JUŻ W KIOSKU

Rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

2022-10-01 12:24:34

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Symulator dachowania, symulator zderzeń, pomoc przedmedyczna – pokaz i instruktaż, alkogogle, narkogogle, konkursy, prelekcje profilaktyczno – edukacyjne. W piątek (30 września br.)  przy Zespole Szkół Zawodowych numer 3 w Starachowicach odbyła się impreza plenerowa pod hasłem „Jedno życie masz, więc zapnij pas”.

fot. Gazeta Starachowicka

Organizatorem wydarzenia z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, nad którym patronat honorowy objął Poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec, był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach, zaś jego współorganizatorami: Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach, Straż Miejska w Starachowicach i Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice.

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach Agnieszka Kuś, zwracając się do młodzieży, podkreśliła, że wydarzenie jest okazją doświadczenia, jak wielkim zagrożeniem są wypadki drogowe.

– Większość z was w najbliższym czasie zrobi prawo jazdy. Życzę, aby droga zawsze była bezpieczna, ale warto się przekonać, jakie konsekwencje niesie korzystanie z używek, czy brawura na drodze - powiedziała.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec zaznaczył, że bezpieczeństwo na drodze wymaga ostrożności od wszystkich użytkowników ruchu.

– Zarówno piesi, jak i kierowcy muszą dbać o siebie, ale też o innych użytkowników dróg. Ja przejechałem w życiu około 3 milionów kilometrów, na szczęście bez wypadku, ale wiem, jakie poważne konsekwencje one niosą i jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa – mówił.

- Jako szkoła zawodowa kształcimy w kierunkach zawodowych, ale pewnie będziecie kiedyś kierowcami, dlatego skorzystajcie z tego co jest, do waszej dyspozycji - dodała Dorota Lenart, dyrektor ZSZ nr 3.

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Starachowicach, komisarz Łukasz Choda podkreślił, że zapięcie pasów trwa kilka sekund, a korzyści, jakie z tego płyną się nieocenione. 

– Wielokrotnie widziałem wypadki, przy których kierowcy, czy pasażerowie bez zapiętych pasów odnosili poważne uszkodzenia ciała, a gdyby dopełnili tego obowiązku, ich obrażenia byłyby znacznie mniejsze, łącznie z uratowaniem życia – mówił.

Podczas spotkania, uczniowie mieli także okazję poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. Na wszystkich czekał również ciepły poczęstunek.

fot. Gazeta Starachowicka

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
MAN prowadzi rozmowy z Grupą PKC na temat ofert pracy dla pracowników 

2022-12-01

MAN prowadzi rozmowy z Grupą PKC na temat ofert pracy dla pracowników 

Kierownictwo MAN Truck & Bus oraz producent wiązek kablowych PKC skonsultowali oferty zatrudnienia w Starachowicach. Celem jest zaoferowanie pracownikom MAN dotkniętym planowaną restrukturyzacją, do 500 nowo utworzonych miejsc pracy w zakładzie PKC w Starachowicach - informuje firma w komunikacie prasowym. PKC obecnie produkuje wiązki kablowe dla MAN Truck & Bus w swoim zakładzie produkcyjnym w pobliżu polskiej fabryki autobusów MAN.
Mniej iluminacji świątecznych i bez miejskiego Sylwestra

2022-12-01

Mniej iluminacji świątecznych i bez miejskiego Sylwestra

Starachowice przyzwyczaiły mieszkańców i odwiedzających ich w okresie świątecznym gości do bożonarodzeniowych akcentów. Podobnie, jak w roku ubiegłym odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy, a dzieci odwiedzi Mikołaj. Niestety, ze względu na rosnące ceny prądu, miasto nie będzie oświetlone tak, jak w poprzednich latach. Kolejny raz nie odbędzie się również "Sylwester pod Gwiazdami".
E-usługi w starachowickich placówkach oświatowych

2022-12-01

E-usługi w starachowickich placówkach oświatowych

Realizacja projektu e-usług wchodzi w decydującą fazę. To projekt, który ma ułatwić życie mieszkańców korzystających z procedur urzędowych. Dzięki niemu gmina Starachowice wprowadza również zmiany w starachowickich placówkach oświatowych.

2022-11-30

"Czyny, a nie słowa". Działacze z całego kraju na spotkaniu Ruchu Marka Materka

We wtorek (29 listopada br.) w Starachowicach odbyło się otwarte spotkanie Ruchu Marka Materka. Podczas wydarzenia wybrano Zarząd, przedstawiono liderów Ruchu w poszczególnych powiatach i gminach. W obecności zgromadzonych osób prezydent Starachowic w imieniu swojego środowiska politycznego zadeklarował „gotowość do wzięcia odpowiedzialności za Polskę".
Pierwsza

2022-11-30

Pierwsza "Giełda staroci i różności" za nami

Pierwsza odsłona "Giełdy staroci i różności" za nami. W sobotni (26 listopada br.) poranek, mimo niesprzyjającej aury, wystawcy pojawili się na parkingu Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice", a wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta.
Dla pieszych i dla rowerzystów

2022-11-30

Dla pieszych i dla rowerzystów

Na odcinku od ulicy Szkolnej do ulicy Partyzantów w Starachowicach powstaje ciąg pieszo – rowerowy. Planowany koszt inwestycji to blisko 780 tys. zł. Zadanie zostało dofinansowane w ramach programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Mikołaj w trasie po Starachowicach

2022-11-30

Mikołaj w trasie po Starachowicach

Już 6 grudnia, kolejny raz Mikołaj odwiedzi nasze miasto. Z racji tego, że w Starachowicach bardzo mu się podoba, postanowił, że zostanie aż do 11 grudnia i tym samym odwiedzi również Jarmark Bożonarodzeniowy.
Zimowa atrakcja Starachowic

2022-11-29

Zimowa atrakcja Starachowic

Na placu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej trwają ostatnie przygotowania lodowiska, które dla miłośników jazdy na łyżwach zostanie otwarte już 2 grudnia. Na miejscu będzie możliwość wypożyczenia sprzętu, stanie food truck z gorącymi napojami, a wiata grillowa posłuży za ogrzewaną poczekalnię.
Zmiany przy ulicy Słowackiego

2022-11-29

Zmiany przy ulicy Słowackiego

Ciąg pieszo-jezdny wraz z odwodnieniem powstaje przy ul. Juliusza Słowackiego w Starachowicach. Koszt tej inwestycji to ponad 2 mln zł, z czego 95 procent stanowi dofinansowanie pozyskane przez Gminę Starachowice z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Kolejna ścieżka rowerowa oddana do użytku

2022-11-29

Kolejna ścieżka rowerowa oddana do użytku

Starachowicki system ścieżek rowerowych w mieście wciąż się rozrasta. W poniedziałek (28 listopada br.) dokonano odbioru prac związanych z budową ścieżki rowerowej w rejonie ul. 1 Maja i ul. Stromej, gdzie powstał ciąg pieszo-rowerowy długości około 1200 metrów.