Domu Kultury

Liczne grono mieszkańców skupionych wokół klubu seniora Jesienny Listek, działającego w starachowickim SDK, miało okazję posłuchać historii życia Władysława Wagnera. Ja miałam przyjemność ogromną poprowadzić to spotkanie, za zaproszenie dziękuję Beacie Wiśniewskiej - dyrektor placówki.