JUŻ W KIOSKU

Rusza „Aktywne lato dla seniorów”

2021-06-21 10:53:49

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Centrum Usług Społecznych zaprasza na bezpłatne zajęcia sportowe i rekreacyjne w ramach realizacji polityki senioralnej Miasta Starachowice.

źródło: pixabay.com

• Zajęcia fitness dla seniorów 60+ mieszkańców Starachowic w okresie od 21 czerwca do 29 października 2021 r. 

Zajęcia będą dostosowane do możliwości osób w wieku 60+ z elementami jogi, Pilates, relaksacji, gimnastyki ogólnorozwojowej. Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów, w dostosowanej  sali, wyposażonej w odpowiedni sprzęt sportowy, a także szatnię. Maksymalna ilość osób w grupie - 10 osób.

Fitness Figura

ul. Grzybowa 1 (wjazd od Kościelnej) Starachowice

Terminy treningów: poniedziałki, środy, piątki – godzina 16:00.

Zapisy na zajęcia pod numerem telefonu 600 237 594 (w godz. 08-12).

Decyduje kolejność zgłoszeń!

• Treningi/rajdy Nordic Walking dla seniorów 60+ mieszkańców Starachowic. Zbiórka osób chętnych we wtorkowe i  czwartkowe poranki o godzinie 09:00 obok Krytej Pływalni przy ul. Szkolnej.

Trener Agata Musiałowska tel. 601 379 732

Terminy treningów/rajdów:

Czerwiec: 29

Lipiec: 01,06,08,20,22 (13,15 i 27,29 nie będzie zajęć)

Sierpień: 03,05,10,12,17,19,24,26,31

Wrzesień:  04 - ZAKOŃCZENIE SEZONU POŁĄCZONE Z OGNISKIEM ( Wiata obok Krytej Pływalni).

W przypadku deszczowej pogody zajęcia będą odbywać się w Klubie Fitness Figura, ul. Grzybowa 1.

Nie obowiązują zapisy!

• „Joga na trawie od Seniora do Juniora” – miejsce Pod Skałkami przy fontannie - dla mieszkańców Starachowic. Niedzielne poranki o godzinie 09:00

Na zajęcia należy wziąć ze sobą matę lub duży ręcznik kąpielowy !

Trener Agata Musiałowska tel. 601 379 732

Terminy jogi na trawie:

Inauguracja zajęć 27 czerwca (niedziela) -  Międzynarodowy dzień jogi w Starachowicach  godz. 9.00 Park Miejski - okolice amfiteatru

Lipiec: 04,18 (11 i 25 nie będzie zajęć)

Sierpień: 01,08,15,22,29

Wrzesień: 05,12

W przypadku deszczowej pogody zajęcia będą odbywać się w Klubie Fitness Figura, ul. Grzybowa 1.

Nie obowiązują zapisy!

/komunikat prasowy: Centrum Usług Społecznych/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu

2022-09-26

Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu

Gmina Starachowice serdecznie zaprasza do aktywnego udziału w badaniu zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu społeczności lokalnej Starachowic.
Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

2022-09-25

Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

Na zaproszenie Młodzieżowej Rady Miasta do Starachowic zawitała młodzież z kilku krajów Europy. Byli przedstawiciele Grecji, Macedonii Północnej, Włoch, Portugalii, Czech oraz Łotwy. Młodzi ludzie przyjechali, aby porozmawiać oraz wymienić się poglądami na temat kondycji patriotyzmu na Starym Kontynencie i zagrożeniach płynących z nacjonalizmu. Wydarzenie odbyło się w gościnnych murach Muzeum Przyrody i Techniki.
Nowe łazienki dla przedszkolaków z

2022-09-25

Nowe łazienki dla przedszkolaków z "czternastki"

Skrzaty i Biedronki z Przedszkola Miejskiego nr 14 doczekały się remontu łazienek w swoim ukochanym przedszkolu. Gmina Starachowice wyremontowała dwie łazienki w placówce. To kolejna inwestycja gminna służąca poprawie warunków w starachowickich przedszkolach.
Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

2022-09-20

Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek zachęca do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących opracowania strategii gospodarowania i rozwoju mieszkalnictwa w Starachowicach, prowadzonych przez Politechnikę Warszawską w ramach projektu pn. „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.
Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

2022-09-18

Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

Już po raz piąty miasto Starachowice włącza się w organizację Europejskiego Tygodnia Mobilności. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez Komisję Europejską promująca zrównoważony transport. W tym roku działania edukacyjne i profilaktyczne będą skierowane przede wszystkim do dzieci z lokalnych przedszkoli.
W Starachowicach o szlaku turystyki postindustrialnej „Żelazne doliny”

2022-09-17

W Starachowicach o szlaku turystyki postindustrialnej „Żelazne doliny”

W siedzibie Urzędu Miejskiego w Starachowicach odbyły się kolejne warsztaty diagnostyczne będące częścią przygotowań do opracowania „Planu działań Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele miast i gmin – członków MOF-u oraz doradcy Związku Miast Polskich.
Za zmarłych zesłańców polskich „na nieludzkiej ziemi”. Obchody Dnia Sybiraka

2022-09-17

Za zmarłych zesłańców polskich „na nieludzkiej ziemi”. Obchody Dnia Sybiraka

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, Związek Sybiraków Koło w Starachowicach, społeczność Szkoły Podstawowej nr 11 im. mjr. Jana Piwnika Ponurego w Starachowicach Park Kultury zapraszają na obchody Dnia Sybiraka i 83 rocznicy napaści ZSRR na Polskę.
Starachowickie dobre praktyki

2022-09-16

Starachowickie dobre praktyki

Starachowickie Centrum Usług Społecznych jest w wielu miejscach w kraju, stawiane jako przykład dobrych praktyk w kwestii polityki społecznej. W celu wymiany doświadczeń i poznania szczegółów funkcjonowania Centrum do naszego miasta zawitała delegacja z gminy Skawina.
Nagrody dla starachowickich uczniów

2022-09-15

Nagrody dla starachowickich uczniów

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek przyznał nagrody finansowe dla uczniów starachowickich szkół podstawowych za wysokie wyniki w nauce. Finansowe wsparcie otrzymała czwórka uczniów.
Budowa zaplecza sportowego na finiszu

2022-09-11

Budowa zaplecza sportowego na finiszu

Dobiega końca budowa zaplecza sportowego przy ul. Szkolnej. Inwestycja była niezwykle potrzebna szczególnie dla sportowców korzystających zarówno ze stadionu jak i boisk piłkarskich. Budynek będzie integralną częścią Zespołu Obiektów Sportowo-Rekreacyjnych „Stadion”, a jego administrowaniem będzie zajmował się starachowicki MOSiR.