JUŻ W KIOSKU

Rozpoczął się Nowy Rok Kulturalny

2021-10-13 15:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Nowy rok Kulturalny to przede wszystkim nowy sezon artystyczny dla miasta Starachowice. Podczas uroczystego rozpoczęcia sala widowiskowa Parku Kultury wybrzmiała życzeniami dalszych sukcesów i chęci do prowadzenia mieszkańców artystycznymi szlakami muzyki, obrazu i teatru.

fot. Marek Oziomek

- Życzymy artystom, twórcom, animatorom życia kulturalnego radości z prowadzonych działań, a mieszkańcom tego, aby mogli korzystać, jak najdłużej z ofert, które dla nich mamy - mówiła Agnieszka Lasek Piwarska, dyrektor Parku Kultury. 

W tym roku nagrody Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka w dziedzinie kultury otrzymali Agnieszka Polak, Małgorzata Dziamka, Zbigniew Kopański, Krzysztof Stanik. Swoje nagrody przyznała także dyrektor Parku Kultury, za pracę na rzecz szerzenia działań artystycznych Wyróżnieni zostali Małgorzata Zaborska, Alicja Andrzykowska, Marcin Gęborek, Aleksander Religa.

Uroczystości Nowego Roku Kulturalnego połączono z pięknym koncertem inaugurującym również XXXII Międzynarodowe Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. S. Ratusińskiego w Starachowicach. Na scenie wystąpili: Łukasz Długosz - flet, Agata Kielar - Długosz - flet oraz Marek Toporowski - pianoflet.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Tureckie opowieści w bibliotece

2021-10-18

Tureckie opowieści w bibliotece

Już w najbliższy piątek, 22 października, w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej wybrzmi głos muezzina, poczujecie zapach Bosforu i magię meczetu. Jednym słowem nadchodzi flirt z Turcją. Na podróżnicze spotkanie zaprasza nasza redakcyjna koleżanka
Prezydencka akceptacja

2021-10-18

Prezydencka akceptacja

Ciężko pracują, aby mieć satysfakcję z tego, co robią oraz cieszyć się z uznaniowego aplauzu. Niemałym wysiłkiem, wyobraźnią, znajomością folkloru i ukochaniem swojej małej Ojczyzny, wykazała się wiceprezes starachowickiego UTW Anna Tokarska planując wystawienie na scenie Parku Kultury „ Świętokrzyskiego Pikniku” . Gotowy projekt został przedłożony Urzędowi Miasta, który to urząd nie tylko go zaakceptował, ale także dofinansował.
Ekologicznie w Adamowie

2021-10-18

Ekologicznie w Adamowie

Ekologiczna szkoła to taka, która rozumie, inspiruje, otacza opieką i prowadzi do sukcesu. Taka jest właśnie Szkoła Podstawowa w Adamowie, a powyższą zasadę rozumieją jej pracownicy.
To już dziś. Park Kultury zaprasza

2021-10-16

To już dziś. Park Kultury zaprasza

Nagrody MBP rozdane

2021-10-17

Nagrody MBP rozdane

Nagrody dla najlepszych graczy rozdane. Miejska Biblioteka Publiczna przyznała nagrody zwycięzcom konkursu związanego z grą Cosmicam, opartą na twórczości Stanisława Lema.  
Z wycieczką w Dolinie kłodzkiej

2021-10-16

Z wycieczką w Dolinie kłodzkiej

Pierwszy miesiąc nauki młodzież Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 zakończył relaksem.Uczniowie klas 3 rt wraz z klasą 2 TR kształcąca się w zawodzie technik reklamy pojechali na trzydniową wycieczką do Doliny Kłodzkiej.
Zakochaj się w szóstce

2021-10-15

Zakochaj się w szóstce

Pod takim hasłem już po raz trzeci Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 6 w Starachowicach zorganizowała piknik, podczas którego zbierano fundusze na „Strefę relaksu” w placówce.
Spotkali się w bibliotece

2021-10-13

Spotkali się w bibliotece

To był pierwszy dzień kalendarzowej jesieni. Świat za oknem roztańczył się kolorami, a oni zasiadali w przytulnym wnętrzu biblioteki "Nad Skałą" (Staszica 5). Rozmawiali o książkach, których motywem przewodnim były Chiny.
Jak z bicza strzelił

2021-10-13

Jak z bicza strzelił

Mignęła wiosna za wiosną, przeleciał maj za majem, aż nastał XXI wiek. Dla seniorów z mundurami w szafie wszelkie rywalizacje związane z wojskową sprawnością, to nawet w pewnym sensie atrakcyjne, ale jednak czegoś im brak.